Прочищення каналізації у квартирі
Пробити каналізацію – справа неприємна та нелегка, і практично усі господарі, якими б охайними вони не були, рано чи пізно стикаються з цією неприємною справою. Засмічення каналізаційної труби створює багато проблем та незручностей для людей, і усувати проблему потрібно терміново та швидко. Щоб не допустити засмічення, рекомендовано проводити профілактичні заходи, що допоможуть уникнути багатьох проблем і запобігти подібним ситуаціям.
Деякі фактори, які свідчать про проблему в системі каналізації:
- злив рідини в каналізаційні отвори стає значно повільнішим або зовсім неможливим;
- від зливних отворів відчуваєтьсясморід.
Навіть використання спеціальних сіток на зливних отворах не є гарантією того, що жир, волосся та органічні рештки не потраплять у водостоки та не засмітять їх. Через велику кількість, побутове сміття утворює затори, які є причинами засмічення. Окрім побутових відходів в трубах також осідає іржа, солі та інші мінеральні речовини, що містяться у воді.
Проблемою несправності каналізації в приватних будинках може бути також замерзання води в трубах, які не достатньо ізольовані та утеплені. Такі неприємні моменти потрібно усувати швидко, адже це може призвести до серйозних проблем, які можуть мати негативні наслідки, навіть до заміни самих стічних труб.
Способи та засоби очищення каналізаційної системи
На сьогодні найбільш поширеними способами очищення каналізаційної системи є наступні:
- механічний;
- хімічний;
- домашній;
- змішаний.
Найпростішим інструментом механічного очищення труб є вантуз, який працює як помпа, відсмоктуючи воду та бруд. Щоб ним скористатися, потрібно наповнити раковину, унітаз чи ванну водою, а потім помістити вантуз на каналізаційний отвір та, натискаючи, відкачувати вміст засміченої труби. Як наслідок – бруд виходить назовні.
Якщо каналізаційні труби засмітилися внаслідок потрапляння у них великих решток побутового сміття, то слід застосовувати більш дієвий засіб механічного очищення – сантехнічний трос, що є гнучким металевим дротом завтовшки у кілька міліметрів та оснащений з одного боку ручкою. Щоб прочистити трубу тросом, потрібно змотати його в коло і ввести в середину труби, потім повертати троса за допомогою ручки, поступово проштовхуючи його в стічний отвір. Після використання сантехнічного троса потрібно промити стічну систему гарячою водою.
Що стосується хімічних засобів, то сучасна хімічна галузь виробляє величезний ряд миючих речовин, які діють дуже швидко та дають якісний результат. Вони бувають порошкоподібні, або у вигляді рідини чи гелю. Їх перевагою є зручність та простота використання. Промивка каналізації відбувається наступним чином: всипати чи влити засіб в отвір, дати препарату подіяти та промити зливні труби великою кількістю води.
Домашній метод очищення передбачає використання безпечних побутових засобів таких як сода та оцет, що є достойними конкурентами та альтернативою хімічним засобам. Метод дешевий та легкий у застосуванні. Щоб усунути засмічення такими засобами, потрібно просто засипати соду, влити оцет та закрити зливний отвір ганчіркою. Через деякий час все промивають гарячою водою.
Під змішаним методом мається на увазі поєднання застосування механічних засобів з хімічними. Даний спосіб очищення можна застосовувати як при засміченнях, так і для профілактики.
Звернутися до фахівця чи самим пробити каналізаційну систему?
Пробивання каналізації можливо зробити і самостійно, але перед тим як братися за цю справу потрібно знати її особливості:
- врахувати місце засмічення та його складність;
- знати з якого матеріалу зроблена труба.
Отже, щоб уникнути чи усунути засмічення в каналізаційних трубах, можна скористатися простими й надійними методами, але буває і таке, що власними силами тут не обійтися. В такому випадку потрібно звернутися до команди професіоналів, які ефективно допоможуть відновити проходимість труб і запобігти аварійній ситуації.
Київ має величезну кількість каналізаційних труб, які в поєднанні складають масштабну систему, для функціонування якої потрібно постійно проводити профілактичні заходи та, в разі необхідності, очищення.
Прочищення каналізації в Києві можна провести кількома способами: власними силами, звернувшись до сантехніка чи до фірми, яка спеціалізується на наданні такої допомоги. Спеціалістами з очищення промивка труб каналізації відбувається за допомогою гідродинамічного способу, тобто під високим напором води, яка подається під великим тиском через шланг. Спеціальна потужна помпа проштовхує воду, усуваючи засмічення і змиваючи зі стінок мінеральні відкладення.
Професійне обладнання та досвідчені фахівці впораються із засміченнями будь-якої складності.