logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як пробити засмічення в трубі

Як пробити засмічення в трубі

09/04/2025

Як пробити засмічення в трубі

Каналізаційна система не завжди працює без збоїв – іноді можуть траплятися засмічення, які уповільнюють злив рідини, викликають неприємний запах та інші проблеми. Можна позбутися їх, провівши чищення труб хімікатом, вантузом чи народними засобами.

Хоча ця процедура може здаватися вам найкращим та найпростішим рішенням, вона не завжди дає результат. Тоді доводиться мати справу з фахівцями, викликати спеціальні служби на об’єкт і вони прочистять забруднення за допомогою новітнього обладнання. Прикладом такої компанії є “МонтажТехСервіс”.

У цій статті розберемо найпопулярніші варіанти, як пробити засмічення в трубі, щоб це було ефективно. Також поговоримо про причини виникнення пробки та як цього можна уникнути за допомогою профілактики.

Зміст:

  1. Причини появи засмічень у трубах
  2. Як визначати місце утворення пробки
  3. Які є методи домашнього чищення
  4. Прочищаємо каналізацію народними засобами
  5. Покупні препарати проти засмічення
  6. Застосування вантуза та троса в домашніх умовах
  7. Профілактичні заходи для збереження чистоти каналізації
  8. Як чистять труби професіонали

Причини появи засмічень у трубах

Засмічення у каналізаційній системі виникає з певних причин, тому важливо знати, що саме призвело до проблеми у вашому випадку. Це допоможе скоректувати свої звички та поведінку в майбутньому, або вжити зараз найефективніших заходів.

Однією з найчастіших причин забруднення є потрапляння в трубу різного сміття (як дрібного, так і великого), випадкових предметів, засобів особистої гігієни, волосся та вовни, залишків їжі. Також сильно шкодить жир та мильна вода, що потрапляє у каналізацію під час миття посуду чи ручного прання, поступово утворює наліт на поверхні.

Але бувають і серйозні причини забруднення, які вимагають лише втручання фахівців. Наприклад, у трубах можуть бути різні несправності, отримані внаслідок неправильного монтажу або через природний фактор (промерзання, проростання коріння дерев). Старі системи покриваються зсередини іржею, що також призводить до проблем з експлуатацією, тому їх потрібно замінювати вчасно на нові.

Як визначати місце утворення пробки

Для початку варто з’ясувати, де утворилося засмічення:

  • Якщо вода йде повільно, то пробка швидше за все знаходиться десь за метр від зливу і її доведеться видаляти сантехнічним тросом.
  • Зниження води до певного рівня вказує на забруднення біля сифона, які можна усунути хімічними/народними засобами.
  • Коли взагалі не йде рідина, то проблема утворилася у сифоні. Це можуть бути жирові відкладення або залишки їжі, волосся. Тоді можна прочистити зливний отвір вручну, розібрати сифон та ретельно вимити його.

Які є методи домашнього чищення

Існують різні варіанти, як пробити засмічення в трубі, тому варто ними користуватися, коли порушується нормальна робота системи. Для забруднень на кухні можуть бути ефективні одні методи, а у ванній – інші. Перед викликом сантехніка спробуйте застосувати народні засоби, хімікати типу «Кріт» або зробіть механічне прочищення спеціальними інструментами: вантузом або сантехнічним тросом.

Далі ми докладніше розберемо кожен метод окремо, для якого засмічення він підійде краще та як правильно проводити чищення. Ви зможете вибрати для себе найзручніший та успішно застосувати у своєму будинку чи квартирі.

Прочищаємо каналізацію народними засобами

Засмічення можна прочистити доступними компонентами, які знайдуться в господарстві у кожного – содою та оцтом. Таким чином розчиниться жир, бруд та дрібна органіка недалеко від сифона. Спосіб дозволяє заощадити гроші, добре прибирає неприємний запах. Він виділяється простотою застосування, а також безпечністю для здоров’я та матеріалу системи.

Прочищення труби содою та оцтом покроково:

  1. Протріть ганчіркою злив, приберіть сміття, що скупчилося вручну, щоб поверхня була чиста й суха.
  2. Закрийте мокрою ганчіркою переливний отвір для підвищення ефективності.
  3. Додайте в стік спочатку соду, а потім оцет у пропорції 1:1.
  4. Суміш повинна дати хімічну реакцію – вона почне шипіти та пінитися.
  5. Залиште на дві години й не користуйтеся каналізацією в цей час.
  6. Ретельно промийте трубу гарячою водою із крана.

Добре допомагають розчиняти жир на стінках труби промивання окропом з чайника. Це може доповнити та покращити ефект після чищення содою, але при цьому погано позначиться на пластикових системах.

Покупні препарати проти засмічення

Дієвим способом вже багато років вважається застосування покупних хімікатів для чищення каналізації. Засоби на основі лугів або кислот працюють швидко й розчиняють будь-яку органіку, що застрягла всередині системи. Однак застосовувати їх варто дуже акуратно, у рукавичках та масці, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Агресивні компоненти препаратів при взаємодії зі шкірою/слизовими оболонками людини можуть заподіяти сильний хімічний опік.

Вибраний у магазині засіб важливо використовувати строго за інструкцією, яку кожен виробник вказує на пакуванні. Принцип там такий самий, як і з чищенням народним методом. Препарат акуратно додають до зливу, витримують близько 15 хвилин, а потім промивають протягом п’яти хвилин проточною водою. Спосіб не подіє, якщо засмічення є застряглим неорганічним предметом, а також, якщо воно складне й знаходиться далеко від сифона.

Застосування вантуза та троса в домашніх умовах

Для усунення засмічень різного типу можна випробувати механічний метод. Для нього знадобиться мати у своєму ящику з інструментами звичайний вантуз чи сантехнічний трос. Таким чином можна виштовхнути забруднення в ширшу частину системи або назад зі зливу, а також зруйнувати пробку для сміття на дрібні шматочки. Трос, наприклад, добре підходить для тих випадків, коли потрібно дістати глибоке забруднення, а вантуз допоможе почистити сифон від стандартного побутового засмічення.

Розберемо обидва варіанти механічного чищення:

  • Застосування вантуза. Цей пристрій складається з ручки та гумової насадки, яку встановлюють на зливний отвір, роблять кілька різких поштовхів, а потім відпускають. Найефективніше вийде, якщо закрити мокрою ганчіркою переливний отвір і набрати води в раковину перед початком прочищення. Потім шматки бруду, що підіймаються нагору, необхідно виловити й викинути в сміття, а саму трубу добре промити водою та мийним засобом.
  • Використання сантехнічного троса. Пристрій опускають робочим кінцем усередину зливного отвору, прокручують для просування трубою, а при зіткненні із засміченням – руйнують його невеликим натиском у русі. Процедура може бути трудомісткою та займе деякий час, оскільки потрібно витягувати трос назовні й прочищати його від бруду. Робиться це до повного очищення, потім трубу добре промивають гарячою водою.

Найкраще буде застосувати комбінацію механічної прочистки з народною чи хімічною. Тоді ви зможете розчинити та змити дрібні залишки бруду та нальоту, а також забезпечити дезінфекційний ефект із нейтралізацією неприємного запаху та бактерій.

Профілактичні заходи для збереження чистоти каналізації

Профілактика забруднень дозволяє зробити труби чистішими, вони не будуть так швидко накопичувати наліт та органічні відкладення, якщо дотримуватись деяких правил.

Головна й неймовірно важлива хитрість у цій справі – це регулярне чищення каналізації. Варто проводити чищення вантузом або спеціальними засобами, але робити це з постійною періодичністю, навіть якщо немає видимих ​​ознак засмічення. Краще вибирати варіант прочищення соди з оцтом, щоб не шкодити навколишньому середовищу.

Також гарним заходом профілактики вважається використання спеціальних сіточок/фільтрів, які ставляться на зливний отвір та затримують волосся, дрібне сміття. Їх потрібно регулярно знімати та чистити вручну.

Дотримання елементарних правил експлуатації також допомагає запобігати засміченням. Не варто зливати залишки жиру або викидати кавову/чайну заварку, залишки їжі в каналізаційну систему.

Як чистять труби професіонали

Не завжди виходить забезпечувати безперебійну роботу каналізації, навіть застосовуючи всі рекомендації цієї статті. Професіонали з компанії “МонтажТехСервіс” надають послугу гідродинамічного чищення за прийнятними цінами у кількох містах. Вона ефективна проти різних видів забруднень та може пробити засмічення будь-якої складності.

Завдяки використанню спеціального пристрою фахівці подають у труби воду під високим тиском. Гідродинамічна машина оснащена форсунками з кількома отворами, які розпорошують струмені води в різних напрямках під час руху. Таким чином виходить досягти ефекту ідеальної чистоти.

 

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

З Днем Державного прапора!

З Днем Державного прапора!

23.08.2021

Зі святом святої Трійці!

Зі святом святої Трійці!

07.06.2020