Чим прочистити засмічення у пластиковій трубі
21/01/2022
Трубопроводи із ПВХ – матеріалів знайшли застосування у сучасному світі. Адже вони мають багато переваг у порівнянні з металевими. Не іржавіють, має міцність, проводити монтаж набагато простіше. Завдяки гладкій поверхні засмічення утворюються рідше. Але такий колектор також забивається від змиву брудної та твердої рідини. Очищаючи його, врахувати деякі умови:
- при механічному очищенні дії проводити якомога акуратніше;
- застосовувати хімікати зі спеціальним маркуванням;
- не лити окропу.
Літньо-осінній період характеризується тим, що в цей сезон забивання дренажу відбувається частіше, ніж в інші пори року. Це трапляється, тому що збільшена кількість дрібного та великого сміття, витрата води вища. Тому в цей час бути особливо уважним і при ознаках одразу ж усувати.
Механічні та хімічні способи усунення заторів
Один із самостійних прийомів – використання вантузу. Він створює гідравлічний стовп, який допомагає розворушити застояні ділянки, видалити бруд. Більш складні усуваються за допомогою йоржа, дроту, що мають вигнутий кінець.
Насамперед розбирають сифон. Перед початком працювати, бажано, прибрати сторонні предмети, що заважають прочистці, надіти одяг, який не шкода, тому що виходить багато бруду і є ймовірність забруднитися.
Дріт або йорж вводять у водогін, прокручуючи, просувають уперед. Трос у такому разі небезпечно застосовувати, оскільки може порушити цілісність. Використовуючи такі прийоми, можна прибрати пробку, яка розташована недалеко.
Застосовувати хімічні засоби з обережністю, тому що агресивне середовище роз’їдає не лише відкладення, а й трубопровід. Потрібно врахувати, що:
- дії препарату можуть бути різними, залежно від його властивостей, тому важливо проводити очищення за тими термінами, які вказані в інструкції;
- після застосування промити;
- дивитися на етикетку, там може вказуватись, що хімікат підходить для пластику, пишеться, що здатний прибрати жир або що це засіб тільки для профілактики, а не для розм’якшення великих пробок;
- щоб уникнути виникнення порушень цілісності конструкцій дотримуватися дозування, дане виробником;
- побутову хімію не можна заливати, коли простір повністю забитий, оскільки тоді вміст вийде назовні;
- категорично не можна одночасно використовувати луги та кислоти;
- для очищення від жиру найкраще застосовувати їдкий натр;
- сірчана кислота, злита з автомобільного акумулятора, не підходить для усунення, оскільки створює отруйні з’єднання, які можуть потрапити до колектора питної;
- не вдаватися до очищення занадто часто, тому що може зіпсуватися пластик.
Побутова хімія для прочищення:
- “Робік К-67”;
- “Tiret” Турбо”;
- “Кріт”;
- “Дебошир Актив”;
- “Хвилина Гель”;
- “Флуп”;
- “Чістін”;
- “Містер Мускул”.
Домашні прийоми для чищення
Сода і оцет між собою входять в реакцію, здатну прочистити затор. Замість першого компонента можна взяти аспірин чи пральний порошок. Цю процедуру потрібно виконувати не тільки, коли утворилася непрохідність, але і для профілактики.
Пилосос з функцією зворотного видування також може стати в нагоді в процедурі очищення. Потрібно взяти ганчір’я, обмотати всмоктувач, вставити в зливний отвір і включити. Так, впливаючи на пробку, руйнуємо її.
Гаряча вода добре роз’їдає жир. Для усунення засмічення відкрити «гарячий» водопровідний кран і деякий час залишити потік стікати, потім закрити.
Сучасний гідродинамічний спосіб
Після нього водосток приходить у свій первісний стан. У трубопровід водять шлангу з насадкою, інша її частина підключена до установки, яка нагнітає потік під тиском. Просуваючись вперед, шланг очищає каналізаційну систему від іржі, грудок із сумішшю бруду, вовни, волосся, ниток, від сольових та жирових скупчень. Як альтернативу, деякі сантехніки замість спеціального апарату включають звичайний водяний насос.
Доступні прості методи хороші, коли невеликий затор, за більшого забруднення, потрібно викликати фахівців із потужним обладнанням. Бригада швидко виїде на будинок, проведе оцінку стану, визначить, що призвело до засмічення та місце його розташування, швидко виконає всі очисні процедури, за вашим бажанням проведе діагностику стану колекторів.
Щоб не доводити стан системи до того, коли доводиться звертатися за допомогою сантехнічних служб, треба проводити профілактичні заходи, які зможуть позбавити занадто частого забивання і збільшить термін експлуатації каналізації. Для цього на слив раковини і ванни класти сітку, що перегороджує, сміття, залишки їжі кидати у відро.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!