click fraud detection
logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 20:00
Прочистка каналізації»Як пробити сильне засмічення в трубі

Як пробити сильне засмічення в трубі

27/03/2020

Як пробити сильне засмічення в трубі

Зміст статті

Перед тим, як приступити до будь-яких дій, необхідно з’ясувати, що ж стало причиною того, що вода не йде . Адже від цього залежить, чи буде ефективним обраний метод усунення пробки. У деяких випадках достатньо промити систему великою кількістю гарячої води, в інших – скористатися тросами зі спеціальною насадкою, а по-третє потрібно втручання фахівців.

Це не єдино можливі варіанти розвитку подій. Якщо засмітилася раковина, допомогти можуть і хімічні засоби, придбані в магазині, або ж звичайний вантуз. Головна умова успіху – правильно вибрати спосіб усунення виниклої неприємності. А для цього потрібно зрозуміти, що спровокувало її виникнення.

blank

Основні причини, що викликають засмічення каналізації

Навіть при дотриманні всіх правил експлуатації може виникнути засмічення у ванній і раковині . Неприємна ситуація може виникнути в силу наступних обставин:

 • Утворення жирових або сольових нашарувань – одна з основних причин того, що утворюється засмічення пластикових труб або металевих.
 • Попадання великого стороннього предмета, будівельного сміття. Подібне трапляється не часто, але при тому наслідки події масштабніші. У таких ситуаціях без належного досвіду і спеціального устаткування повернути пропускну здатність досить проблематично.
 • Мильні пробки – їх поява не рідко викликає засмічення зливу у ванній. Мильна маса, потрапляючи в систему, змішується з волоссям, дрібним сміттям, перетворюється в гелеобразную субстанцію, яка осідає на стінках, звужуючи злив.
 • Помилки, допущені під час монтажу – в подібних обставинах уже не стоїть питання, як прочистити засмічення в раковині. Тут необхідний капітальний ремонт. В іншому випадку проблема виникатиме постійно.

Залежно від обставин може бути використаний один з методів, про які й піде мова далі.

blank

Термічний і хімічний методи усунення засмічення в каналізації

Суть термічного полягає в тому, що видалення засмічень відбувається за допомогою гарячої води. Для більшої ефективності додається сода. Тут необхідно дотримуватися обережності, особливо якщо мова йде про пластикові труби, які під впливом високих температур можуть деформуватися. Таку домашню методику доцільно використовувати, коли мова йде про незначні, невеликі пробках, що утворилися в результаті жирових відкладень.

За допомогою хімічних засобів, придбаних в магазині, можна усунути засмічення труб в квартирі. При їх виборі необхідно звертати увагу на компоненти що входять до складу. Луги і кислоти можуть пошкодити цілісність пластикових труб. Важливо дотримуватися пропорції, зазначені виробником, дотримуватися всіх запобіжних заходів.

І в першому і в другому випадку вийде усунути засмічення каналізації незначного характеру. Якщо ж пробка утворилася в силу більш серйозних причин, подібні методи не допоможуть – час і кошти будуть витрачені даремно.

blank

Механічний спосіб

У тому випадку можуть використовуватися три пристосування:

 • Вантуз.
 • Трос.
 • Спеціальне обладнання з різноманітними наконечниками.

Прибрати засмічення, використовуючи два перших пристосування можна і самостійно. А ось зі спецобладнанням може впоратися тільки людина з досвідом, знає, яку насадку використовувати для кожного конкретного випадку.

Гнучкий трос з наконечником проникає у важкодоступні місця, не застряє на поворотах. З його допомогою і відбувається прочищення засмічення, очищення поверхні труб від різного нальоту, а також від твердих пробок – для цього потрібна спеціальна насадка, що нагадує своїм видом спис.

blank

Гідродинамічне очищення

Методика заснована на подачі води під великим тиском в каналізаційну систему. Потік повністю очищає стінки труб від нальоту, а також усуває тверді предмети, які випадково потрапили в злив, видаляє коріння дерев, листя, мул.

На даний момент це одна з найефективніших методик, яка використовується в ситуаціях , коли виникає питання, як пробити сильне засмічення в трубі. Різноманітні не тільки насадки, а й сама техніка. Є моделі, які використовуються в приватних будинках, квартирах. Також є більш потужні агрегати, які використовуються для робіт з зовнішніми мережами.

Для роботи з подібними пристроями потрібен досвід, знання, кваліфікація. Як і в разі механічної очистки, тут важливо правильно підібрати тип наконечника – правильний вибір допомагає заощадити час – швидке усунення засмічень з використанням спеціалізованої техніки стає реальністю.

blank

Профілактика появи засмічень

Прислухавшись до ряду рад, можна істотно знизити ризик утворення пробки. Використовувати злив за призначенням набагато краще, ніж потім в паніці бігати по кухні, задаючись питанням що робити, для того щоб пробити каналізацію. Правила полягають в наступному:

 • Не плутати злив з відром для сміття – не змивайте каналізацію погано розчинні речовини, засоби гігієни.
 • Встановіть спеціальні уловлювачі для жиру, дрібного сміття – чистка засмічень в трубах займає більше часу, ніж очищення цих пристосувань;
 • Періодично промивайте систему окропом або гарячою водою.
 • Правильний монтаж захистить від різних проблем в майбутньому, таких, наприклад, як засмічення у ванній.

  Якщо все ж проблема виникла і вирішити її самостійно не виходить, звертайтеся до фахівців, які працюють в компанії МонтажТехСервіс. Ми знаємо як швидко і ефективно прочистити каналізацію від засмічення, оперативно виїжджаємо на об’єкт і вдень і вночі, гарантуємо бездоганну якість всіх робіт.

Наступні новини

Ніколи знову!

Ніколи знову!

08.05.2020

З 8 березня, любі жінки!

З 8 березня, любі жінки!

06.03.2020