logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити довгу каналізаційну трубу

Як прочистити довгу каналізаційну трубу

15/07/2024

Як прочистити довгу каналізаційну трубу

Засмічення каналізації може застати вас зненацька, але в будь-якому випадку це неприємне явище. З ним доводиться боротися для повернення нормального функціонування стоку та звичайної побутової рутини. Якщо пробка утворилася в сифоні або неподалік нього, то її набагато легше усувати. Можна скористатися звичними способами, наприклад суміш оцту та соди, чистка вантузом або хімічними препаратами.

А що робити, якщо забруднення забили якусь важкодоступну ділянку, глибоко всередині системи приватного будинку? Це завдання складніше, але є варіанти для самостійного усунення. Також тут допоможуть професійні сантехніки, причому це буде набагато безпечніше та ефективніше. Звернутися за послугою чищення каналізації будь-якої складності завжди можна до нашої компанії МонтажТехСервіс.

У цій статті розберемося, як прочистити довгу каналізаційну трубу, чому утворюються засмічення та як впоратися з проблемою самостійно, а також ознайомимося з методами професійних служб.

Зміст:

  1. Основні типи засмічень у каналізаційній системі
  2. Чим можна пробити довгу трубу
  3. Хімічний метод чищення
  4. Застосовуємо сантехнічний трос
  5. Гідродинамічна промивка каналізації
  6. Електромеханічний метод
  7. Куди звертатися при складному засміченні

Основні типи засмічень у каналізаційній системі

Забруднення всередині трубопроводу можуть бути різних типів, що виходять внаслідок недотримання елементарних правил використання або певних обставин. Термін служби каналізації також впливає на її якість функціонування та частоту засмічення.

Старі системи з чавуну мають нерівності на внутрішній та зовнішній стороні поверхні, куди накопичується дрібне сміття, шар бруду, жиру та утворюється наліт. Зазвичай накип та іржа – постійні супутники старих труб, вони також значно скорочують їхню пропускну здатність. Нові системи із пластику не застраховані від появи пробок, але вони докучатимуть значно рідше, особливо, якщо вживати профілактичних заходів.

За роки обслуговування, сантехніки виявили три основні типи засмічення, які зустрічаються з різних причин:

  • Експлуатаційний. Утворюється через поступове скупчення дрібного сміття, бруду та утворення нальоту з жиру, мильної води, накипу, іржі, солей у воді. Також сюди відноситься накопичення волосся та вовни, яке може досить швидко перейти у повноцінне засмічення. Боротися з цим типом забруднень можна з допомогою хімічного методу, тобто розчиняти органічні пробки.
  • Механічний. Коли система забивається великими сторонніми предметами. Такий тип забруднень може викликати такі серйозні наслідки як затоплення, прорив системи, тому вважається досить небезпечним. Як правило, механічні засмічення не піддаються розчиненню, тому для прочищення потрібно використовувати спеціальні інструменти або покладатися на допомогу фахівців.
  • Техногенний. Цей вид може виникати при неправильній установці каналізації, через допущені помилки під час монтажних робіт. Сюди відноситься недотримання кута нахилу труби, невідповідний підбір діаметрів, через що утворюються місця постійного скупчення бруду та сміття. Проблема вирішується лише радикальним методом – потрібно викликати досвідчених, кваліфікованих майстрів та провести повне перевстановлення.

Кожен із цих типів забруднень вимагає певного способу чистки, тому треба відповідально поставитися до його вибору та застосування. Будь-який з них може з’явитися в глибокій та незручній ділянці довгої труби. Панікувати в цьому випадку не варто, адже далі розберемо які варіанти можуть допомогти.

Чим можна пробити довгу трубу

Орієнтуючись на свою ситуацію, переваги та тип засмічення обираються методи не тільки для самостійного, а й професійного чищення. На жаль, не завжди виходить позбавитися від забруднень ефективно, тому варто мати під рукою номер спеціалістів із водоканалу або звертатися до приватних компаній.

Усього є кілька варіантів, як прочистити довгу каналізаційну трубу:

  1. Покупними хімічними засобами через ревізійний колодязь.
  2. Вручну за допомогою сантехнічного троса потрібної довжини.
  3. Гідродинамічним промиванням.
  4. Електромеханічним способом.

Якщо перші два підійдуть для самостійного розв’язання проблеми, то два останні варіанти включають використання професійного обладнання під контролем досвідчених майстрів.

Хімічний метод чищення

Каналізація приватного будинку та квартири має суттєві відмінності в особливостях будови. У квартирі вдається боротися лише з локальними пробками. У більшості випадків стоки йдуть самопливом, а також використовуються розтрубні труби зі стандартним діаметром та довжиною. Але мається на увазі така ділянка, де кілька труб з’єднуються між собою.

Саме в приватному будинку можна спробувати прочистити засмічення через ревізійний колодязь хімічним препаратом. У такий спосіб чистять не тільки горизонтальні системи, а й вертикальні.

У ревізії необхідно відкрутити різьбову заглушку, повертаючи убік проти годинникової стрілки. Далі залити в отвір ревізійного вікна обраний засіб, почекати півтори години та зробити якісне промивання гарячою водою. Якщо каналізація з чавуну, то ефективніше буде використання окропу.

Застосовуємо сантехнічний трос

Тут також проводиться чистка через ревізію, щоб можна було дістати до забитої ділянки. Це ще залежатиме від довжини інструменту: у продажу вони мають різні розміри, тому варто підбирати його індивідуально. Оптимальним варіантом вважається 10-метровий трос, він може пробити від забруднень більшість видів труб. Цей спосіб зазвичай залучається у тому випадку, коли хімічне чищення не дає результатів, адже він досить трудомісткий.

Розберімо, як почистити каналізацію через ревізійний колодязь покроково:

  • Відкрийте доступ до колодязя – відкрутіть заглушку.
  • Занурюйте трос усередину труби через ревізію та рухайтеся круговим обертанням у бік засмічення.
  • Одночасно проштовхуйте інструмент уперед та обертайте лише в одному напрямку.
  • При зіткненні із забрудненням можна зробити короткі ривки або продовжувати обертання, щоб подрібнити пробку.
  • Якщо пристрій почав вільно рухатися по забрудненій ділянці, слід перевірити наявність пробок далі по трубопроводу й потім витягати його назовні.
  • При необхідності всі дії чищення повторюються.
  • Після проведеної процедури слід закрутити назад заглушку на ревізії, відкрити гарячу воду та промити систему потужним потоком протягом десяти хвилин.

Чистку сантехнічним тросом можна поєднувати з хімічним методом для отримання кращого результату. Тільки спочатку через ревізію заливають препарат, залишають на кілька годин, а потім уже приймаються за механічне чищення.

Гідродинамічна промивка каналізації

Коли жоден спосіб не допомагає, то найкраще застосувати гідродинамічну промивку, яка потребує виклику професійної служби. Попри велику витрату води, цей спосіб є універсальним та підходить для будь-якого типу засмічення. Він ідеально очищає поверхню труб навіть від найскладніших забруднень, не шкодить екології та здоров’ю людини, як у випадку з хімічними препаратами.

Промивання проводиться спеціальним обладнанням – гідродинамічною машиною. Вона включає компресор з приводом та шлангом, регулятори, фільтри й різні насадки (форсунки). Спочатку майстри проводять діагностику для виявлення забруднень, щоб на основі цих відомостей підібрати потрібну форсунку. Наприклад, стандартна підходить видалення нескладних забруднень, роторна – для жирових пробок, донна – для піску чи мулу, ланцюгова – для затверділих відкладень, пробивна – для великих твердих предметів тощо.

Розберімо, як відбувається гідродинамічна чистка:

  1. Фахівці надягають відповідну насадку та вводять шланг у систему.
  2. Включають машину та підбирають потрібний режим роботи.
  3. Усі відкладення, наліт та бруд змиваються потужним потоком води, коли шланг просувається вперед.
  4. Після закінчення промивання шланг витягують з колектора, пристрій вимикають та перевіряють результат.

Система очищується так ефективно завдяки форсункам, адже вони мають механізми, які дозволяють розпорошувати потужні потоки води у різних напрямках одночасно. Домашнім аналогом гідродинамічної машини може стати установка Керхер. Вона підходить для самостійного застосування, якщо такий апарат є вдома, але є недостатньо ефективною через відсутність форсунок.

Електромеханічний метод

Якщо серед довгої труби утворився затверділий наліт, застарілі відкладення, які важко прочистити, то з цим добре впорається електромеханічний спосіб. Він також включає застосування професійного пристрою, що складається з електродвигуна, редуктора, колектора, сталевого каната та спеціальної форсунки на кінці. Конструкція рухається завдяки обертанню від електродвигуна та якісно руйнує різні забруднення на своєму шляху.

Цей спосіб підходить для систем різної довжини та розмірів, тобто цілком можливо очистити трубу до 100 метрів завдовжки. За допомогою електромеханічної чистки не можна видаляти волокнисті або жирові пробки, що є її недоліком. Але водночас вона ідеально підходить для застосування в холодну погоду, чудово справляється з льодом, корінням дерев та іншими твердими засміченнями.

Куди звертатися при складному засміченні

Компанія «МонтажТехСервіс» впорається не лише зі складними забрудненнями, а й ефективно очистить навіть довгу каналізаційну трубу. У нашому асортименті є різні послуги з очищення системи, включаючи гідродинамічний та електромеханічний метод. Фахівці забезпечують високу якість виконання робіт, працюють швидко та акуратно.

 

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

09.02.2023

Як прочистити труби в домашніх умовах

Як прочистити труби в домашніх умовах

25.06.2024