Чим прочистити засмічення у пластиковій трубі
23/11/2023
Пластикові труби сьогодні стали невіддільною частиною сучасних систем водопостачання та каналізації. Вони використовуються у приватних будинках, квартирах, підприємствах, офісах. Їхня популярність обумовлена простотою монтажних робіт, стійкістю до корозії та тривалим терміном служби. Однак, як і у випадку з будь-якими трубопровідними системами, можливі засмічення, які можуть вплинути на ефективність та безпеку використання.
Забруднення у каналізації супроводжуються уповільненим рухом рідини, підняттям її рівня, появою неприємного запаху. З цим потрібно одразу щось робити, інакше все посилюється й тоді можливе навіть затоплення вашого майна. Аварійні ситуації усунуть лише професійні майстри, тому неймовірно корисно мати в контактах номер компанії «МонтажТехСервіс».
У цій статті розглянемо, чим прочистити засмічення у пластиковій трубі та які потрібно враховувати нюанси при чищенні цього матеріалу, щоб його не пошкодити.
Зміст:
- Причини появи засмічень у каналізаційній системі
- Як очистити труби в домашніх умовах
- Нюанси чищення пластикових труб
- Хімічний метод прочищення
- Як безпечно пробити засмічення содою та оцтом
- Способи використання вантуза та його альтернатива
- Як правильно пробити труби вантузом (відео)
- Чищення сантехнічним тросом для складних забруднень
- Куди звертатися для професійного чищення пластикових труб
Причини появи засмічень у каналізаційній системі
Засмічення в каналізації – завжди несподіваний гість у вашому будинку. Вони роблять масу незручностей, тому сантехнічними приладами стає неможливо користуватися. Причиною виникнення цієї проблеми може стати будь-що – від залишків їжі, що потрапили в трубу до будівельних відходів після ремонту.
Щоб більше розуміти причини забруднень та орієнтуватися в ефективних методах їх усунення, сантехніки дали визначення чотирьом типам засмічень:
- Експлуатаційний. Найчастіше зустрічається на практиці, оскільки пробки формуються під час звичайного використання сантехнічних приладів. Навіть нові труби зазнають поступового забруднення, на їх стінках відкладаються органічні відходи, прилипає жир. У ванній на зливі може накопичуватися волосся після рутинних гігієнічних процедур.
- Механічний. Це коли у трубопровід зливають сміття, сторонні предмети, що забивають стік. Навіть туалетний папір у великих кількостях може одного разу викликати засмічення. Тому не варто кидати в каналізацію жодні тверді відходи, залишки їжі, чайну заварку та кавову гущу.
- Біологічний. Цей тип складається з продуктів життєдіяльності, м’яких органічних відходів, які можуть осідати або липнути до стінок трубопроводу.
- Техногенний. Найнебезпечніший та найскладніший тип засмічення, оскільки саме його неможливо усунути самостійно. Це коли система засмічується постійно через допущену помилку при монтажі, або якусь несправність. Некоректна робота каналізації у результаті призводить до поступового погіршення проблеми, що може закінчитися аварією, тому доведеться викликати професіоналів та ремонтувати поламання.
Всі ці типи вкажуть вам на те, що потрібно змінювати у своїй поведінці та звичках, де варто звернути увагу та змінити звичайний догляд за трубами. Правил експлуатації потрібно старанно дотримуватись, якщо хочеться менше чистити їх від забруднень. Не можна кидати в зливну систему сторонні предмети та будь-яке сміття, намагайтеся вберегти її від потрапляння волосся та дрібних відходів за допомогою захисних сіточок для зливів. Профілактичні чищення допомагають тримати каналізацію в чистоті практично постійно, тому включайте у свою рутину регулярне прочищення труб.
Як очистити труби в домашніх умовах
Перед викликом сантехніка можна спробувати впоратися із проблемою власними силами, тому ми розповімо, чим прочистити засмічення у пластиковій трубі. Швидше за все, кожен з нас зустрічався з подібною проблемою й мав у своєму арсеналі якісь варіанти рішення.
Найчастіше люди використовують народні методи чи якісь підручні засоби, але буває так, що у будинку є спеціальний інструмент для чищення. У магазині також можна знайти багато препаратів для ефективного розчинення пробок, вони бувають рідкі, у формі гранул або гелю, з різним ціновим діапазоном – на будь-який гаманець та смак.
Серед основних методів чищення виділяють:
- Народний. За багато років, доки існує каналізація, були винайдені прості способи її прочищення в домашніх умовах – це народні методи. Сюди відносяться різні варіанти поєднання компонентів, які є у кожного в будинку для отримання хімічної реакції. Бурхлива піна розчиняє жир та дрібні органічні відходи, а це відмінно підійде для чищення раковини на кухні.
- Механічний. Мається на увазі використання спеціальних інструментів – вантуза чи сантехнічного троса. Підходять вони для різного типу пробок, адже з їх допомогою можна проштовхнути засмічення в ширшу частину труби або витягнути його назовні.
- Хімічний. Цей метод включає застосування покупних хімічних засобів, які мають високу ефективність та швидкість дії. Вони добре розчиняють бруд, жир та різне сміття, але дуже небезпечні для здоров’я людини, екології та пластикових труб.
- Термічний чи термомеханічний. Іноді для прочищення використовують окріп, просто гарячу воду – це дає хороший ефект, якщо потрібно розчинити жировий наліт. Він значно ефективніше діє, якщо поєднувати його з механічним прочищенням за допомогою інструмента.
- Ручне прочищення сифона. Перед застосуванням будь-якого методу варто обов’язково прибрати сміття зі зливного отвору: залишки їжі, волосся і т.д. Далі розбирають сифон, і його теж необхідно почистити від сміття. Часто це допомагає повністю усунути проблему з уповільненим стоком води, але в такому разі все одно рекомендується зробити профілактичне промивання системи будь-яким зручним методом.
Нюанси чищення пластикових труб
Всім відомо, що у пластику гладка поверхня, він на відміну від чавуну не має шорсткості, щоб «чіпляти» сміття. Навіть з урахуванням цієї переваги у пластикових трубах можуть утворюватися засмічення. Який би спосіб чищення ви не вибрали, будьте обережні в роботі з цим матеріалом.
Пам’ятайте, що він може деформуватися від дії високих температур, тому краще не брати в роботу окріп. Застосовуючи хімічні засоби не залишайте їх на ніч у жодному разі. Також будьте обережні під час прочищення сантехнічним тросом, якщо хочете залишити свої труби цілими та неушкодженими.
Хімічний метод прочищення
Проводити чистку за допомогою хімічних препаратів потрібно тільки в гумових рукавичках, щоб захистити свою шкіру від їхньої агресивної дії. Принцип досить простий: засіб додають у зливний отвір, залишають на 10-15 хвилин, потім ретельно промивають трубопровід від залишків бруду та самого хімікату. Промивку роблять також мінімум кілька хвилин, при цьому воду необхідно включати гарячу, з максимальним натиском.
Як безпечно пробити засмічення содою та оцтом
Даний метод вважається одним із найпопулярніших та безпечних. Він не шкодить здоров’ю, повністю екологічний та відмінно підходить для пластикових труб.
Він простий та дешевий, компоненти можна знайти вдома й провести чистку в будь-який зручний час. Вам знадобиться лише половина склянки оцту й така ж кількість соди. Для того, щоб отримати кращий результат, знайдіть непотрібну ганчірку, щоб було чим заткнути злив.
Отже, порядок дій такий:
- Всипати в зливний отвір соду.
- Залити оцет.
- Заткнути ганчіркою злив та переливний отвір.
- Залишити суміш на півтори години.
- Відкрити та ретельно промити трубопровід теплою водою.
- За потреби повторити всі кроки ще раз.
Як правило, після цієї процедури пропаде неприємний запах, а каналізація стане значно чистішою.
Способи використання вантуза та його альтернатива
Вантуз – простий пристрій для чищення труб, який складається з руків’я та гумової насадки на кінці. Робота цього інструменту будується на простих законах фізики. Завдяки активним поступальним рухам ручкою всередині трубопроводу створюється тиск. Вода в такий спосіб проштовхується вниз.
Можна також виштовхнути забруднення назовні, якщо натискати до упору, а потім відтягнути інструмент на себе. Ось тому спосіб ефективний для чищення різних засмічень і здебільшого дійсно допомагає. Є вантуз для раковини та для унітаза, вони відрізняються лише формою насадки. Перший варіант має класичний вигляд та рекомендується до покупки кожному домовласнику/мешканцю квартири.
Щоб процедура пройшла максимально продуктивно, використовуйте такі хитрощі:
- Намочіть ганчірку, закрийте нею зливний та переливний отвір. Також рекомендується заблокувати злив сусідньої раковини, якщо вони об’єднані одним каналом. Це потрібно, щоб посилити ефект вакууму усередині трубопроводу.
- Долийте воду, якщо немає стоячої чи її мало. В ідеалі під час здійснення поступальних рухів гумова насадка має бути на третину покрита водою.
- Рясно змастіть краї гумової чаші вазеліном. Це забезпечить більш щільне притискання.
- Перед процедурою приберіть сітку-фільтр для сміття. Зливний отвір має бути максимально відкритим під час чищення вантузом.
- Перевіряйте результат та повторіть всі кроки за потреби. Потрібно пустити воду й подивитися з якою швидкістю вона йде. Таким чином можна зрозуміти, чи зруйнувалась перешкода всередині труби.
- Зробіть фінальне промивання. Ретельно промийте трубопровід від залишків бруду та сміття.
Цей метод можна комбінувати з народним, що забезпечить додаткову дезінфекцію каналізаційної системи. Спосіб досить простий, але вимагатиме наявність вантуза. Якщо ж інструмента не виявиться під рукою, можна замінити його на звичайну півторалітрову пляшку зі зрізаним дном. Щоправда, ефективність такої альтернативи не завжди тішить.
Як правильно пробити труби вантузом
Чищення сантехнічним тросом для складних забруднень
Якщо вантуз не дав бажаного результату, для складних засмічень використовують сантехнічний трос. Прочищення з його допомогою дозволяє проштовхнути забруднення або витягнути з труби, наприклад, по шматочках. Інструмент має різні наконечники, кожен із яких призначається до конкретного типу засмічення.
Для чищення тросиком спочатку знімають сифон, щоб відкрити доступ до трубопроводу. Потім його обережно занурюють усередину й провертають для просування, доки він не зіткнеться з перешкодою. Короткими ривками або повільним прокручуванням в інший бік розбивають пробку.
Після виконання цих дій необхідно перевірити результат пробним пуском води, за необхідності повторити. Якщо все добре, то сифон ставиться на місце, з усіма гумовими ущільнювачами, а потім ретельно промивають систему й сам інструмент від бруду.
Куди звертатися для професійного чищення пластикових труб
Для того, щоб відновити нормальне функціонування системи, іноді не вистачає всіх цих методів. Якщо результатів після самостійного прочищення немає, тоді варто звернутися за професійною допомогою до компанії «МонтажТехСервіс».
Наші майстри працюють на совість, швидко приїдуть на виклик у будь-який час дня та ночі. За допомогою спеціального обладнання зроблять якісну діагностику труб та ефективно вичистять від будь-яких забруднень. Наші методи є абсолютно безпечними для такого матеріалу, як пластик, тому ви можете не боятися за цілісність свого трубопроводу після проведених робіт.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!