logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Чим прочистити каналізацію у приватному будинку

Чим прочистити каналізацію у приватному будинку

03/04/2023

Чим прочистити каналізацію у приватному будинку

Каналізація в приватному будинку має свої особливості, вона влаштована не так, як у квартирі. Основною відмінністю є наявність вигрібної ями чи септика – традиційного способу водовідведення. Всі елементи каналізації потребують своєчасного чищення, адже вони можуть забиватися під час експлуатації. Люди користуються нею постійно, тому потрібно знати, чим прочистити каналізацію в приватному будинку. Також важливо розуміти, коли можна прочистити засмічення самостійно, а коли потрібно звернутися до професіоналів за допомогою. Якщо буде очевидним другий варіант, то компанія МонтажТехСервіс завжди до ваших послуг.

У статті йтиметься про те, як утворюються засмічення, які вони бувають і як їх можна ефективно позбутися. Ми розберемо різні способи чищення труб каналізації у домашніх умовах детально.

Зміст:

  1. Причини утворення засмічень
  2. Вчимося визначати ступінь складності та місце засмічення
  3. Чим можна прочистити каналізацію у приватному будинку
  4. Хімічний спосіб
  5. Механічний спосіб
  6. Народні методи
  7. Чищення вигрібної ями
  8. Чим пробити каналізацію у приватному будинку

Причини утворення засмічень

Розуміючи причину появи пробки у трубі, можна ефективніше прочистити її власними силами. Каналізація часто забивається з таких причин:

  1. Мильна пробка. Вона виникає через часте використання звичайного мила з водою. Отримана рідина просто налипає на труби та застигає там. На цей шар незабаром липнуть і різні відходи як органічні, так і неорганічні.
  2. Сторонні предмети та сміття. Якщо каналізація використовується не за призначенням, це часто призводить до засмічень. Багато сантехніків стверджують, що в каналізацію не можна кидати туалетний папір, різне сміття, серветки та інші засоби особистої гігієни. Це дійсно забиває труби, якщо не відразу, то згодом, оскільки будь-яке сміття може прилипнути до стінок труб, утворюючи закупорку.

Пам’ятайте! Каналізація призначена лише для рідких відходів! Щоб зменшити потрапляння волосся, залишків їжі в каналізацію, можна встановити зверху на зливний отвір спеціальну сіточку.

  1. Жирова пробка. Налипання застиглого жиру на труби – найчастіша проблема для власників приватних будинків. Зустрічається вона, звичайно, на кухні, де миють посуд із залишками жирної їжі або взагалі зливають непотрібний харчовий жир у каналізацію. Посилюється утворення жирової пробки тим, що використовується миючий засіб поганої якості або прохолодна вода. Для профілактики виникнення засмічення під мийкою встановлюють жироуловлювач.
  2. Накопичення сольових відкладень. Так виходить, якщо вода низької якості і дуже багата на солі. Вони поступово накопичуються на стінках труб, значно зменшуючи їхній робочий діаметр усередині та пропускну здатність.
  3. Неправильний монтаж, помилки в проєктуванні. Через помилку під час монтажу можуть утворитися проблемні місця, в яких складно проходить рідина. Саме в таких місцях вищий ризик утворення будь-якої пробки. Якщо причина криється в цьому, доведеться викликати майстрів для ремонту або взагалі заново монтувати всю систему. Робота з каналізацією дуже копітка і її потрібно довіряти лише професіоналам.

Вчимося визначати ступінь складності та місце засмічення

Точно визначити місце засмічення може лише професіонал, але виходячи з логіки та деяких спостережень, можна зрозуміти рівень складності та приблизне розташування пробки. Для початку варто подивитися, з якою швидкістю зливається вода:

  • Якщо вода йде довго, швидше за все засмічення знаходиться на відстані метра або більше від зливу. Тут потрібне механічне очищення.
  • Спускається до певного рівня, а потім зупиняється – проблема десь між сифоном та першим вигином труби. Можна спробувати впоратися за допомогою народних методів чи почистити труби хімічним препаратом.
  • Вода взагалі ніяк не йде – потрібно вручну прочистити сифон від сміття, засмічення в цьому випадку найближче до зливного отвору.

Ступінь складності визначається за допомогою включення води у всіх вузлах одночасно. Тут також дивіться на швидкість зливу рідини. Якщо тільки в одному місці вода спускається повільно, а в інших нормально, то засмічення нескладне і з ним ви легко впораєтеся самотужки. Все набагато серйозніше, якщо у всіх вузлах однакові труднощі зі зливанням води в каналізацію – це означає, що вся система потребує чищення.

Чим можна прочистити каналізацію у приватному будинку

Якщо пробка в каналізації все-таки утворилася, варто вжити заходів для її усунення якнайшвидше. У кожного користувача свій підхід до проблеми, до того ж, можна комбінувати між собою методи очищення каналізації. Усього є кілька основних методів для самостійного чищення в домашніх умовах і кожен з них має свої переваги:

  • Народний
  • Механічний
  • Хімічний

А далі розповімо, чим можна прочистити каналізацію у приватному будинку, розкриваючи кожен метод детальніше.

Хімічний спосіб

Купити хімічні препарати для прочищення труб можна у будь-якому супермаркеті у відділі побутової хімії. Вони відрізняються доступними цінами, простотою використання та високою ефективністю, але є дуже токсичними та небезпечними. Через агресивний склад вони можуть навіть пошкодити труби, тому перед використанням обов’язково потрібно одягати захисні рукавички, маску та окуляри.

Діють хімічні засоби лише на ті види пробок, які можна розчинити. Сучасний маркетинг пропонує багато варіантів препаратів, а комусь прижився старий «Кріт». Усього є три види:

  • Гелеві
  • Порошкові
  • Рідкі

Принцип хімічного способу полягає в тому, щоб засипати засіб у зливний отвір, акуратно додати склянку води для реакції і залишити на 15 хвилин. За цей час препарат подіє і можна буде промити труби великою кількістю води з-під крана. Після використання потрібно провітрити кімнату від токсичних випарів.

Механічний спосіб

Якщо ви шукаєте, чим прочистити каналізацію в будинку більш ефективно, безпечно та надійно, то найкращий варіант – механічне чищення. Здійснюється воно за допомогою двох основних пристроїв – сантехнічного троса та вантуза.

  1. Сантехнічний трос – виріб із пружинної сталі зі спеціальною очисною насадкою на кінці. Підходить для труб будь-якого діаметру та ефективно впорається навіть зі складним засміченням. Його занурюють у зливний отвір до тих пір, поки він не упреться в перешкоду, потім повільно обертають проти годинникової стрілки, щоб подрібнити пробку.
  2. Вантуз – простий виріб із гумовою конусоподібною насадкою, який за допомогою вакууму розчищає засмічення. Для чищення насадку приставляють до зливного отвору, набирають води, щоб покривала її повністю і роблять 15 поступальних рухів по вертикалі. Потім вантуз різко відпускають і перевіряють з якою швидкістю йде вода.

Народні методи

Безумовно, потрапляючи в таку неприємну ситуацію, ми шукаємо найпростіший метод вирішення. Серед інгредієнтів, які є на кожній кухні, знайдеться чим пробити каналізацію в приватному будинку. Варто сказати, що народні методи менш ефективні і підходять більше для несерйозного засмічення чи профілактики. Давайте розберемо два найпопулярніші рецепти:

  1. Сода з оцтом. Пів чашки соди засипати в злив, потім залити стільки ж оцту, міцно закрити ганчіркою чи пробкою і почекати кілька годин, доки реакція подіє. Відкрити кран та промити труби водою.
  2. Сода з лимонною кислотою. Потрібно приготувати розчин із половини чашки соди, літра води та 100 г лимонної кислоти, перемішати всі інгредієнти між собою. Залити в зливний отвір та повторити все, як у попередньому варіанті.

Чищення вигрібної ями

Вигрібна яма – важливий елемент каналізаційної системи в приватному будинку, якому теж потрібно проводити чищення не рідше одного разу на пів року. Зробити це самостійно можна двома способами:

  1. Розчин каустичної соди та води. Готується у пропорції 2 кг на 7 л води. Його потрібно просто вилити в яму, але при цьому важливо бути в рукавичках, масці та окулярах, адже він дуже токсичний.
  2. Бактеріологічні препарати. Можна придбати у спеціальному магазині. Вони безпечніші для людини, розчиняють відходи і прибирають неприємний запах у вигрібній ямі.

Чим пробити каналізацію у приватному будинку

Самостійно впоратися не завжди вдається і тоді варто звертатись за допомогою до фахівців. Вони використовують радикальніші методи чищення, які показують максимальну ефективність. Наприклад, гідродинамічна чистка каналізації допоможе при засміченні будь-якої складності, адже в процесі використовується професійне обладнання. Вона працює за принципом створення потужного потоку води під великим тиском. Компанія МонтажТехСервіс має у своєму арсеналі послуги з чищення каналізації приватних будинків. Ми гарантуємо високу якість виконаної роботи, швидкий виїзд на об’єкт, працюємо чисто та акуратно.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Чим прочистити труби

Чим прочистити труби

10.06.2023

Як почистити вигрібну яму з Монтаж Тех Сервіс

Як почистити вигрібну яму з Монтаж Тех Сервіс

27.11.2020