Важливість здійснення процесу очищення зливової каналізації
Прочищення зливової каналізації забезпечить нормальну працездатність комунікації. Мережа стічних труб є частиною великої міської каналізаційної системи. Вуличні жолоби збирають проточну воду з навколишніх оброблених поверхонь, які включають:
- тротуари;
- вулиці;
- стоянки;
- дощову воду з даху.
Збереження чистоти зливного стоку має найважливіше значення для належного функціонування системи водовідведення. На жаль, це важливе завдання часто залишається поза увагою, поки не настане катастрофа. Не рекомендується самостійно прочищати зливову каналізацію. Майже у всіх випадках краще найняти досвідченого фахівця.
Єдина функція зливної каналізації – збирати дощову воду з будинків та вулиць й транспортувати її до місцевих водних шляхів через систему підземних трубопроводів. Басейни для зливних вод можна знайти вздовж тротуарів, місць для паркування або проїжджої частини. Коли каналізація не очищається та не обслуговується належним чином, це може призвести до багатьох проблем в майбутньому, наприклад, до затоплення.
Постійне переповнення водозбірного басейну може завдати шкоди автостоянкам та іншим навколишнім об’єктам. На додаток до відомих проблем, надлишок стічного матеріалу в басейні може спричинити проблеми в підземних трубопроводах. Якщо проєкт каналізаційної системи виконаний правильно, а монтаж якісно, то функціонування водостоку має функцію самоочищення. Мул та рештки відходів накопичуватимуться у спеціальних резервуарах, що значно знижує ризики потрапляння брудної води у ґрунт.
Основна мета очищення стічної системи
Регулярне чищення каналізації є важливим компонентом для забезпечення чистоти місцевих водних шляхів. При нормальному функціонуванні зливної системи збільшується термін експлуатації тротуарів, автодоріг і т.д., що дуже важливо, адже реставрація дорожнього покриття буде коштувати дорожче, ніж проведення регулярних профілактичних робіт по очищенню водозбору. Найкращі практики управління такими процесами повинні бути включені до стандартних операційних процедур, щоб забезпечити виконання цілей та безпеку робочої бригади, що здійснює прибирання.
Важливо знати мету очищення, яка зазвичай є однією з наступних:
- надзвичайна ситуація – ціль полягає у видаленні засмічення, щоб запобігти переповненню зливових вод та пошкодженню майна;
- регулярне технічне обслуговування – вимагає підтримки гідравлічних можливостей обробки зливової каналізації, а також запобігає потраплянню точкових джерел забруднення у водний шлях;
- нове будівництво – метою очищення систем зливу новобудов є видалення будь-якого осаду або сміття, які накопичились в трубопроводі під час ремонтних робіт.
Необхідно уникати самостійного відкривання та блокування зливної каналізації. На жаль, дуже багато видів забруднювачів потрапляють у трубопровід. Засмічений злив може містити антифриз, фарби, пестициди, добрива, токсичні хімікати та багато інших небезпечних речовин. З цієї причини заборонено знімати решітку та самостійно очищати засмічення, навіть у захисному одязі.
Як часто слід очищати зливову каналізацію?
Не існує жорстких правил щодо того, як часто слід проводити чищення каналізації. Кожна окрема стічна труба піддається різним забрудненням, а це означає, що деякі станутьзасміченими набагато швидше за інші. Щоб запобігти цих проблем, візуальний огляд слід проводити двічі на рік. Перший раз восени, після опадання листя, та навесні, як весь сніг розтане. Таку процедуру можна виконувати як самостійно, так і з допомогою фахівців та спеціального технічного устаткування та обладнання.
Використовують різні методи прочистки каналізації:
- потужний струмінь води – потік під високим тиском очищає засмічення зливних ліній і видаляє накопичене сміття. Водоструми використовуються практично кожним очисником зливу, більші форсунки часто потрібні для комунальних або комерційних зливних ліній;
- вакуумні вантажівки – це досить дороге обладнання, тому вони, як правило, належать до більшості очисних технічних засобів, що застосовують для обслуговування житлових будинків;
- спеціальні автомобілі–молюски. Це гідравлічні навісні пристрої з двокомпонентним ковшем, відомим як «ківш із молюсків».
Регулярне прочищення зливової каналізації може забезпечити належну роботу дренажних систем, а також запобігає створенню заторів, які спричиняють затоплення, що загрожує пошкодженням стоянок та вуличних поверхонь. Очищення зливних резервуарів являється частиною планового обслуговування, яким не треба нехтувати. У дбайливо доглянутій та очищеній зливовій каналізації набагато рідше виникають проблеми, які можуть призвести до негативних наслідків.