click fraud detection
logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 20:00
Прочистка каналізації»Чим можна прочистити каналізацію

Чим можна прочистити каналізацію

14/06/2022

Чим можна прочистити каналізацію

Засор водосточного каналу одна з частих проблем. І кожен власник будинку та квартири повинен уміти справлятися з нею, звичайно, якщо затор не серйозний. При великих пробках викликають сантехніка.

Через що може виникнути засмічення

Ця неприємна ситуація виникає через:

 1. Утворення жирового нальоту – вони проникають у труби зі зливною рідиною від посудомийних та пральних машин. Протягом багатьох років відбувається скупчення, поки воно призведе до зменшення проходу. Такі ділянки зі сміттям дуже стійкі та їх важко усунути з першого разу.
 2. Механічне забруднення – у водозлив потрапляють великі предмети, накопичуються шерсть, волосся, нитки, утворюючи великі грудки.
 3. Пошкодження каналізаційного стояка – сторонні речі, що потрапили всередину, можуть порушити цілісність.
 4. Монтаж здійснений некоректно – трубопроводи розташовуються під невірним кутом з малим ухилом, переріз був підібраний не за параметрами.
 5. Занадто довгий термін експлуатації – використання протягом тривалого періоду без заміни призводять до утворення наростів відкладень.

Усунення пробок народними методами

Найпростішим способом очищення невеликих сторонніх утворень у домашніх умовах – це сода та оцет. Між собою вони вступають у реакцію нейтралізації, піна, що утворилася, сприяє тому, що затор успішно видаляється. Але застосовуючи ці засоби потрібно бути обережним, оскільки надмірна кількість може зашкодити зливним трубам.

Жирові відкладення видаляються за допомогою кип’яченої або гарячої води. В отвір налити близько 1 літра та почекати. Після цього здійснити промивання. Зверніть увагу, що якщо система зроблена з ПВХ-матеріалів, то тоді треба відкрити гарячий кран і протягом деякого часу дозволити потоку вільно потекти.

Використання хімічних засобів

Існує багато побутової хімії, створеної для усунення засмічення. Дія їдких речовин полягає в тому, що вони розчиняють затверділі нарости. Достатньо лише засипати в зливний отвір раковини, почекати і добре змити.

Перед тим, як їх засипати або залити, важливо переглянути склад, тому що деякі розчини можуть пошкодити пластиковий колектор. Безпечні препарати мають спеціальне маркування. Найпопулярнішими є: Крот та Тірет.

Кріт знайомий багатьом господаркам. Він має порошкову форму і має відмінну дію, видаляє жир, але агресивний. До нього можна вдаватися тільки для металевої, металопластикової системи. Є сильніші форми: актив і професіонал.

Тирет – це гелеподібна маса. Його можна використовувати як для усунення вже існуючої проблеми, так і для проведення профілактичних заходів. Випускають у кількох варіаціях: звичайний, турбо, професіонал. Достоїнством Тирета в порівнянні з Кротом вважається щадний вплив.

Застосовувати хімічні реагенти, слід дотримуватися заходів безпеки: працювати в гумових рукавичках, щоб берегти руки, відкрити кватирку для вільного проходу повітря, щоб їдкі випари не пошкодили дихальні шляхи. Дуже важливо розкритий апарат не залишати у вільному доступі для дітей.

Механічні пристрої, щоб прибрати засмічення

Вантуз – нехитрий пристрій, що допомагає усунути забивання. Його дія ґрунтується на принципі насоса. Створює вакуум, який відкачує забруднення та сміття. Він допомагає, коли процес перебуває лише у початковій стадії.

Сантехнічний трос є дріт, що має переріз до 4 мм з рукояткою на кінці. Щоб очистити виконати такі дії:

 • розібрати сифон;
 • просунути один кінець у водогін, провертаючи поступово вводити всередину;
 • дістати трос, щоб прочистити та заново вести;
 • після застосування все промити.

Прилад може відрізнятися на вигляд, параметрами, мати додаткові пристрої. Існують:

 • зі спіраллю – упираються в засмічення і виймають його разом із собою;
 • з кулькою – пропихає ділянку, що утворилася, далі по руху потоку;
 • з коронкою – розбиває затор більш малі частини.

У троса є недолік – він лише проходить прямими ділянками. Застосовуючи його слід стежити за тим, щоб не пошкодити пластиковий стік.

Описані методи хороші при малих і середніх забрудненнях, але коли є велике скупчення, то вже з нею справляться фахівці. Вони у своїй роботі використовують професійне обладнання, яке швидко очистить каналізацію. На озброєнні вони мають ефективні прийоми. Одним із яких є гідродинамічна очистка. Для її проведення потрібна установка, що створює тиск потоку, що прочищає, промиває за один раз весь дренажний пристрій як у багатоповерховому житлі, так і в приватному господарстві.

Наступні новини

Зі святом, любі жінки!

Зі святом, любі жінки!

08.03.2021

Як прочистити каналізацію в приватному будинку?

Як прочистити каналізацію в приватному будинку?

27.03.2020