logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити труби в домашніх умовах

Як прочистити труби в домашніх умовах

25/06/2024

Як прочистити труби в домашніх умовах

Каналізаційні та водопровідні системи час від часу вимагають прочищення, оскільки їхня пропускна здатність знижується. Відбувається це через різні відкладення, наліт та накип, а також застряглі предмети, але в будь-якому випадку викликає уповільнення зливу та інші неприємні наслідки. Якщо затягувати з прочищенням, це може призвести до затоплення вашого майна й сусідів знизу.

У запущених випадках краще викликати професійних сантехніків, щоб швидко та якісно відновити нормальну роботу системи. Можна звернутися до фахівців компанії «МонтажТехСервіс», адже вони надають широкий спектр послуг за прийнятними цінами. Якщо ж засмічення не серйозне, то спочатку спробуйте усунути його самотужки.

У цій статті розповімо, як прочистити труби в домашніх умовах за допомогою ефективних та перевірених методів, а також поговоримо про профілактику та запобігання забрудненням.

Зміст:

  1. Причини появи засмічень у трубах
  2. Профілактичні заходи та правила експлуатації
  3. Популярні методи для самостійного чищення
  4. Як пробити трубу народним методом
  5. Хімічна чистка та правила використання покупних препаратів
  6. Механічний метод: вантуз та сантехнічний трос
  7. Як пробивають засмічення професіонали

Причини появи засмічень у трубах

Старі системи більш схильні до утворення різних пробок усередині, тому що мають нерівну поверхню, маленькі тріщини й западинки, куди чіпляється та скупчується сміття. Ще складніше, якщо там присутня іржа, адже вона сама по собі може створювати засмічення. Навіть нові пластикові труби згодом забиваються через неправильне поводження з ними або відсутність профілактичних заходів. Розуміння причин, чому це відбувається, дає можливість підібрати оптимальний метод для розв’язання проблеми.

Часто каналізація засмічується через неуважність, коли немає бажання стежити, що туди потрапляє. Закорковування стоку відбувається через сміття та різні відходи, дрібні та великі предмети, волосся, серветки, туалетний папір тощо. Можуть забруднюватися саме складні та важкодоступні ділянки, які викликатимуть подальші проблеми з прочищенням.

Жирові відкладення, мильний наліт також викликають засмічення – вони небезпечні тим, що утворюють на стінках липку масу, на яку налипає сміття й бруд. Згодом така пробка застигає та твердіє, а також сильно зменшує пропускну здатність трубопроводу.

Ще складніші та небезпечніші забруднення, пов’язані з помилками в проєктуванні каналізаційної чи водопровідної системи. Вони можуть полягати у неправильному ухилі труб, використанні неякісних матеріалів, при великій кількості поворотів та перехідників, відсутності вентиляції тощо. Виправлення такої проблеми обійдеться вам дуже дорого, тому найкраще одразу наймати досвідчених майстрів для монтажних робіт.

Профілактичні заходи та правила експлуатації

Якщо ви хочете комфортно користуватися каналізацією у ванній та кухні, вам не обійтися без знань про правила експлуатації труб та профілактику забруднень.

Користуйтеся цими порадами, щоб мінімізувати проблеми зі зливом рідини:

  • Не змивайте різні відходи в зливну трубу, адже вона не призначена для цього. Це стосується й залишків їжі, й засобів особистої гігієни, навіть туалетного паперу, особливо якщо той не розчиняється у воді.
  • Встановіть фільтр-сіточку на зливний отвір, щоб контролювати та запобігати випадковому потраплянню дрібних предметів та відходів.
  • Встановіть жировловлювач, щоб туди збиралися частинки жиру.
  • Використовуйте якісні мийні засоби, які добре розщеплюють жир під час миття посуду.
  • Промивайте злив окропом (якщо вона не пластикова) – це допоможе розчинити частину відкладень усередині та змити дрібне сміття далі трубопроводом.
  • Регулярно проводьте профілактичні чищення, не чекаючи виникнення проблем зі стоком.
  • Іноді варто розбирати сифон та чистити його від сміття та волосся.
  • Очищайте зливний отвір та сіточку на ньому від накопичених відходів у міру забруднення або після кожного використання сантехнічного приладу.

Популярні методи для самостійного чищення

Система каналізації може забитися навіть у найохайніших та найакуратніших господарів. Тому не дивно, що будь-яка людина може зацікавитися, як прочистити труби в домашніх умовах. Оскільки проблема вважається поширеною, то вже давно їй вигадали різні варіанти вирішення. Щоб підібрати правильний та ефективний метод чищення, потрібно спиратися на знання про причину конкретного засмічення.

Для забруднень, отриманих у процесі експлуатації, можна застосовувати народний та хімічний метод. Обидва працюють за одним принципом: вони розчиняють жир, відкладення та наліт, тільки з різною інтенсивністю та швидкістю дії.

Народні методи включають змішування різних інгредієнтів, з яких можна отримати просту хімічну реакцію. Таких поєднань існує досить багато, вони мають деякі відмінності у застосуванні, але найпопулярнішим вважається сода та оцет. Найбільш дієвими у розчиненні різних забруднень є хімічні препарати, куплені в магазині. Складаються вони з потужних кислот або лугів, тому важливо бути обережними при їх застосуванні.

Проштовхувати або витягувати застряглі предмети можна за допомогою спеціальних інструментів для прочищення. Вантуз може пробити пробку, яка знаходиться недалеко від зливу, а сантехнічний трос підходить навіть для глибших та сильніших забруднень.

Як пробити трубу народним методом

Цей спосіб часто використовують для кухонних раковин, у яких може накопичуватися жир, залишки їжі та бруд. Він допомагає розчиняти невеликі засмічення, відмінно підходить для профілактичних чисток.

Розберімо, як відбувається процес чищення народним способом:

  • Для цього знадобиться звичайна харчова сода та 9% оцет – вони легко знайдуться у кожного у будинку.
  • Половину пачки соди потрібно всипати в зливний отвір, потім туди ж додати пів склянки оцту. Повинна з’явитися хімічна реакція у вигляді білої бурхливої піни.
  • Далі необхідно закрити злив пробкою або ганчіркою, щоб реакція проходила всередині трубопроводу та дала ефективніший результат.
  • Суміш залишають у раковині десь на 1-1,5 години.
  • Після цього отвір відкривають та ретельно промивають злив гарячою водою з крана протягом п’яти хвилин.

Розкладання органіки в трубах викликає ще й характерний гнильний запах, але завдяки цьому методу можна нейтралізувати його та отримати дезінфекційний ефект. До того ж великим плюсом є те, що вам не потрібно безпосередньо контактувати із засміченням.

Хімічна чистка та правила використання покупних препаратів

Хімічні препарати допомагають швидко й легко очистити засмічену трубу. Але варто пам’ятати, що компоненти засобу розчиняють лише органічне сміття, жир, волосся та залишки їжі.

Їх можна купити у будь-якому супермаркеті за різними цінами, адже існує широкий вибір виробників. Хімікати випускаються у трьох формах:

  • Рідка.
  • Гелеподібна.
  • Порошкова (або гранули).

Вони можуть відрізнятися за складом та способом застосування. Деякі з них активні у гарячій воді, а деякі – у холодній, що вказується в інструкції.

В основному для прочищення потрібно додати засіб до зливу, почекати приблизно 15 хвилин та потім добре промити водою з крана. При цьому важливо одягати гумові рукавички та респіратор, щоб хімікат не потрапив на шкіру чи слизові оболонки. Після процедури кімнату ретельно провітрюють.

Механічний метод: вантуз та сантехнічний трос

За допомогою вантуза можна виштовхнути скупчення сміття назовні, або проштовхнути його далі, у ширший сегмент системи. Його ставлять гумовою чашею на злив, заповнюють раковину водою, щоб та покривала краї чаші, потім роблять наступальні та відтягувальні рухи ручкою, доки проб’ється пробка. Після процедури потрібно не тільки промити трубопровід та зібрати сміття, але й сам пристрій ретельно вимити зсередини.

Сильне засмічення можна спробувати прочистити сантехнічним тросом. Це професійний інструмент, який активно використовують майстри, але досить ефективний та його можна купити для застосування в домашніх умовах.

Розберімо, як чистити каналізацію сантехнічним тросом:

  • Розберіть та зніміть сифон, щоб було достатньо місця для зручного занурення.
  • Кінець інструменту введіть у трубу, акуратно та повільно обертаючи його в одну сторону.
  • Рухайтеся до упору у перешкоду, перевірте її кількома короткими поштовхами вперед.
  • Руйнуйте пробку обертальними рухами до повного усунення.
  • При необхідності витягуйте інструмент на поверхню та очищайте від сміття.
  • Пройдіться по всій довжині, на яку розрахований пристрій – можливо вдасться знайти ще одне засмічення.
  • Зберіть та поставте назад сифон, увімкніть воду та перевірте результат.
  • Промийте злив та трос від забруднень.

Як пробивають засмічення професіонали

Фахівці компанії «МонтажТехСервіс» використовують у своїй роботі професійну техніку, що якісно вичистить і каналізаційну, і водопровідну трубу. Перед процедурою майстри роблять відеодіагностику, щоб точно визначити складність та тип засмічення, а також його місце розташування. Залежно від обставин ми підбираємо оптимальний спосіб чищення, щоб дати найефективніший результат.

Гідродинамічний спосіб включає використання спеціальної машини, яка під високим тиском спрямовує потужний потік води через гнучкий патрубок. Він рухається трубою за допомогою тонких струменів води, що виходять з різних сторін наконечника й ретельно вимиває всі забруднення на своєму шляху.

Електромеханічний спосіб також проводиться спеціальним апаратом. Довгий шланг у вигляді спіралі з насадкою підключають до двигуна, занурюють у систему й зішкрібають засмічення. Насадки підбираються в залежності від типу забруднень, вони обертаються в процесі чистки, тому вдається впоратися з будь-яким нальотом.

Обидва способи безпечні для всіх матеріалів труб, а їхнє застосування гарантує 100% гарний результат. Для складних та застарілих забруднень – це ідеальний варіант, адже самостійно з ними не впоратися. Тому звертайтеся до наших фахівців, щоб заощадити свої нерви, сили та якісно налагодити роботу каналізаційної системи.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Зі святом святої Трійці!

Зі святом святої Трійці!

07.06.2020

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

09.02.2023