logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити каналізаційну трубу під землею

Як прочистити каналізаційну трубу під землею

30/05/2023

Як прочистити каналізаційну трубу під землею

Будь-яка каналізаційна система прокладається таким чином, що частина труб виходить назовні. Їх монтують по будинку чи квартирі, але також заводять під землю, де вони ведуть до магістрального відведення. У цьому відрізку можуть утворитися різні пробки, які досить важко пробити самостійно. Річ у тім, що домашні методи чищення ефективні тільки у випадку, якщо пробка знаходиться недалеко від сифона.

Краще довіритися фахівцям, які гарантовано зможуть розв’язати вашу проблему. У компанії Монтаж Тех Сервіс є ряд послуг з чищення каналізації в приватному будинку або квартирі, які ви можете замовити в місті Київ.

Отже, у статті ми розберемо, як прочистити каналізаційну трубу під землею, чому вона може забиватися та які методи тут допоможуть.

Зміст:

Чому забиваються труби каналізації

Коли система починає часто забиватися, це може означати одне – засмічення знаходиться набагато глибше й воно у рази складніше, щоб з ним впоратися. Зрозуміло, що тут не допоможуть народні методи, адже вони діють лише на невелику відстань від сифона. Але чому можуть забиватись труби під землею?

Головна причина у самому функціонуванні каналізації, адже всі стоки видаляються самопливом, тобто не під натиском, а самостійно. Через відсутність тиску деякі відходи можуть осідати на внутрішніх стінках, з часом утворюючи пробку.

Навіть водопровідні системи, які пропускають через себе лише воду, можуть забруднюватись відкладеннями мінеральних солей та вапняним нальотом. А тепер уявіть, скільки всього може осідати на трубопроводі каналізації! Там можна зустріти не тільки звичайні стоки з продуктами життєдіяльності, але й залишки їжі, різне сміття, сторонні предмети, будівельні відходи та інше.

Серйозне засмічення також може виникнути з таких причин:

  1. Використання системи не за призначенням й скидання туди різного нерозчинного сміття, предметів гігієни. Сюди ж відносяться котячий наповнювач, будівельне сміття – вони вкрай небезпечні для труб, тому що можуть набухати і не розчиняються навіть згодом.
  2. Потрапляння в систему залишків їжі, очистків та інших харчових відходів. Якщо ігнорувати базові правила експлуатації каналізації й не користуватися відром для сміття, то це може призвести до важких наслідків.
  3. Налипання жиру чи мила на стінки каналізації. Миття жирного посуду або навіть зливання вмісту фритюрниці в каналізацію веде до поступового засмічення, особливо якщо використовується мийний засіб низької якості. Те саме відбувається й при ручному пранні – з твердого мила виходить жорсткий мильний розчин, а його частинки осідають у трубопроводі.
  4. Неправильно розрахований діаметр або ухил, надто сильні кути повороту. Для каналізації, стоки якої рухаються самопливом, дуже важливим є правильний ухил труби та інші нюанси монтажу, щоб нормально функціонувати.
  5. Використання металевих труб, а не пластикових. Металеві мають не зовсім гладку поверхню, через що в мікротріщинах та западинках залягають залишки жиру.
  6. Вростання коріння дерева, промерзання, чи зовнішнє пошкодження каналізаційних труб. Це причина, викликана обставинами, але її також потрібно вирішувати, навіть якщо вашої провини в цьому немає.

Які методи чистки каналізаційних труб під землею існують

Забруднення трубопроводу може закінчитись поганими наслідками для домовласників. Засмічення не тільки ускладнюють нормальне зливання води, а й створюють не санітарні умови, з’являється неприємний запах. До того ж, якщо не розв’язувати проблему вчасно, це може призвести до аварійної ситуації або пошкодження системи.

Прочистка може бути досить складним завданням, особливо якщо забруднення багато років накопичувалося та затверділо, але можна зробити це при належному обладнанні й методах. Якщо ви цікавитесь тим, як прочистити каналізаційну трубу під землею, то є кілька дієвих методів:

  1. Використання хімічних розчинників.
  2. Застосування установки Керхер.
  3. Гідродинамічна промивка.
  4. Електромеханічне чищення.

Останні два способи вимагатимуть виклику фахівців додому, адже тільки вони мають все необхідне обладнання та досвід. Далі розберемо кожен із методів докладніше.

Хімічні розчинники

Завдяки покупним хімічним препаратам ви можете розчинити більшість харчових відходів, у тому числі жир, волосяні та шерстяні клубки, мильні пробки, а також сольові та вапняні відкладення. Це може допомогти, якщо труба не надто сильно забита. Усі хімікати на основі кислоти чи лугу – вони застосовуються на будь-яку органіку, але абсолютно не впливають на пробки, які не можна розчинити.

Хімічні препарати продаються в магазинах з побутовою хімією у формі рідини, гелю, порошку чи гранул. Як правило, саме рідка форма хімічного засобу має найбільшу ефективність. Перед використанням обов’язково варто прочитати інструкцію, а також озброїтися захисними рукавичками, маскою та окулярами. Сама собою кислота токсична і може залишити сильний хімічний опік.

Хімікати дуже просто використовувати:

  1. Влити у зливну систему.
  2. Потримати якийсь час.
  3. Ретельно промити водою трубу.

Використання установки Керхер

Цей спосіб варто взяти на озброєння лише власникам приватного будинку, які мають у своєму господарстві такий корисний апарат. По суті, це аналог гідродинамічного промивання, який можна спробувати застосувати у домашніх умовах. Установка може створювати потужний потік води, який потрібно подати до колектора.

Таке чищення зруйнує більшість засмічень, у тому числі лід та коріння дерева.

Гідродинамічна промивка

За допомогою гідродинамічного промивання можна очистити систему як всередині, так і зовні. Здійснюється вона спеціальним агрегатом – гідродинамічною машиною. У комплекті повинна бути електрична помпа, бак та шланг із насадками. У трубу подається під високим тиском струмінь води, який очищає все на своєму шляху.

Гідродинамічне очищення можна зробити самостійно, але в цьому випадку потрібен досвід та дороге обладнання. Фахівці роблять промивку у кілька етапів:

  1. Проводять діагностику.
  2. Визначають стан труб, місце розташування та різновид пробки.
  3. Вводять у трубу шланг із насадкою.
  4. Пускають потік води під сильним напором.
  5. Перевіряють результат чищення.
  6. Повторюють промивання за потреби.
  7. Вимикають машину та витягають шланг.

Переваги такого методу в тому, що він універсальний для всіх типів труб, ефективно видаляє будь-які забруднення навіть у важкодоступних місцях, не шкодить довкіллю, людині або трубопроводу.

Електромеханічна чистка

Даний метод чищення є одним із найефективніших, якщо потрібно прочистити каналізацію під землею. Відбувається він за допомогою спеціального обладнання, використання гнучкого валу та насадок різних типів, що підбираються під тип засмічення. Насадка може бути:

  • Крюкова – для чищення волосяних та шерстяних пробок;
  • Роторна – бореться із жировим нальотом;
  • Ланцюжна – очищає від будь-яких сторонніх предметів;
  • Донна – пробиває замулені ділянки трубопроводу;
  • Пробивна – руйнує затверділі, старі відкладення;
  • Універсальна – підходить під будь-який тип засмічення.

Гнучкий вал з насадкою вводять у трубопровід і, обертаючись, він руйнує різні відкладення на внутрішніх стінках, відновлюючи вільний потік води в каналізації.

Електромеханічне чищення відмінно підходить для тих випадків, коли система забилася мулом, корінням дерев або якимись складними забрудненнями. З її допомогою можна впоратися із проблемою за короткий час та видалити стійкі забруднення.

Підсумки

Прочищення каналізації під землею – досить складний та копіткий процес, він потребує комплексного підходу. Найкраще звернутися за професійною допомогою, щоб не погіршити ситуацію і не пошкодити труби. Фахівці швидко розправляються з будь-яким забрудненням за допомогою обладнання для діагностики та чищення каналізації.

З питань прочищення каналізації у місті Київ звертайтесь до компанії Монтаж Тех Сервіс! Ми оперативно приїдемо до вас на об’єкт, якісно зробимо роботу та не залишимо по собі бруду. Ми маємо приємну й доступну цінову політику, а також широкий спектр послуг, серед яких ви знайдете для себе те, що потрібно!

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як прочистити каналізаційну трубу

Як прочистити каналізаційну трубу

09.09.2021

З Днем захисника України!

З Днем захисника України!

13.10.2020