logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як очистити каналізаційну трубу

Як очистити каналізаційну трубу

14/04/2023

Як очистити каналізаційну трубу

Запит «як очистити каналізаційну трубу» все частіше з’являється на просторах Інтернету, адже люди стикаються із засміченнями каналізації на кухні та у ванній. Це не дивно, тому що будь-які труби рано чи пізно забиваються з різних причин. Наприклад, у кухні чищення може знадобитися найчастіше, через інтенсивність експлуатації системи саме в цьому місці.

Забита каналізація дасть про себе знати неприємним запахом, що доноситься з труби та уповільненим стоком води. Це завдає незручностей при митті посуду та приготуванні їжі, а іноді закінчується затопленням сусідів знизу.

У цій статті розберемо найпопулярніші способи чищення каналізаційних труб від засмічень в домашніх умовах.

Зміст:

  1. Чому виникають засмічення у трубах
  2. Профілактика виникнення засмічень каналізації
  3. Як очистити каналізаційну трубу
  4. Механічна чистка вантузом
  5. Механічна чистка сантехнічним тросом
  6. Термомеханічний спосіб чищення каналізації на кухні
  7. Чистимо трубу за допомогою підручних засобів
  8. Хімічний спосіб очищення труб
  9. Гідродинамічна чистка та виклик професіоналів додому

Чому виникають засмічення у трубах

Щоб правильно провести чищення, необхідно розуміти, чому виникла проблема. Пробки можуть з’являтися з різних причин, тому розберемо їх різновиди:

  1. Експлуатаційні засмічення.

Вони вважаються найпоширенішими, тому як логічно, що труби забиваються від постійного та активного використання. Поступово на внутрішні стінки накопичуються залишки жиру та іншого органічного сміття. З часом засмічення збільшується в розмірах через ущільнену жирову пробку і заважає вільному руху стоків по системі. Найкраще жирові засмічення усуваються за допомогою хімічних чи народних засобів, а також термомеханічним способом.

  1. Механічні засмічення.

Утворюються в результаті потрапляння в каналізацію різних побутових відходів та предметів, що не розчиняються. Це може бути волосся, ганчірки, серветки, засоби особистої гігієни. Засмічення цього виду проявляє себе раптово – різко погіршується або взагалі зупиняється стік води, з’являється неприємний запах. Розчистити його можна сантехнічним тросом чи вантузом.

  1. Технічні засмічення.

Такі з’являються через неправильний монтаж системи та усунути їх найскладніше. Це можуть бути різні помилки, зроблені під час встановлення, як, наприклад, неправильний кут розташування труб, їх невідповідний діаметр або матеріали низької якості. Якщо трубопровід працює некоректно, то він забиватиметься постійно – доведеться проводити профілактику та змінювати систему повністю або частково. Для виправлення ситуації варто заручитися підтримкою фахівців із компанії МонтажТехСервіс.

Профілактика виникнення засмічень каналізації

Профілактичні заходи щодо запобігання засмічення каналізації потрібно проводити не лише «проблемним» трубам, а й тим, які нормально функціонують. Щоб трубопровід працював без перебоїв і не забивався, потрібно регулярно робити наступні кроки:

  • Поставити на злив спеціальні сіточки для збирання сміття. У продажу є різні решітки та сітки для зливного отвору, вони легко знімаються та очищаються. Таким чином, все, що не повинно потрапляти в каналізацію, збереться на сіточку – залишиться лише викинути його у відро для сміття.
  • Промивати труби гарячою водою. Цей захід потрібний для того, щоб розчинити жир на стінках трубопроводу.
  • Встановити під раковиною жировловлювач. Теж корисна штука, яка збиратиме весь жир всередині себе, не пропускаючи його далі в труби.
  • Розбирати сифон. Усередині нього теж накопичується багато сміття, яке викликає неприємний запах та розмноження мікробів. Варто періодично чистити його вручну і добре промивати під струменем гарячої води.
  • Прочищати труби хімічними чи підручними засобами. Робиться це так само, як і при засміченнях, що обговоримо далі.

Завдяки цим простим рекомендаціям можна уникнути нескладних механічних та експлуатаційних засмічень каналізації.

Як очистити каналізаційну трубу

Якщо ви виявили засмічення і знаєте його причину, то тепер саме час спробувати усунути його. У вас є кілька варіантів, як очистити каналізаційну трубу самостійно:

  • Механічний метод
  • Термомеханічний метод
  • Чищення підручними засобами
  • Хімічний метод

У наступних розділах розберемо кожен із них докладніше.

Механічна чистка вантузом

Вантуз – простий пристрій для чищення каналізації, виглядає, як дерев’яний держак з конусоподібним гумовим наконечником. Принцип його дії полягає в нагнітанні повітря та води, щоб під створеним тиском пробка зруйнувалася і проштовхнулася далі трубопроводом. Плюсом даного методу є його простота, для нього не потрібно мати якісь особливі навички.

Для того, щоб швидко пробити засмічення вантузом, потрібно:

  1. Завантажити гумову насадку на зливний отвір таким чином, щоб з’явилося зчеплення.
  2. Набрати воду в раковину до рівня трохи вище гумової насадки.
  3. Зробити 10-15 поступальних рухів.
  4. Забрати вантуз від зливу, дозволяючи воді стекти в труби.

Якщо вантуза у вас немає, його можна замінити пластиковою пляшкою. Потрібно зрізати у неї дно, помістити зрізаною стороною до зливного отвору та повторити всі попередні пункти.

Механічна чистка сантехнічним тросом

Сантехнічний трос – більш професійний пристрій для чищення каналізації, підходить для усунення складних засмічень, розташованих далеко. Виглядає він як дротяний трос із наконечником у вигляді йоржика. Завдяки гнучкості матеріалу, трос може легко діставатися глибоких пробок у каналізаційній системі.

Його потрібно обережно занурити в зливний отвір, поки кінець з йоржом не ввіпреться в перешкоду. Потім просто повертайте трос проти годинникової стрілки, щоб роздробити або витягнути по шматках пробку, що утворилася.

Термомеханічний спосіб чищення каналізації на кухні

В основі даного способу лежить термічна обробка труб окропом або гарячою водою протягом декількох хвилин, а потім механічне чищення для закріплення результату. Робиться це найчастіше на кухні, де висока ймовірність утворення жирових пробок, які потрібно розчиняти під високими температурами.

Лити окріп можна тільки в чавунні чи сталеві труби, а ось пластикові він може серйозно пошкодити. Тому рекомендується використовувати гарячу воду не більше ніж 80 градусів за Цельсієм.

Чистимо трубу за допомогою підручних засобів

Даний спосіб використовується як профілактика або ж для чищення нескладних засмічень. Його перевага в тому, що він простий і дешевий, проте недоліком є низька ефективність та тривалість виконання.

Щоб прочистити каналізацію, вам знадобляться засоби, які є у всіх будинках або їх можна дешево купити в будь-якому магазині: сода і оцет.

Порядок дій наступний:

  1. Відміряти однакову кількість двох компонентів (половину склянки соди та оцту окремо)
  2. Засипати соду в зливний отвір, а потім і порцію оцту.
  3. Закрити ганчіркою чи пробкою злив.
  4. Почекати, поки хімічна реакція між содою та оцтом подіє (кілька годин).
  5. Вийняти ганчірку зі зливного отвору та промити труби гарячою водою.

Для кращого результату можна комбінувати цей метод із механічним чищенням.

Хімічний спосіб очищення труб

Одним із найпопулярніших методів очищення – використовувати сучасні покупні засоби. Вони добре розчиняють ті пробки, які можна розчинити. Є рідкі та порошкоподібні засоби, але принцип їхньої дії однаковий:

  1. Засипати або залити засіб у зливний отвір.
  2. Акуратно влити туди склянку гарячої води.
  3. Зачекати вказаний в інструкції час.
  4. Включити гарячу воду і промивати труби струменем води кілька хвилин, щоб змити залишки засобу та бруду.

Хімічні препарати мають агресивний склад, тому, щоб уберегти свою шкіру, надягайте спеціальні гумові рукавички.

Гідродинамічна чистка та виклик професіоналів додому

Для отримання 100% результату існує ще один ефективний спосіб – гідродинамічна прочистка каналізації. Виконується професійним обладнанням, яке під великим тиском видаляє будь-які засмічення каналізації. Ця послуга доступна у нас на сайті МонтажТехСервіс. Ви можете викликати наших спеціалістів додому – вони швидко усунуть вашу проблему.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як почистити вигрібну яму з Монтаж Тех Сервіс

Як почистити вигрібну яму з Монтаж Тех Сервіс

27.11.2020

Як прочистити каналізаційні труби від жиру

Як прочистити каналізаційні труби від жиру

27.07.2023