logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити сильне засмічення в трубі

Як прочистити сильне засмічення в трубі

15/05/2023

Як прочистити сильне засмічення в трубі

Труби каналізації іноді сильно забиваються – якщо з цим нічого не зробити, то може виникнути затоплення вашого майна або сусідів знизу. Засмічення у трубах заважає вільному потоку води, викликає неприємний запах, через що повноцінно використовувати систему стає неможливо. Подібна проблема може виникнути у будь-кого, причому незалежно від того, приватний будинок це або квартира.

Якщо вода не йде, то це вже привід для виклику фахівців, щоб вони усунули пробку до того, як вона завдасть ще більшої шкоди. Наприклад, можна зателефонувати до приватної компанії Монтаж Тех Сервіс для швидкого та ефективного розв’язання проблеми. Але не завжди виходить звернутися за допомогою до сантехніка з різних причин. Тому можна спочатку спробувати розібратися самостійно.

У цій статті ми розповімо про способи визначення складності та локалізації пробки, а також розберемо, як прочистити сильне засмічення в трубі.

Зміст:

Чому забивається каналізація

Засмічення труб зсередини часто відбувається непомітно для наших очей – воно може накопичуватись там місяцями чи роками. Значно рідше це відбувається через потрапляння в каналізацію габаритних предметів випадково або свідомо неправильну експлуатацію системи.

Розберімо основні типи засмічень, які можуть виникнути та з яких причин:

  • Експлуатаційний. Це коли каналізація забруднюється під час постійного використання. Наприклад, у раковині на кухні може постійно збиратися кулінарний жир від миття посуду, який поєднується з іншими органічними відходами, твердне і створює жирову пробку. У ванній засмічення може утворитися з волосся та шерсті тварин, що потрапляють у каналізацію поступово та накопичуються там.
  • Механічний. Цей тип означає потрапляння в трубопровід предметів, які туди не можна змивати. Це різні побутові та харчові відходи, предмети особистої гігієни, будівельне сміття, текстиль, наповнювач для котячого туалету тощо. Все це необхідно викидати у відро для сміття, а не в каналізацію.
  • Технологічний. Може означати заростання каналізаційної труби іржею або накипом, знос старих систем, а також помилки при проєктуванні та монтажі трубопроводу. У пошкоджених місцях частіше накопичуватимуться різні відходи, що й призводить до постійних засмічень. В цьому випадку варто звертатися за кваліфікованою допомогою до фахівців, самостійно ситуацію навряд чи вдасться виправити.

Розуміння та знання причини допомагає точніше визначити відповідний метод чищення. Також, це може стати приводом переглянути свої звички та навчитися дотримуватись правил використання каналізаційних труб.

Як визначити складність та локалізацію пробки

Перш ніж робити якісь дії, потрібно зрозуміти де приблизно знаходиться пробка, а також оцінити, наскільки вона складна. Це необхідно для того, щоб не зробити гірше, а у разі складної ситуації – скоріше викликати сантехніків.

У домашніх умовах не можна точно знати локалізацію засмічення, тільки фахівці за допомогою обладнання та діагностики можуть це з’ясувати. Але завдяки простим спостереженням за швидкістю стікання рідини можна зрозуміти, як діяти далі:

  • Якщо вода в раковині стоїть і не спускається взагалі – це ознака того, що засмічення може бути досить близьким до зливного отвору. Можливо, ви мили посуд і залишки їжі зібралися на зливі, заважаючи нормальному проходженню рідини. У цьому випадку варто прочистити вручну сифон, а також сам злив від сміття, що накопичилося.
  • Вода спочатку йде, а потім зупиняється. Швидше за все засмітилося те місце, що знаходиться між першим поворотом труби та сифоном. Можна спробувати прочистити такий затор можна за допомогою хімічних препаратів або навіть народних засобів.
  • Рівномірне та дуже повільне проходження рідини говорить про те, що пробка утворилася досить далеко. Дістати її можна хіба що пристроями для механічного чищення (сантехнічним тросом або вантузом).

Щоб оцінити масштаби серйозності засмічення, увімкніть воду в кількох вузлах одночасно, щоб вони не були пов’язані одним трубопроводом. При локальному засміченні вода спускатиметься з різною швидкістю, а ось при засміченні загального стояка будинку – з однаковою. У другому випадку самостійно впоратися не вийде – потрібно буде покликати на допомогу професійних сантехніків.

Які методи чищення існують

Якщо ви шукаєте як прочистити сильне засмічення в трубі й хочете зробити це якомога простіше в домашніх умовах, можна спробувати такі методи:

  • Хімічний.
  • Механічний.
  • Народний.

Кожен з них має свої переваги та недоліки. Жоден не гарантуватиме отримання потрібного результату, особливо якщо пробка складна. Ось чому необхідно мати контакти для виклику приватних або державних служб на випадок, якщо нічого з перерахованого вище не допоможе.

Чистка содою

Цей вид чищення можна віднести до народних методів. Принцип дії полягає в тому, щоб викликати хімічну реакцію та почекати, поки вона розчинить небажані відкладення на трубах. Використовувати цей метод можна і як профілактику, адже він не зашкодить пластиковій трубі, а також є абсолютно безпечним для здоров’я людей.

Для чищення знадобиться всього два інгредієнти, які є у кожного на кухні, а їхня вартість не вдарить по гаманцю – сода та оцет.

Ось покроковий план прочищення труб народним методом:

  1. Взяти пів склянки соди й рівно стільки ж оцту.
  2. Додати спочатку соду, а потім оцет у зливний отвір.
  3. Закоркувати злив ганчіркою або пробкою, щоб звідти не йшла піна.
  4. Зачекати півтори-дві години.
  5. Промити трубопровід гарячою водою з-під крана.
  6. Якщо труби виготовлені не із пластику, то можна промити їх окропом.
  7. Перевірити результат.
  8. За необхідності процедуру повторити.

Це був найпростіший та найдешевший спосіб, але він не завжди показує високу ефективність, особливо, якщо засмічення серйозне. Якщо ситуація не змінилася, можна спробувати застосувати інші способи чищення.

Чистимо каналізацію покупними препаратами

Хімічні засоби можуть легко й швидко очистити труби від будь-яких засмічень, що розчиняються. Єдиний мінус – це їхній агресивний склад, який може пошкодити шкіру та слизові оболонки. Застосовуючи хімічний метод, потрібно обов’язково одягати гумові рукавички, щоб захистити свої руки.

Купити препарати можна в будь-якому магазині побутової хімії, виробники випускають їх у формі порошку/гранул, гелю та рідини. В інструкції до засобів написано, як їх використовувати та скільки часу потрібно тримати. Всі вони засипаються в зливний отвір на певний час, а потім треба просто промити труби водою.

Щоб прочистити тросом труби, потрібно:

  1. Повільно занурити насадку та основну частину троса у зливний отвір, повертаючи ручку за годинниковою стрілкою.
  2. Впертись у місце засмічення.
  3. Почати дробити пробку короткими зворотно-поступальними рухами.
  4. Обережно витягти трос назовні.
  5. Промити виріб та труби від бруду під проточною водою.
  6. Загорнути інструмент у тканину або папір, щоб на ньому не утворювалася корозія.

Як прочистити засмічення вантузом або сантехнічним тросом

Для прочищення механічним методом вам знадобиться один із двох корисних пристроїв – вантуз або сантехнічний трос. Це завжди виявляється ефективнішим, хоча й складнішим, ніж чищення народним чи хімічним методом.

Вантуз складається з гумової чаші конусоподібної форми та дерев’яної ручки. Щоб прочистити засмічення з його допомогою, досить просто помістити чашу на зливний отвір, щільно притиснути її та зробити кілька поступальних рухів. Пробка повинна подрібнитися під вакуумним ударом. Щоб промити труби та перевірити результат, після процедури потрібно включити воду з крана.

Сантехнічний трос – більш складний і дорожчий пристрій, зате він може легко рухатися по вигинах труби та дістати пробку, що знаходиться на великій відстані від зливу.

Гідродинамічна промивка труб

Гарантований результат може дати лише гідродинамічна промивка труб. Здійснюється вона професійним обладнанням, а також фахівцями, які дотримуються норм і правил експлуатації гідродинамічної машини. Цей метод прочистки найефективніший, адже у труби подається вода під великим тиском, вимиваючи всі види забруднень.

Фахівці спочатку проводять діагностику, а потім промивають каналізацію так, щоб внутрішні стінки були гладкими та чистими. Безперечно, ця процедура абсолютно безпечна для труб з будь-якого матеріалу.

Звертайтеся в компанію Монтаж Тех Сервіс, якщо хочете зберегти свої нерви й ефективно позбутися засмічення каналізації в найкоротші терміни!

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як прочистити каналізацію в приватному будинку?

Як прочистити каналізацію в приватному будинку?

27.03.2020

Як прочистити труби в домашніх умовах

Як прочистити труби в домашніх умовах

25.06.2024