Як очистити труби
09/10/2023
Як і будь-яка інша система, каналізація потребує своєчасного прочищення від різних відкладень. Іноді сміття так сильно накопичується у трубі, що перекриває вільний потік води. Подібні ситуації нерідко призводять до аварії, тому потрібно вчасно займатися чищенням, поки ще не пізно.
Зробити це можна як самостійно, так і за допомогою досвідчених спеціалістів. Майстри можуть якісно очистити поверхні різних труб від сажі, накипу, будь-яких видів засмічення. Наприклад, компанія МонтажТехСервіс займається не лише каналізаційними трубами, а й ефективно почистить водопровідні.
У цьому матеріалі поговоримо про те, як очистити труби за допомогою простих методик своїми руками, а також розглянемо методи роботи професіоналів.
Зміст:
- Чому можуть забиватися каналізаційні труби
- Навіщо може знадобитися чищення водопровідної систем
- Які бувають методи самостійного чищення
- Хімічний метод
- Народні засоби: сода, оцет, окріп
- Як чистити труби вантузом
- Механічна чистка тросиком
- Професійний метод боротьби із засміченнями
Чому можуть забиватися каналізаційні труби
Каналізаційну систему набагато простіше забити, ніж здається. Навіть такої дрібниці, як волосся у ванній достатньо, щоб зупинився нормальний потік води. Виникають засмічення з кількох причин:
- Через природну експлуатацію.
- Через неправильне використання системи, порушення правил експлуатації.
- Через помилки монтажу, неякісні матеріали або невідповідність розмірів елементів системи.
Перша причина є більш логічною, вона ж найчастіша для виникнення засмічень у різних сантехнічних приладах. На кухні це жир та дрібне сміття/залишки їжі, яке потрапляє в трубопровід під час миття посуду. У ванній кімнаті природно збираються клубки волосся й шерсті тварин, шар мила після ручного прання, який відкладається на трубах. З’являються такі засмічення поступово, накопичуючись у трубах або сифоні, поки утворена пробка, не перекриє доступ потоку рідини.
Нерідко труби забиваються і з прямої вини домовласників, які кидають сторонні предмети у систему. Аварійні ситуації можуть спровокувати будь-які ганчірки, губки, будівельне сміття, предмети особистої гігієни, тому краще їх не змивати в унітаз. Стічні води рухаються самопливом, а предмет може застрягти у якомусь повороті чи вигині.
Якщо проблема в неправильній установці системи, то варто займатися її ремонтом відразу після виявлення. Річ у тім, що несправна каналізація працюватиме гірше, частіше страждатиме від засмічення, тому необхідно викликати досвідчених майстрів та ставити все заново.
Навіщо може знадобитися чищення водопровідної системи
У трубах водопровідної системи також можуть накопичуватися різні утворення. Якщо вода жорстка, виникає шар накипу, з яким буває важко боротися. Також, залежно від якості труб, їх матеріалу та тривалості використання з’являється іржа, сольові відкладення. Найчастіше корозія вражає залізну чи чавунну трубу, особливо, якщо вона стара та її давно не змінювали.
Якщо водопровідну систему не чистити, можуть виникати такі неприємні симптоми:
- зміна кольору води;
- поява неприємного запаху;
- поява домішок, піску, бруду та сміття.
Використовувати таку воду навіть для технічних потреб стає небезпечним. Тому варто проводити своєчасне чищення самостійно або викликати професіоналів.
Найчастіше проблема може бути в самому змішувачі й досить просто його розібрати, промити хімічним або народним засобом. Для глибоких забруднень використовується сантехнічний трос. Але справді якісно очистити водопровід можна лише професійним обладнанням.
Які бувають методи самостійного чищення
Для того, щоб вибрати ефективну методику чищення, потрібно розуміти, з яким засміченням ви зіткнулися й наскільки складна ваша проблема. Відкладення жиру, волосся чи органіку можна розчинити хімічним або народним засобом. А ось сторонній предмет чи щось тверде доведеться проштовхувати або витягувати назовні спеціальними інструментами.
Для визначення рівня серйозності та щоб оцінити свої можливості, потрібно включити воду в декількох сантехнічних приладах. Важливо, щоб вони були у різних кімнатах. Якщо вода тільки в одній кімнаті тече повільно, можливо вам під силу самостійно впоратися. Але однаковий застій у ванній та кухні говорить про те, що забруднилася вся система й тут вже потрібно викликати професіоналів.
Методи самостійного чищення варто обов’язково спробувати у першому випадку. Якщо ви цікавитеся тим, як очистити труби, існує кілька перевірених варіантів:
- Хімічна чистка.
- Застосування народних засобів.
- Пробивання пробки вантузом.
- Механічна прочистка сантехнічним тросиком.
За допомогою них можна позбутися засмічення в каналізаційній системі як у квартирі, так і в приватному будинку. А далі поговоримо про кожний метод окремо.
Хімічний метод
Для очищення трубопроводу хімією, потрібно спочатку купити препарат у магазині. Він продається у спеціалізованих відділах із побутовими засобами для чищення труб та може бути у формі порошку, гелю чи рідини. Найпростіший варіант – це «Крот», але є безліч інших аналогів, різних за ефективністю. Всі вони можуть мати незначні відмінності в інструкції, але переважно засіб заливають у зливний отвір, чекають 10 хвилин і промивають великим об’ємом води.
Працювати при цьому дуже важливо у захисних рукавичках, тому що побутова хімія дуже токсична (при взаємодії зі шкірою/слизовими можна отримати хімічний опік). Не варто також змішувати кілька препаратів, адже вони нейтралізують один одного, що не дасть результату.
Народні засоби: сода, оцет, окріп
Менш ефективний спосіб почистити труби, але значно безпечніший за хімічний. Для застосування народних засобів не потрібно бігти в магазин, тому що більшість людей на кухні має 9% оцет та звичайну харчову соду. Ці два засоби при взаємодії викликають бурхливу хімічну реакцію, яка добре розчинить жирові та органічні відкладення, що знаходяться відносно недалеко від сифона.
Щоб прочистити народним методом, достатньо додати обидва інгредієнти в рівній пропорції в злив (половини склянки вистачить), почекати 10-20 хвилин та змити водою. Якщо ви промиваєте металеву або чавунну трубу, можна використовувати кілька літрів окропу. На пластикові системи таке краще не практикувати, адже високі температури можуть деформувати цей матеріал.
Як чистити труби вантузом
Вантуз ефективно чистить будь-які сантехнічні прилади, адже цей інструмент досить простий у використанні та універсальний.
Як чистити вантузом покроково:
- Поставте гумовий край вантуза на зливний отвір.
- Добре притисніть для міцного притискання країв чаші з поверхнею.
- Увімкніть гарячу воду та набирайте, доки вона не покриє краї гумової насадки.
- Міцно візьміться за руків’я інструменту й почніть здійснювати активні поступальні рухи, знизу-вгору.
- Рухайте вантуз, доки набрана вода не почне йти – це означає, що засмічення усунуто.
- Після чищення слід добре промити систему великою кількістю води.
Можна поєднувати чищення вантузом як з хімічним методом, так і народним, для отримання кращого результату та заодно дезінфекційного ефекту. Замінювати інструмент можна звичайною півторалітровою пляшкою з обрізаним дном, але краще мати в господарстві таку корисну річ, тим більше, що вона досить недорога.
Механічна чистка тросиком
Сантехнічний трос – ще один корисний інструмент, який активно використовують професійні сантехніки. Чищення тросиком вимагає більше зусиль та часу, але результат виходить набагато якіснішим. Ним можна дістати засмічення, яке знаходиться досить глибоко – завдяки своїй пружній структурі девайс легко проникає у вигини й повороти труб, дістає все, що завгодно. Радіус дії може бути обмежений тільки його довжиною, тому при покупці варто одразу вибирати модель довше.
Кінець інструменту оснащений спеціальною насадкою – вона буває універсальною або для конкретного виду засмічення. Залежить від того, з якою метою використовується трос: потрібно роздробити, витягнути чи проштовхнути сміття.
Покрокова інструкція, як користуватися тросиком:
- Для того, щоб завести трос в трубопровід, необхідно демонтувати сифон (якщо ви збираєтеся чистити раковину або ванну) – це звільнить доступ інструменту до труби.
- Робочий кінець заводиться всередину, а просувається від обертання ручки за годинниковою стрілкою.
- Зіткнувшись із засміченням, потрібно повільно провертати ручку у зворотному напрямку, щоб підчепити/зруйнувати пробку.
- Не забувайте періодично витягувати предмет назовні та промивати його від сміття та бруду.
- Пробний пуск води можна здійснювати після того, як зберете назад сифон.
- Після процедури слід добре промити систему гарячою водою.
Таким чином, можна очистити будь-який вид засмічення, але для цього потрібно не тільки мати під рукою даний інструмент, але і знати, як ним користуватися. Всі дії треба робити дуже акуратно, щоб не пошкодити трубу.
Професійний метод боротьби із засміченнями
Прочищення труб – актуальна проблема, для якої є сучасне та професійне рішення. За допомогою такої послуги, як гідродинамічна чистка, можна усунути навіть серйозні засмічення, ідеально очистити внутрішню поверхню труби від застарілих та складних забруднень.
Майстри з компанії МонтажТехСервіс швидко реагують на виклик, роблять діагностику трубопроводу, підключають спеціальне обладнання та потужним напором води змивають будь-які відкладення. Ми надаємо тільки якісний результат та чистоту після виконаних робіт, тому що наші співробітники мають багатий досвід роботи, всі необхідні знання та вміння.
Краще довірити прочищення труб професіоналам, й вони швидко повернуть нормальну працездатність як каналізаційної, так і водопровідної системи.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!