logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку

Як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку

29/11/2024

Як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку

Каналізаційна система приватного будинку має явні відмінності у конструкції від квартири. Вона має інший спосіб водовідведення, більш традиційний, який включає обов’язкову наявність септика або вигрібної ями. У цьому випадку саме власник будинку відповідає за своєчасне очищення всіх елементів каналізації та викачування ями.

Постійне використання сантехнічних приладів включає ризик виникнення засмічення буквально будь-якої миті. Тому важливо знати як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку домашніми методами, а також у яких випадках краще звернутися за професійним чищенням. Є багато компаній, що надають такі послуги, наприклад, “МонтажТехСервіс”.

У цій статті розберемо не лише різні варіанти прочищення труб, а й правила використання, догляд, а також спосіб очищення вигрібної ями в домашніх умовах без викачування.

Зміст:

  1. Чому забивається каналізація приватного будинку
  2. Як визначити, де утворилося засмічення
  3. Які бувають методи прочищення труб
  4. Застосування побутової хімії для чищення каналізації
  5. Народний метод: суміш соди та оцту
  6. Чищення вантузом та сантехнічним тросом
  7. Догляд за трубами, правила використання
  8. Очищення вигрібного резервуара без викачування
  9. Виклик професіоналів

Чому забивається каналізація приватного будинку

Завдяки розумінню причин виникнення забруднень у трубах можна значно зменшити їх періодичність, а також ефективніше вибрати спосіб чищення. Наявність засмічення видно по повільній швидкості стоку рідини в сантехнічному приладі, також з’являється неприємний запах.

Причини пробки у каналізаційній трубі можуть бути такі:

  • Жир та мильний наліт.
  • Органічні відходи, залишки їжі.
  • Сміття та сторонні предмети.
  • Сольові відкладення.
  • Волосся та шерсть.
  • Гігієнічні засоби.
  • Будівельне сміття.
  • Наповнювач для котячого туалету.
  • Помилки під час монтажу.
  • Промерзання труб.
  • Проростання дерев.

Використання каналізаційної системи за призначенням призводить до того, що вона забивається, а інколи настільки серйозно, що це перетворюється на аварію. Деякі види пробок можна прочистити народними способами. Якщо причиною засмічення є помилки в проєктуванні системи, то проблема нікуди не зникне, поки не проведете повну заміну з установкою за всіма нормами та правилами.

Як визначити, де утворилося засмічення

Для того, щоб підвищити ефективність обраного чищення важливо правильно оцінити стан трубопроводу та визначити, як глибоко знаходиться пробка. Максимально точно це можна зробити тільки за допомогою ключового етапу роботи професіоналів – відеодіагностики. Але також є варіант приблизної оцінки деяких спостережень.

Увімкніть воду, наберіть до певного рівня, а потім вимкніть та подивіться, як вона зливатиметься:

  1. Дуже довго та повільно. Такий злив означає, що пробка для сміття утворилася в метрі або більше від зливного отвору. Засмічення на такій відстані можна прочистити хіба що сантехнічним тросом.
  2. До певного рівня йде, після чого зупиняється. Бруд міг з’явитися у проміжку між першим поворотом труби та сифоном. Народний чи хімічний метод найчастіше успішно справляється із такою проблемою.
  3. Абсолютно не йде, стоїть. Як би страшно не виглядало, але цей варіант найчастіше виявляється найпростішим для вирішення. Іноді достатньо очистити зливний отвір від сміття, а також прочистити сифон, щоб повернути нормальне функціонування системи.

Складність засмічення визначається також за спостереженнями за зливом води, тільки її рекомендується включати в різних кімнатах одночасно. Можливо, вам під силу буде впоратися, якщо проблема спостерігається лише в одному сантехнічному приладі. Якщо скрізь злив ускладнений, то це означає, що вся система вимагає професійного та ретельного очищення.

Які бувають методи прочищення труб

Каналізаційну систему можна прочистити перевіреними методами самому або довірити це фахівцям. Бажано позбутися пробки, як тільки виявили її симптоми, щоб проблема не посилювалася. Спосіб усунення засмічення підбирається індивідуально, залежно від його складності та типу, а також особистих уподобань та конкретної ситуації.

Якщо ви цікавитеся як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку, то для цього існують такі методи:

  • Хімічний. Застосування спеціальних покупних препаратів, які досить просто засипати в злив та змити через деякий час. Таким чином розчиняється бруд, жир та інша органіка, ефективно та швидко очищається простір усередині труби.
  • Народний. Різні варіації використання підручних засобів, типу соди та оцту, або соди та лимонної кислоти. Такий самий принцип розчинення забруднень, як і в хімічного способу, але діє довше та слабше.
  • Механічний. Спосіб, який потребує наявності вантуза чи сантехнічного троса. Ці інструменти руйнують пробку механічним впливом, а якщо правильно їх застосувати, то можуть витягнути застряглий предмет назовні або проштовхнути його далі, в ширший сегмент труби.
  • Гідродинамічний. Професійний метод зі 100% ефективністю для будь-яких засмічень, для якого використовується спеціальне обладнання. Очищення проводиться водою, що подається під великим тиском в систему через довгий шланг. Воно повністю екологічне, безпечне для матеріалу труб та здоров’я.
  • Електромеханічний. Ще один варіант професійного чищення, що здійснюється довгими спіралями. Вони крутяться завдяки включеному двигуну й видаляють навіть складний наліт з поверхні труби. Даний спосіб підійде навіть при низьких температурах на вулиці та буде ефективним у роботі з промерзлою системою.

Далі поговоримо докладніше про ті методи, які можна застосувати в домашніх умовах, щоб позбавитися від забруднень у трубах.

Застосування побутової хімії для чищення каналізації

Хімічні препарати використовуються для прочищення органічних пробок, волосся та шерсті, залишків їжі, жиру. Вони мають у складі агресивні компоненти, які ефективно розчиняють наліт, але можуть зашкодити здоров’ю. Токсичність цих засобів – це їхній головний мінус, хоча діють вони досить швидко, нейтралізують неприємний запах та додатково дезінфікують трубопровід. Таке чищення проводиться в захисних рукавичках, окулярах та респіраторі, щоб уберегти слизові та шкіру від негативного впливу.

Засіб потрібно додати в сухий зливний отвір (важливо, щоб у ньому не було стоячої води). Якщо він у гранулах, акуратно влийте одну склянку води, а якщо у формі гелю або рідини – вода не знадобиться. Потім залиште суміш на 10-15 хвилин. Після цього потрібно промити систему великою кількістю води й добре провітрити кімнату, де проводилося чищення.

Народний метод: суміш соди та оцту

Найдешевшим способом чистки труб вважається використання соди та оцту. Найчастіше він не вимагає фінансових вкладень, тому що інгредієнти є на кухні практично у всіх. Це хороший варіант для прочищення кухонної раковини, але може допомогти розчинити дрібну органіку в інших сантехнічних приладах також. Народні методи є популярними серед власників приватних будинків, якщо вони знаходяться далеко від магазину та немає часу йти за хімікатами.

Для ефективного чищення рекомендується дотримуватися наступної інструкції:

  1. Візьміть пів пачки соди та пів склянки оцту, щоб пропорції цих інгредієнтів були приблизно рівними.
  2. Додайте в сухий зливний отвір спочатку соду, потім залийте туди ж оцет. Від поєднання компонентів має початися хімічна реакція.
  3. Закрийте злив пробкою та зачекайте, залиште суміш у каналізації на кілька годин.
  4. Після цього відкрийте та промивайте трубу гарячою водою близько 5 хвилин. Можна додатково залити окріп, але це підходить тільки для чавунних труб. Пластикову систему він може пошкодити, тому краще не застосовувати на ньому дуже високі температури води.

Чищення вантузом та сантехнічним тросом

Найефективнішим та безпечним способом є механічне чищення вантузом або тросом. Вантуз достатньо поставити на злив, набрати води та зробити кілька різких поштовхів, чергуючи з відтягувальними рухами на себе. Пробка руйнується за кілька секунд за допомогою тиску води та повітря.

Сантехнічний трос занурюють на всю довжину, рухаючись обертальними рухами, доки не руйнуються всі засмічення. Цей спосіб дозволяє подрібнити забруднення й витягнути на поверхню по шматочках або підчепити застряглий предмет.

Після будь-якого механічного чищення інструмент необхідно добре промити, а також зібрати витягнуте сміття та викинути його у відро для сміття. Потім ретельно промивається й сама каналізація з використанням мийних засобів для нейтралізації запаху.

Догляд за трубами, правила використання

Система може забруднюватися значно менше, якщо її систематично доглядати та дотримуватися правил експлуатації.

Ось невеликий список рекомендацій:

  • Важливо не кидати туди сторонніх предметів, будь-якого сміття, стежити за маленькими дітьми, щоб у систему не потрапило щось випадково.
  • Заведіть окреме відро для сміття та поставте його у ванній кімнаті. Намагайтеся кидати туди всі гігієнічні відходи, у тому числі туалетний папір.
  • Поставте жировловлювач під кухонну раковину. Він буде збирати зайвий жир під час миття посуду.
  • Використовуйте гарячу воду та якісні мийні засоби, щоб розчиняти жир, що осідає на трубах.
  • Встановіть фільтр-сіточку на зливний отвір. Вона допоможе виловлювати дрібне сміття та не допускати його потрапляння в систему.
  • Використовуйте методи домашнього чищення як профілактику й не чекайте на появу симптомів засмічення.

Очищення вигрібного резервуара без викачування

У каналізаційній системі приватного будинку також дуже важливо вчасно очищати вигрібний резервуар. Якщо він переповнюється, це теж негативно впливає на роботу каналізації. Бажано проводити чистку не рідше ніж один раз на пів року. Найбезпечнішим способом зробити це у домашніх умовах вважається застосування бактеріологічних препаратів. Вони допомагають розчинити тверді маси, нейтралізують запах, але не діють при низьких температурах, а наявність хімікатів у стоках знижує їх ефективність.

Виклик професіоналів

Не завжди виходить пробити засмічення простими методами – іноді стан каналізації потребує втручання фахівців. Вони застосовують у роботі відеодіагностику, гідродинамічний чи електромеханічний спосіб, що гарантує усунення будь-яких забруднень, навіть застарілих.

Компанія “МонтажТехСервіс” надає послуги якісного та професійного чищення каналізації у приватному будинку, а також викачування вигрібних ям. Наші фахівці працюють акуратно, швидко приїдуть на виклик та ефективно вирішать ваш запит.

 

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

09.02.2023

Чим прочистити труби каналізації

Чим прочистити труби каналізації

20.03.2023