Викачка вигрібних ям в Києві
Вигрібна яма – це накопичувальний бак, який приймає каналізаційні відходи та стічні води, які зберігаються у накопичувальному баку до моменту спорожнення. Тому вона потребує регулярної послуги – чистку вигрібних ям. Треба пам’ятати, що в процесі розкладання відходів виділяється метан, який дуже небезпечний для людини.
Відходи харчових продуктів скидаються у вигрібну яму, де відбувається процес розмноження хвороботворних бактерій. Попадання таких речовин в організм людини або просто у ґрунт призводить до небезпечних наслідків, тому викачка вигрібних ям – це непроста робота, яку потрібно довірити фахівцям.
Важливий момент, який потрібно врахувати: перед спорудженням вигрібної ями: необхідно правильно вибрати місце її розташування, щоб не виникло безлічі проблем (зараження підводних вод, неприємні запахи й т.д.) Для цього треба обов’язково дотримуватися наступнихсанітарних правил:
- Водопровідні труби від ям бути не ближче 15метрів.
- Відстань до стоячих джерел води від 15 метрів та більше.
- Повинні розташовуватися не ближче 15 метрів від житлових будинків.
- Від дороги, огорожі – 5 метрів.
- До дерев, кущів –мінімум 3 метри.
Неодмінно треба врахувати, в якому стані знаходиться ґрунт в місці, де буде розташовано очисний пристрій. Якщо він глинистий, природні колодязі, згідно з санітарними правилами, повинні розташовуватися на відстані 20 метрів від вигрібної ями. Також треба незабваути, що доступ до вигрібної ями повинен бути зручний. Від дотримання санітарних правил при розташуванні вигрібної ями буде залежати санітарний стан ділянки та, звичайно, комфорт мешкання.
Види вигрібних ям та способи їх чистки.
Усі вигрібні ями можна поділити на два основні типи:
- негерметичні (ями без дна);
- герметичні.
Кожен вид ями має свої переваги та недоліки. Негерметична яма – це найпростіший та фінансово недорогий варіант. Особливо зручний для дачних ділянок. Не потребує спеціального догляду, проте очищування її необхідно проводити регулярно. Являє собою звичайну яму, яка наповнюється відходами й несе шкоду ґрунтовим водам та навколишньому середовищу. Крім того, вона не справляється з великим об’ємом стічних вод.
Герметичні ями – зазвичай використовуються протягом тривалого часу в приватних будинках, котеджах. Яма викладається з цегли або кілець, які виготовлені з матеріалу: бетон, цегла, пластик, газосилікатний блок і т.д. та має дно. Додатково в герметичну яму можливо установити фільтр, насос. Перевага цієї ями в тому, що вона очищує стоки, які відводяться у ґрунт та не викликає небезпеку для навколишнього середовища, а ще вона набагато зручніша в експлуатації.
Проте її необхідно обслуговувати та проводити очищування, яке можливо тільки за допомогою асенізаторської машини.
Існує кілька способів чищення вигрібних ям:
- хімічний (нітратними окислювачами з високим вмістом азоту й кислоти)
- біологічний (добавками с аеробними бактеріями)
- механічний – найефективніший. Його можна зробити самостійно, але це в першу чергу небезпечно та тривало. Зручно очищування вигрібної ями довірити спеціально обладнаній техніці.
Коли треба здійснювати викачку вигрібних ям?
Каналізаційна яма – це найпростіша конструкція без датчиків, які фіксують рівень заповнення та перевірити його можливо тільки візуальним оглядом. Але це не дуже приємна робота, бо від каналізаційної ями йде неприємний запах. Ознаки, яки показують, коли потрібно терміново викачати каналізацію:
- поява неприємних запахів;
- скупчення комах;
- утворення жирової плівки на поверхні та стінках ями.
Не потрібно чекати коли вигрібна яма наповниться та потече через край. Для правильно спроєктованої вигрібної ями, де були враховані всі правила безпеки рекомендується проводити викачку один раз в півроку. Хоча колектор є простою спорудою, він вимагає обслуговування і періодичного очищення.
Викачка каналізації та процедура «чистка вигрібних ям» повинні виконуватися фахівцями, які мають не тільки практичні навички роботи з технологіями, а й наявність дозволів на їх виконання та ліцензії на утилізацію відходів. Тоді відходи зі сміттєвих ям будуть вилучені без загрози для здоров’я людини та без несанкціонованого викиду токсинів у навколишнє середовище. Отже, очищування вигрібних ям потрібно робити регулярно – це єдиний спосіб уникнути надмірного скупчення відходів та їх розповсюдження, яке може призвести до забруднення навколишнього середовища.
Ціна викачки вигрібних ям залежить від складності, обсягу роботи та типу чищення, але вона доступна кожному. Зазвичай Київська область та місто Київ можуть обслуговуватись в одній компанії, яка надає послугу «викачка ям» в різних населених пунктах і може якісно і в короткий термін розв’язати це питання.