logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити каналізацію в домашніх умовах

Як прочистити каналізацію в домашніх умовах

26/01/2024

Як прочистити каналізацію в домашніх умовах

Забита каналізація досить часто зустрічається у приватних, багатоквартирних будинках, офісах та підприємствах. Коли з’являється неприємний запах, а рідина важко змивається, це вказує на засмічення в трубопроводі. Порушення функціональності системи приносить проблеми із використанням сантехнічних приладів, які постійно потрібні нам у повсякденному житті.

Труби можуть забруднюватись у туалеті, ванній та на кухні, причому тип пробки у них буде відрізнятися. В основному вони нескладно чистяться самостійно, але бувають і складніші випадки засмічень, де жоден домашній метод не допоможе.

Іноді ситуація посилюється, пробку не вдається пробити самотужки й тоді потрібна допомога сантехніка. Можна звернутися до компанії МонтажТехСервіс, наші спеціалісти оперативно та якісно прочистять каналізаційну систему від різних типів засмічення.

У цій статті ми розберемо, як прочистити каналізацію в домашніх умовах за допомогою простих та дієвих способів.

Зміст:

  1. Що провокує виникнення засмічень
  2. Чим можна пробити пробку в домашніх умовах
  3. Хімічний спосіб очищення трубопроводу
  4. Чищення народними засобами
  5. Механічні пристрої для видалення забруднень
  6. Догляд за каналізацією та правила використання
  7. Професійне чищення засмічень у місті Київ

Що провокує виникнення засмічень

Визначити забруднення каналізації можна візуально без особливих зусиль. Вода змивається довше, ніж звичайно, і відчувається неприємний запах, через швидке розмноження мікробів. Провокують таку проблему різні відходи, що потрапляють у трубу випадково чи навмисно. Щоб мінімізувати появу пробок, потрібно регулярно очищати каналізацію та дотримуватись правил експлуатації.

Розберемо докладніше типи засмічень у каналізаційній системі:

  • Механічний. Виникає, коли в трубу потрапляють сторонні предмети, велике та дрібне сміття. Це можуть бути залишки їжі, шкірка овочів та інші харчові відходи, а також туалетний папір, наповнювач для котячого лотка, ватні палички, гігієнічні засоби й т. д. Цілком уникнути засмічень неможливо, але використання сіточки на зливному отворі частково убереже від подібних проблем.
  • Експлуатаційний. Виходить внаслідок постійного використання трубопроводу. Наприклад, на кухні під час миття посуду в раковину потрапляє багато жиру, тому виходять жирові пробки. У ванній волосі та шерсть тварин скручуються між собою й утворюють клубки, які порушують нормальний стік рідини в системі. З експлуатаційними засміченнями допомагає боротися регулярне профілактичне прочищення хімікатами чи народними засобами.
  • Техногенний. Досить часто вказує на поламання, помилки у проєктуванні та монтажі трубопроводу. Також причиною можуть бути старі комунікації, що заростають іржею або накипом. Вирішується проблема лише втручанням професіоналів – може знадобитися повна заміна чи ремонт труб.

Чим можна пробити пробку в домашніх умовах

Якщо ви зіткнулися з порушенням функціонування каналізації, варто спочатку перевірити, де знаходиться пробка. Найпростіша й найбанальніша порада – це прибрати все сміття, залишки їжі, волосся, сторонні предмети зі зливного отвору та добре промити його гарячою водою. Іноді цієї дії може виявитися достатньо, щоб відновити нормальний потік води. Але якщо після цього вода все ще стоїть, варто спробувати застосувати кілька ефективних способів прочищення.

Якщо вас цікавить, як прочистити каналізацію в домашніх умовах, то існують чотири прості методи:

  1. Хімічний. Чищення труб покупним препаратом, що розчиняє органічне сміття за 10-15 хвилин.
  2. Механічний. Застосування спеціальних інструментів, що пробивають пробку – вантуза чи сантехнічного троса.
  3. Термомеханічний. Промивання окропом або просто гарячою водою після прочищення вантузом.
  4. Народний. Безпечні засоби для розчинення органіки та жиру з того, що є у кожного на кухні.

Усі вони мають свої переваги та недоліки. Жоден з них не гарантує вам позитивного результату, особливо якщо забруднення складне чи застаріле. Тому потрібно мати контакти приватних чи державних служб на випадок, якщо нічого із вищесказаного не допоможе.

Хімічний спосіб очищення трубопроводу

Ефективний та швидкий спосіб чищення каналізації у домашніх умовах, який має деякі ризики. Він полягає у використанні різних препаратів для прочищення стоку за допомогою інтенсивного розчинення жиру та органічних відходів. Вони бувають у вигляді гелів, порошків, гранул та рідин. Їх можна знайти у будь-якому магазині побутової хімії.

Для того, щоб засіб подіяв правильно, слід прочитати інструкцію на пакуванні та уважно слідувати їй. Зазвичай хімікати діють протягом 10-15 хвилин. Після цього стік ретельно промивають гарячою водою. Великий плюс полягає в тому, що під час процедури вам не потрібно взаємодіяти із забрудненнями безпосередньо.

При використанні препаратів треба дотримуватись правил, тому що вони мають агресивний склад. Для захисту від хімічного опіку, важливо використовувати маску, рукавички та захисні окуляри. Не можна поєднувати хімікати з різним складом. Після їх використання обов’язково потрібно провітрити приміщення.

Чищення народними засобами

Якщо вам треба усунути незначну пробку з органічного сміття та жиру, то може підійти чистка народними засобами. Це набагато безпечніше, ніж побутова хімія, а інгредієнти ви зможете без проблем знайти вдома.

Розберімо найпопулярніші варіанти для домашнього чищення каналізації:

  • Сода з лимонною кислотою. Приготуйте суміш з літра окропу та 100 г лимонної кислоти. Ретельно перемішайте до розчинення та залийте в злив. Через кілька годин промийте великою кількістю води.
  • Сода з оцтом. У засмічений трубопровід необхідно додати половину склянки соди, потім половину склянки оцту. Дайте суміші подіяти й залиште на півтори-дві години, потім промийте гарячою водою.
  • Сода з окропом. У трубу спочатку вливають один літр окропу, щоб розчинити жирові відкладення на стінках. Потім потрібно додати пів пачки соди та ще невелику кількість гарячої води. Зачекати близько години-двох та промити злив гарячою проточною водою.

Даний метод підходить тим, хто хоче заощадити на виклику сантехнічних служб або придбанні хімічних препаратів. Він простий та не вимагає особливих навичок, знань чи умінь.

Зверніть увагу на температуру води, адже для пластикових труб «крутий» окріп не можна використовувати. Вони можуть тріскатися та деформуватися. Для цього матеріалу прийнятна температура повинна бути не вище 80 градусів за Цельсієм.

Механічні пристрої для видалення забруднень

В цьому випадку мається на увазі застосування вантуза або сантехнічного троса в домашніх умовах. Обидва інструменти можна придбати в магазині, і вони неодноразово вам прийдуть на допомогу у разі засмічення сантехнічних приладів.

Вантуз діє за принципом помпи, викачує зайве повітря та бруд із труби. При цьому пристрій має дуже просту структуру – складається з ручки та гумової насадки. Прочистити ним засмічення легко: залийте третину раковини гарячою водою, а потім поставте інструмент таким чином, щоб він повністю закривав стік гумовою чашею. Інтенсивними натискними й відтягувальними рухами видаліть пробку, а потім промийте каналізацію великою кількістю гарячої води.

Якщо вантуз не допоміг, то спробуйте прочистити каналізацію сантехнічним тросом. Цей інструмент вимагатиме вже більше зусиль, але при правильному виконанні покрокової інструкції можна отримати хороший результат навіть зі складним та глибоким засміченням. Розглянемо, як чистити каналізацію тросом:

  1. Спочатку розберіть сифон, щоб пристрій було зручніше занурювати всередину труби.
  2. Провертайте його за годинниковою стрілкою, доки прилад не зіткнеться з пробкою.
  3. Перевірте наявність засмічення в цьому місці, роблячи короткі ривки вперед-назад.
  4. Для руйнування забруднення, трос рухають у протилежний бік, обережно прокручуючи проти годинникової стрілки.
  5. Іноді витягайте інструмент назовні, щоб почистити його від бруду, а потім продовжуйте процес чищення до отримання результату.
  6. Наприкінці процедури сифон монтують назад, перед цим бажано додатково промити його мийним засобом.
  7. Після проведених робіт треба ретельно очистити сантехнічний трос від забруднень та загорнути у тканину (папір) для захисту від корозії.

Догляд за каналізацією та правила використання

Каналізаційні засмічення можуть застати зненацька будь-якої миті, навіть якщо господарі постійно підтримують чистоту в будинку, ванній та кухні. Але їх можна уникнути, дотримуючись стандартних правил експлуатації системи. Також варто робити регулярні профілактичні чищення, щоб труби довше залишалися чистими та у робочому стані.

Змивати в каналізацію можна лише рідкі відходи, а все інше утилізуйте у відро для сміття. У труби не повинні потрапляти залишки їжі, різні відходи, жир з фритюрниці, сторонні предмети, будівельне сміття та предмети гігієни, тому що вони будь-якої миті порушать функціональність системи. Іноді це може спричинити аварійні ситуації, затоплення майна. Саме тому не варто ігнорувати правила використання.

Для профілактики експлуатаційних засмічень візьміть на замітку такі поради:

  • Використовуйте сіточки для зливних отворів, щоб збирати на них дрібне сміття. Не забувайте прочищати їх у міру забруднень.
  • Робіть регулярне чищення народними, хімічними або механічними методами. Це потрібно для видалення накопичених забруднень на стінках труб.
  • Не чекайте, поки з’явиться засмічення та порушиться злив води – робіть профілактичне чищення під час звичайного прибирання будинку.

Професійне чищення засмічень в місті Київ

Якщо ніякий із запропонованих методів не допоможе, вам варто звернутися до компанії МонтажТехСервіс. Наші фахівці пропонують надійний та якісний спосіб позбутися пробок у каналізації – гідродинамічну промивку. Потужним струменем води, що подається через гідродинамічну машину, вимивається весь наліт із труб практично до ідеальної чистоти. Це абсолютно безпечно для систем із будь-яких матеріалів, а також не шкодить екології та здоров’ю людини.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як очистити теплообмінник газового котла

Як очистити теплообмінник газового котла

31.08.2024

Чим прочистити каналізаційні труби

Чим прочистити каналізаційні труби

15.10.2024