Чим пробити каналізацію
08/11/2023
Рано чи пізно кожен користувач каналізаційної системи стикається з якимись неполадками чи засміченням труб. Найчастіше зустрічається саме засмічення. Це вкрай неприємне явище, спричинене перешкодою всередині трубопроводу, через який повільно сходить вода й виникає неприємний запах. Існує високий ризик виникнення цієї проблеми, особливо, якщо не вживати профілактичних заходів щодо своєї каналізації.
Труби забруднюються як у квартирі, так і в приватному будинку, тому всім корисно знати, чим пробити каналізацію в домашніх умовах. Можна робити це методами, які розглянемо у статті, або звернутися до професійної служби з прочищення каналізації. У Києві цим займається компанія Монтаж Тех Сервіс, вона надає цілу низку послуг й точно зможе допомогти.
Ця стаття розглядає причини виникнення засмічень та як їх уникнути в майбутньому, а також методи домашнього чищення каналізаційних труб.
Зміст:
- Від чого утворюються пробки
- Як зменшити частоту засмічення за допомогою профілактики
- Домашні методи прочищення каналізації
- Використання окропу
- Чистка содою та оцтом
- Хімічний метод чищення
- Як пробити каналізацію вантузом чи сантехнічним тросом
- Професійний метод прочищення труб від засмічень
Від чого утворюються пробки
Труби каналізації забиваються навіть тоді, коли господарі тримають будинок у чистоті. Найчастіша причина появи засмічень – це неправильне поводження з системою, жорстке порушення правил експлуатації та відсутність профілактики. Але можуть бути інші причини, які призводять до порушення нормального потоку води, далі розберемо їх всі детально.
Отже, причини та фактори утворення пробок:
- Жир, що налипає на внутрішню поверхню трубопроводу. Він поєднується з іншими забрудненнями, сміттям, твердне й тим самим приносить великі незручності, тому що його важко вичистити. Найчастіше цей тип засмічення з’являється в кухонній раковині, тому що там постійно миють посуд, змивають частинки жиру та залишки їжі. Жирові пробки розповсюджують неприємний сильний запах зі зливного отвору, який важко чимось перебити.
- Скупчення великої кількості волосся та шерсті тварин. Коли в трубу потрапляє волосся, то воно перекручується між собою, намотується на сифон, зливний отвір, утворює пробку. Таким чином виходять великі клубки, які доведеться лише розчиняти хімічним засобом або витягувати тросом. Забруднення поступово накопичується у ванній, при звичайній її експлуатації.
- Мильна пробка. Утворюється під час використання звичайного твердого мила, мильна вода рухається трубами, а частки мила залишаються, твердіють, змішуються з іншим сміттям.
- Потрапляння сміття або сторонніх предметів. Якщо каналізація забилася раптово, то причина може бути в тому, що в ній застряг якийсь сторонній предмет. Це досить часта проблема, оскільки стоки рухаються самопливом, а більшість твердих речовин осідають у поворотах чи згинах трубопроводу. Найбільш небезпечними є ті, що розбухають від взаємодії з рідиною – вони можуть призвести до аварійної ситуації або затоплення.
- Органічні пробки. Виходять найчастіше у туалеті, через скупчення органічного сміття продуктів життєдіяльності людини на стінках трубопроводу.
- Мінеральні домішки у воді. Підвищена жорсткість води також може призвести до засмічення, тому що в ній дуже багато мінеральних домішок і вона утворює специфічний сольовий осад. Особливо ця проблема може торкнутися труб, які виготовлені з металу.
- Помилки при монтажі або неправильне проєктування системи. Через це виходять постійні застої води та засмічення, оскільки робота каналізації з самого початку порушена. Якщо причина забруднень у цьому, доведеться змінювати всі каналізаційні труби.
Як зменшити частоту засмічення за допомогою профілактики
Варто запам’ятати та дотримуватись правил експлуатації системи. Це означає, що не можна кидати нічого стороннього в унітаз, а все сміття потрібно правильно утилізувати. Для туалетного паперу бажано мати спеціальне відро для сміття, оскільки він теж може забивати каналізацію й прилипати до труб. Але якщо туалетний папір розчинний, то вологі серветки та ватні диски в жодному разі не можна кидати в каналізацію туалету.
Також потрібно періодично робити чищення з профілактичною метою, не чекаючи виникнення явних ознак засмічення. Для цього підійдуть народні методи, вантуз, окріп та хімічні засоби.
На зливний отвір рекомендується ставити захисні сіточки, які збиратимуть дрібне сміття. Їх доведеться чистити та промивати кілька разів на день, у міру забруднення.
Домашні методи прочищення каналізації
Є чимало різних методів, чим пробити каналізацію в домашніх умовах. Щоб вибрати собі правильний, потрібно враховувати глибину й серйозність засмічення, а також інші фактори. Вам вирішувати: чистити своїми силами або делегувати спеціальній службі. Все впирається тільки в ціну питання. Багато хто хотів би заощадити, тому намагається прочистити каналізацію тим, що є вдома.
Є такі методи домашнього чищення:
- Хімічні препарати.
- Народні методи: використання соди та оцту, а також інших комбінацій простих підручних засобів.
- Чищення труби вантузом.
- Використання сантехнічного троса.
Як правило, якщо жоден з цих методів не допомагає впоратися з проблемою, необхідно викликати сантехніка.
Далі розберемо докладніше кожен спосіб прочищення та для яких засмічень їх ефективніше використовувати.
Використання окропу
Є варіант використовувати окріп для прочищення каналізації від скупчення жиру та органічних відходів. Для цього потрібно закип’ятити повний чайник води, а потім почати поступово вливати його в злив невеликими порціями. Це допоможе розчинити нескладні пробки у раковині на кухні.
Використовувати чищення окропом можна лише на чавунних чи металевих трубах! Для пластику цей метод не підходить, тому що надто високі температури деформують його.
Чистка содою та оцтом
Для прочищення каналізації цим способом потрібно лише два простих інгредієнти: сода та оцет. Це найдешевший та найпростіший варіант, яким пробивають неглибокі органічні забруднення та жир. Багатьом він подобається своєю безпечністю, тому що можна не боятися використовувати його, коли у будинку є маленькі діти та тварини.
Для чищення цим методом дотримуйтесь наступного порядку дій:
- Приготуйте пів склянки оцту та пів пачки соди.
- Додайте соду та оцет в отвір зливу.
- Закрийте ганчіркою або чимось іншим злив.
- Зачекайте кілька годин – дайте йому час подіяти.
- Відкрийте зливний отвір та промийте гарячою водою трубу.
В основі дії даного методу лежить бурхлива хімічна реакція від сполуки кислоти (оцет) та лугу (соди). Отримана суміш здатна розчиняти забруднення, відкладені у процесі експлуатації. Але треба бути готовим до того, що не завжди вона дає бажаний результат, й тоді доводиться використовувати більш серйозні методи.
Хімічний метод чищення
За допомогою хімічних препаратів можна очистити забиту каналізацію швидко та ефективно, якщо джерелом затору є розчинне сміття. Принцип дії такий самий, як і у соди з оцтом – засоби розм’якшують або розчиняють засмічення й дозволяють його змити. Побутова хімія має різну форму – рідку, у вигляді гелю або гранул. До кожного препарату надається інструкція, де написано, скільки часу чекати й водою якої температури краще змивати.
Цей метод трохи ефективніше діє, тому що в нього у складі досить агресивні компоненти. Для чищення доводиться обов’язково захищати руки та слизові, щоб препарат не потрапив на них.
Як пробити каналізацію вантузом чи сантехнічним тросом
Такий корисний інструмент, як вантуз, має бути у кожного в будинку! Він справляється із засміченнями досить швидко, а зробити ефективне чищення може навіть повний новачок. Ванну або раковину заповнюють водою, занурюють у воду інструмент та гумову насадку притискають до зливного отвору. Потім потрібно зробити близько 20 поступальних рухів й за допомогою створеного тиску повітрям зруйнувати або виштовхати пробку.
Сантехнічний трос – пристрій у вигляді гнучкого металевого троса з гострою насадкою на одному кінці та ручкою для обертання на іншому. Завдяки цьому інструменту дія йде безпосередньо на засмічення, тобто насадкою можна витягнути сторонній предмет із труби назовні або подрібнити його.
Чищення тросиком покроково:
- Спочатку звільняють доступ до трубопроводу, демонтують сифон.
- Робочий кінець троса заводиться всередину – для цього необхідно обертати в одну сторону.
- Як тільки інструмент досягає перешкоди, спробуйте пройти його, здійснюючи короткі ривки вперед.
- Якщо це засмічення, то починайте обертати трос у протилежному напрямку, повільно та поступово. Таким чином можна подрібнити пробку.
- Після чищення треба промити труби гарячою водою та зібрати сифон на місце.
- Зберігайте сантехнічний трос у сухому місці – після чищення промийте його, висушіть та загорніть у тканину.
За допомогою механічного впливу можна впоратися навіть зі складним засміченням, але для цього будуть потрібні певні зусилля, навички та час, тому що прочищення тросом – процес копіткий.
Професійний метод прочищення труб від засмічень
Дієвий та професійний метод очищення труб від різного типу нальоту та забруднень – це гідродинамічна чистка. Вона підходить для всіх матеріалів трубопроводу, ефективна та безпечна. Здійснюється за допомогою спеціального агрегату – гідродинамічної машини, тобто в основі методу є застосування потужних струменів води під високим тиском. Пристрій складається з електричної помпи, гнучких патрубків із форсункою на кінці, через яку подається вода.
Таким чином можна очистити будь-яке забруднення – ось чому варто звертатися до професіоналів, якщо нічого не допомагає. Компанія Монтаж Тех Сервіс здійснює якісну діагностику, виявляє засмічення та швидко усуває його професійним обладнанням. Можете сміливо дзвонити у будь-який час дня та ночі, наші фахівці швидко відреагують на виклик та якісно виконають свою роботу, не залишаючи за собою бруду.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!