Чим прочистити труби каналізації
20/03/2023
Труби каналізації знаходяться практично в постійній експлуатації, тому що вони так чи інакше задіяні у життєдіяльності сучасної людини. Навіть при правильному догляді та збереженні зовнішньої чистоти вузлів, усередині каналізаційні труби можуть забиватися. Причини і різновиди засмічень можуть бути різні, але найчастіше нам хочеться впоратися самостійно з проблемою, що виникла. Нікому не подобаються ті незручності, які з’являються, як тільки труби забиваються – неприємний запах та візуальний вигляд вузлів, а також повільна прохідність стічних вод. Тому виникає запит: «чим прочистити труби каналізації, щоб це було дешево та ефективно?». Зрозуміло, що у запущених випадках вам буде потрібна допомога фахівців, але ніхто не забороняє спочатку спробувати впоратися самостійно, якщо засмічення некритичне. До речі, компанія МонтажТехСервіс пропонує широкий спектр послуг для вирішення проблем з каналізацією, з якими ви можете ознайомитись у нас на сайті.
Але давайте все ж таки розглянемо методи для самостійного чищення труб в домашніх умовах.
Зміст:
- Різновиди засмічення та причини їх виникнення
- Чим прочистити трубу каналізації
- Механічний та термомеханічний спосіб
- Хімічний спосіб
- Чистка содою
- Чим прочистити труби каналізації у приватному будинку
Різновиди засмічення та причини їх виникнення
Різновиди засмічень можна умовно поділити на чотири основні категорії:
- Біологічний. Цей тип передбачає скупчення в трубах біологічних відходів, тобто тих, що розкладаються. Наприклад, це можуть бути продукти життєдіяльності людей або харчові відходи.
- Механічний. З’являється внаслідок порушення правил використання каналізації, тобто скидання туди різного сміття, котячого наповнювача, ватяних дисків та паличок, туалетного паперу, серветок та інших предметів особистої гігієни. Також засмічення можуть утворюватися через сторонні предмети, наприклад, дитячі іграшки, які часто потрапляють у каналізацію випадково.
- Експлуатаційний. У цьому випадку засмічення виникають за принципом накопичення. Найчастіше це жирові пробки, отримані через накопичений на стінках харчовий жир, з налиплими волосками, хлібними крихтами та іншим дрібним сміттям.
- Технічний. Виходить через неправильний монтаж каналізаційної системи у квартирі чи приватному будинку. Якщо причина у ньому, то виправити ситуацію зможе лише кваліфікований майстер. Виникає цей різновид засмічень набагато рідше, ніж попередні, але все ж таки зустрітися з ним може кожен.
Усі з цих чотирьох видів засмічень мають ситуативні причини, розуміючи які можна швидко визначити за допомогою якого методу їх усувати. Також, виходячи з розуміння, звідки беруться засмічення каналізації, можливо доведеться змінити старі звички і почати дотримуватися правил експлуатації каналізаційної системи.
Чим прочистити трубу каналізації
Є багато способів, за допомогою яких можна прочистити труби каналізації, не вдаючись до послуг професіоналів. Для початку варто переконатися, що засмічення локальне і вам під силу його усунути. Відкрийте всі крани в будинку і перевірте, з якою швидкістю стікає вода. Якщо вона повільно йде тільки в одному місці, а в інших як завжди, то це локальне засмічення, з яким легко можна впоратися самому. Якщо застій води утворюється скрізь схожий, то у вас засмічена вся система і тут без сантехніка не обійтися.
Що ж, припустимо, ви виявили засмічення, з яким можна впоратися, давайте розберемося, чим прочистити трубу каналізації:
Механічний та термомеханічний спосіб. Мається на увазі активне чищення пробки за допомогою спеціальних пристроїв – вантуза та сантехнічного троса. Також цей спосіб чергують із промиванням труб гарячою водою.
Хімічний метод. Це чищення покупними засобами, в основі яких лежить розчинення пробки агресивними хімічними сполуками.
Чистка содою. Традиційні та народні методи, що відрізняються своєю нешкідливістю та екологічністю, але при цьому низькоефективні.
Далі розглянемо детальніше кожен із них окремо.
Механічний та термомеханічний спосіб
Для очищення каналізаційних труб механічним способом вам знадобляться вантуз чи сантехнічний трос. Принцип дії цих двох девайсів відрізняється, тому що вантуз пробиває засмічення за допомогою повітряного тиску, а трос – за допомогою впливу на сам осередок засмічення спеціальною насадкою.
Щоб прочистити засмічення вантузом, потрібно:
- Заповнити раковину водою так, щоб її рівень покривав повністю насадку вантуза.
- Занурити інструмент у воду та притиснути до зливного отвору.
- Розгойдувати вантуз поступальними рухами, а потім різко відпустити і витягнути його, руйнуючи пробку під тиском.
Більш ефективно буде після процедури додати термічний спосіб, тобто промити каналізацію гарячою водою. Зверніть увагу, що тільки для металевих труб можна використовувати окріп, інші вимагають дотримання температури води не вище 80 градусів.
Якщо у вас немає вантуза, не поспішайте засмучуватись, адже можна замінити його звичайною пластиковою пляшкою. Для цього досить зрізати у неї дно, опустити її зрізаною стороною до зливного отвору та повторити всі дії з попереднього списку.
Прочищаємо засмічення сантехнічним тросом покроково:
- Опускаємо акуратно трос кінцем з йоржиком у зливний отвір.
- Досягаємо перешкоди, її можна відчути через опір. Це і є пробка, яку ми дробитимемо.
Обережно обертаємо край троса таким чином, щоб розчистити місце засмічення.
Метод із сантехнічним тросом є одним із найефективніших і підходить навіть для видалення складних засмічень. Ось чому корисно вдома мати такий інструмент.
Хімічний спосіб
Багато хто надає перевагу купівлі готового засобу для прочищення труб у магазині побутової хімії, щоб менше контактувати із засміченням. Хімічні препарати ефективні, швидко діють, достатньо засипати в зливний отвір і почекати деякий час. У продажу подібних засобів багато, до того ж вони випускаються в рідкій, порошковій та гелеподібній формі. Але найбільш класичний варіант – старий добрий «КРІТ», знайти його можна майже повсюди. Мінус хімічного способу в його токсичності. При використанні вам доведеться одягнути захисні рукавички, щоб не отримати опік на шкірі.
Чистка содою
Якщо ви шукаєте чим прочистити труби каналізації в приватному будинку, але під рукою немає ні вантуза, ні троса, ні хімічних препаратів, то сода точно знайдеться у всіх. Цей простий кухонний інгредієнт може викликати хімічну реакцію при взаємодії, наприклад, з оцтом.
Даний спосіб допомагає при експлуатаційних засміченнях та жирових пробках. Для цього потрібно:
- Взяти близько половини склянки соди та оцту.
- Засипати спочатку соду, а потім залити оцет у зливний отвір.
- Закупорити злив якоюсь ганчіркою.
- Зачекати кілька годин.
- Відкрити зливний отвір і ретельно промити його гарячою водою.
Цей спосіб не завжди дає результат, тому потрібно або повторити процедуру, або поєднати її з іншим методом.
Чим прочистити труби каналізації у приватному будинку
Ми розглянули основні варіанти вирішення проблеми із засміченням каналізації. Якщо жоден з них вам не допомагає, або ж ви просто хочете отримати якісне обслуговування, варто звернутися до нас в МонтажТехСервіс. Наші спеціалісти використовують професійне обладнання для прочищення засмічень будь-якої складності, працюють швидко, чисто та акуратно.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!