logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як очистити каналізаційні труби

Як очистити каналізаційні труби

12/01/2024

Як очистити каналізаційні труби

Система каналізації може забиватися внаслідок звичайного її використання або недотримання елементарних правил, але важливо знати, що зробити в такому випадку. Більшість побутових засмічень – річ звичайна, та з нею можна легко впоратися самостійно. Але бувають і занедбані випадки, коли вода стоїть у всіх санвузлах або ллється через верх та жоден домашній метод не допомагає. Тут вже пора викликати професійну допомогу, тому зателефонуйте до компанії Монтаж Тех Сервіс та її співробітники швидко займуться розв’язанням вашого питання.

У цій статті обговоримо, як очистити каналізаційні труби ефективно та в домашніх умовах, чому вони забиваються, а також коли варто викликати сантехніка.

Зміст:

  1. Від чого забивається каналізація: види засмічення
  2. Найпопулярніші методи прочищення труб
  3. Народні засоби – безпечний спосіб пробити пробку
  4. Як правильно використовувати побутову хімію
  5. Вантуз – універсальний інструмент для швидкого чищення труб
  6. Використовуємо сантехнічний трос проти забруднень у каналізації
  7. Профілактика та правила використання для каналізаційних труб
  8. Коли варто викликати сантехніка та куди звернутися

Від чого забивається каналізація: види засмічення

Каналізація може забитися будь-якої миті – особливо це відбувається тоді, коли ви цього не чекаєте. Виникнення засмічення може бути поступовим або ситуативним. Також, залежно від того, під яким саме сантехнічним приладом знаходиться труба, може відрізнятись тип пробки. Наприклад, на кухні досить часто забивання провокують залишки їжі або скупчення жиру, а у ванній – грудки волосся та вовни, мильна вода тощо.

Для того, щоб підібрати ефективний метод чищення, важливо розуміти, з яким видом засмічення ви зіткнулися та що його спричинило.

Розберімо основні види:

  • Експлуатаційний. Це коли забруднення накопичуються всередині труб поступово, під час їх використання у побуті. Кухонна раковина може заростати жиром та залишками їжі, які потрібно регулярно прочищати. Так само після того, як помилися у ванній, на зливі збирається волосся – згодом воно потрапляє в трубопровід та забиває його.
  • Механічний. Каналізацію також може забити будь-який сторонній предмет – усередині труби він затуляє отвір та заважає нормальному руху води. Тому не варто кидати гігієнічні засоби, різне сміття в унітаз або раковину. Оберігайте систему й від випадкового потрапляння предметів – доглядайте за маленькими дітьми та пояснюйте їм правила експлуатації.
  • Біологічний. Це коли каналізацію забивають продукти життєдіяльності людини, м’які органічні відходи.
  • Техногенний. Даний тип засмічення виникає через якусь несправність у системі. Можливо, при її встановленні були допущені помилки або використовувалися матеріали низької якості. Труби в такому разі часто забруднюються й вирішується це лише ремонтом або повною заміною елементів системи.

Визначившись із вашим видом пробки можна буде підібрати оптимальний варіант серед методів чищення в домашніх умовах або викликати сантехніка.

Найпопулярніші методи прочищення труб

Забита каналізація – найчастіша побутова проблема, яку здебільшого можна усунути навіть без залучення спеціальних служб. При виявленні уповільнення стоку води та появи неприємного запаху легко здогадатися, що трубопровід забився. Для прочищення скористайтеся ефективними та перевіреними методами, які є дуже популярними серед власників каналізаційних систем.

Усього є три основні види чищення засмічень:

  1. Хімічний. Це використання спеціальних покупних препаратів, які розчиняють забруднення на трубах. Відмінно працює у ванній, ефективно розчиняє грудки волосся та інше органічне сміття.
  2. Народні методи. Застосування підручних засобів із кухні для утворення простої хімічної реакції всередині зливу. Допомагають при невеликих жирових пробках, розчиняють дрібну органіку всередині сифону.
  3. Механічний. Вплив на пробку за допомогою ручного інструменту – вантуза або сантехнічного троса, які забезпечують універсальне чищення різних засмічень. Друге пристосування також підходить для випадків, коли потрібно витягнути якийсь предмет або текстиль, що застряг в каналізації.

Далі розберімо докладніше, як очистити каналізаційні труби за допомогою цих методів.

Народні засоби – безпечний спосіб пробити пробку

Досить часто пріоритетом при виборі методу чищення є безпека для людей та тварин, а також для матеріалу труб. Використовуючи підручні засоби, ви не ризикуєте своїм здоров’ям, адже вони абсолютно безпечні та навіть не деформують пластикові системи.

Популярний варіант чищення каналізації в домашніх умовах – це сода та оцет. При змішуванні ви отримаєте бурхливу хімічну реакцію, яка розчинятиме засмічення. Спочатку в злив додається пів склянки соди, а потім вливають пів склянки оцту. Отвори потрібно чимось заткнути й почекати півтори години, а потім відкрити кран та ретельно промити трубопровід від залишків бруду.

Спосіб відмінно працює як профілактичний захід, щоб забруднення менше накопичувалися. Завдяки йому також ефективно усувається неприємний запах.

Як правильно використовувати побутову хімію

Для тих, хто хоче отримати результат значно швидше та якісніше, існують хімічні препарати, які треба купувати у магазині. Такі засоби випускають безліч виробників у різних формах: гелі, порошки та рідини. До кожного додається інструкція по застосуванню – уважно читайте й дотримуйтесь її, оскільки склади очищувальної хімії можуть відрізнятися. Тому не можна змішувати кілька препаратів разом.

Побутова хімія несе небезпеку здоров’ю людини, тварин та навіть може деформувати трубу із пластику. Ось чому важливо знати деякі правила її використання:

  • Перед чищенням слід надягати на руки гумові рукавички. Захищати рекомендується також очі та слизові (вдягати маску, окуляри). Їдкі кислоти чи луги у складі препарату можуть спровокувати хімічний опік.
  • Додаючи засіб до зливу, потрібно спочатку дочекатися, щоб попередньо зійшла вся вода. Хімія повинна потрапити точно в каналізаційну систему, і, по можливості, не торкатися емальованої поверхні сантехнічного приладу, щоб не пошкодити її.
  • Зважайте на особливість кожного конкретного препарату. Якийсь працюватиме в гарячій воді, а якийсь – у холодній.
  • Не перетримуйте засіб. В середньому рекомендується чекати близько 10-15 хвилин, щоб хімія встигла подіяти. Деякі виробники навіть радять залишати її на ніч. Але якщо на чавунну трубу це не надто вплине, то пластик точно пошкодить.
  • Змивайте великою кількістю води. Наприкінці чищення можна просто включити кран та залишити хвилин на п’ять, щоб ретельно змити бруд та залишки препарату.
  • Провітрюйте приміщення. Це допоможе усунути шкідливі хімічні випари.

Вантуз – універсальний інструмент для швидкого чищення труб

Багато хто знає про такий корисний пристрій, як вантуз. Він складається з двох частин – ручки та гумової чаші. З його допомогою можна забезпечити швидке механічне прочищення труби від різних забруднень. Інструмент діє за принципом помпи, ефективно викачуючи зайву воду, повітря, сміття та бруд назовні.

Прочищати каналізацію цим пристроєм дуже просто: гумовою чашею накривають отвір зливу, потім потрібно здійснювати активні натискні та відтягувальні рухи ручкою, чергуючи їх. Коли ви відтягуєте ручку, рідина всередині труби підіймається назовні, а під час натиску вона продовжує рухатися за інерцією вгору, захоплюючи за собою бруд та повітря. Для ефективного результату попередньо набирають воду, щоб та покрила краї насадки. Після чищення необхідно зробити ретельне промивання трубопроводу гарячою водою.

Для тих, хто боїться чи не хоче використовувати хімікати в чищенні, вантуз є чудовою альтернативою. Але якщо засмічення знаходиться досить глибоко, краще скористатися наступним інструментом, який ми розберемо далі.

Використовуємо сантехнічний трос проти забруднень у каналізації

Вкрай корисно мати у своєму ящику з інструментами сантехнічний трос. Цей пристрій допоможе позбутися глибоких засмічень в домашніх умовах. Тросиком можна впоратися самостійно із проблемою та не викликати сантехніка. Але для цього потрібно вміти ним правильно користуватися та врахувати усі нюанси.

Як очистити каналізацію тросом покроково:

  1. Перед використанням інструмент необхідно розмотати, оскільки він зберігається у скрученому вигляді.
  2. Почніть акуратно вводити його в трубу через зливний отвір. Якщо вам заважає заглушка на зливі, відкрутіть її.
  3. Штовхати та прокручувати трос потрібно доти, доки він не зіткнеться із засміченням. Але не всі перешкоди можуть виявитися ним, тому спершу зробіть перевірку. Витягніть його трохи назад, а потім знову спробуйте проштовхувати. Якщо пройти не виходить, то це дійсно скупчення сміття, а не просто місце стикування труб.
  4. Здійснюйте зворотно-поступальні рухи, щоб гостра насадка на кінці інструменту зруйнувала пробку.
  5. По можливості потрібно продовжувати обертання, а також порціями вливати гарячу воду, щоб змивати залишки бруду або розм’якшувати засмічення.
  6. Під час роботи з тросиком уважно стежте за його натягом. Він повинен бути завжди достатньо натягнутий, тому що при ослабленні може почати скручуватись та пошкодити труби.
  7. Коли пристрій вільно проходитиме через ту ділянку, де ви виявили засмічення, можна витягати його.
  8. Далі спустіть у зливний отвір багато гарячої води з-під крана, щоб видалити залишки сміття.

Профілактика та правила використання для каналізаційних труб

Для того, щоб менше стикатися із засміченнями в каналізаційній системі, варто дотримуватись правил експлуатації, а також регулярно чистити її для профілактики. Чищення можете робити народними методами, побутовою хімією або вантузом, під час звичайного прибирання будинку. Систематичність профілактики дозволить тримати труби у чистоті довгий час.

Користуватися каналізацією потрібно правильно. Пам’ятайте, що не можна виливати жир, викидати залишки їжі, навіть чай або кавову гущу в унітаз, чи раковину. Те саме стосується гігієнічних відходів, котячого наповнювача, будівельного сміття. Все це утилізуйте у відро для сміття.

На зливні отвори встановлюйте сіточки – вони збиратимуть дрібні відходи, які пізніше треба викинути.

Коли варто викликати сантехніка та куди звернутися

Буває так, що коли труби забиваються, то не завжди допомагають самостійні заходи. Іноді ситуації виникають серйозні, аж до аварійних, тоді бажано мати в контактах номер сантехніка або спеціальної служби.

Компанія Монтаж Тех Сервіс може надати вам комплексну допомогу з прочищення засмічень у каналізації в місті Київ. Ви можете звернутися до нас у будь-який час дня та ночі, оскільки ми працюємо цілодобово, на відміну від державних служб. Вартість робіт цілком прийнятна, а результатом ви залишитеся задоволені.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Чим прочистити каналізацію на кухні

Чим прочистити каналізацію на кухні

01.03.2023

Як прочистити трубу на кухні

Як прочистити трубу на кухні

21.09.2020