Як прочистити зливну трубу
16/06/2024
У рутинне життя сучасних господарок давно увійшли різноманітні побутові прилади, які полегшують нелегку роботу – регулярне прання речей, миття посуду. Така техніка, як пральна, посудомийна машина натисканням однієї кнопки допомагають швидко навести лад на кухні та у ванній, заощадити час та сили. Все це може будь-якої миті зламатися, що відразу ж порушить звичний та комфортний спосіб життя. Поламання бувають різного характеру, але найчастіше зустрічаються засмічення зливного шланга чи інших елементів, та навіть каналізаційної системи.
Розбиратися з подібними проблемами заведено майстрам-сантехнікам, адже вони знають, як прочистити зливну трубу за всіма правилами. Ефективно й швидко це роблять фахівці з приватної компанії МонтажТехСервіс.
Але якщо викликати професійну допомогу немає можливості, то в цій статті розповімо, як відбувається чищення побутової техніки та каналізації в домашніх умовах.
Зміст:
- Чому виникають засмічення у зливній трубі
- Як прочистити шланг пральної машини
- Чищення забруднень без демонтажу
- Механічна чистка зливного шланга
- Як усунути засмічення у зливній системі посудомийки
- Профілактика виникнення пробок у побутовій техніці
Чому виникають засмічення у зливній трубі
Зазвичай наявність пробки вказує на порушення нормальної роботи пральної чи посудомийної машини. Це може бути збій на режимі зливу відпрацьованої рідини або повільний злив, а також автоматичне перемикання між режимами та їхній хаотичний пропуск. Якщо внутрішній простір труби занадто заростає, техніка може взагалі не запускатися.
Забивається система з різних причин, природним чи механічним шляхом:
- Накопичення дрібних ниток, ворсинок, вовни, волосся, бруду та пилу з одягу, у посудомийці – жиру та дрібних залишків їжі. Все це може поступово сформувати пробку, яка зменшує пропускну здатність шланга.
- Заростання простору вапняним та мильним нальотом. Найпоширеніша проблема всіх труб, особливо позбавлених регулярних заходів профілактики.
- Потрапляння сторонніх предметів у систему фільтрації. Це можуть бути монетки, застібки, ґудзики, що відриваються у процесі прання речей, а також харчові відходи, скляні уламки, якщо випадково розбивається посуд.
Якщо у всьому будинку засмічена каналізація, у раковині та ванній погано йде вода, то некоректний запуск програм теж пояснюється засміченням. У посудомийній машині він може виникати не тільки в зливній трубі, але і в інших місцях: сифоні, внутрішньому фільтрі, лопатевих елементах, фільтрі в клапані подачі рідини, помпі, що відповідає за злив.
Як прочистити шланг пральної машини
Якщо на пральну машинку ще діє гарантія, то можна викликати фахівця з офіційного сервісного центру – він зробить ремонт та чистку абсолютно безплатно. У разі закінчення гарантійного терміну доведеться робити все своїми руками чи шукати платного майстра.
Загалом у кожній моделі машини є своя система зливу: відпрацьована рідина зливається спочатку в штуцер, потім через фільтр у помпу, який створює тиск, й звідти вже в зливний шланг та каналізацію безпосередньо або через сифон.
Прочистити його можна кількома методами:
- За допомогою демонтажу. Від приладу акуратно від’єднують трубу за інструкцією, потім промивають її зсередини мийними засобами та спеціальним тросом з йоржиком на кінці.
- Без демонтажу. Це означає промивання спеціальними хімічними засобами, які розчиняють накип та різні відкладення. Якщо боїтеся використовувати побутову хімію для цих цілей, то можна використовувати народні методи – вони є абсолютно безпечними для здоров’я, труб та побутової техніки.
Чищення забруднень без демонтажу
На пральних машинах після покупки встановлені гарантійні пломби на болтах, але після демонтажу шланга вони будуть пошкоджені, що не дозволить користуватися гарантійним обслуговуванням при серйозних зламах. Ось чому багато хто спочатку використовує методи чищення системи без демонтажу.
Для хімічного чищення знадобиться купити засіб у магазині побутової хімії або сервісному центрі, який розчиняє відкладення та шар накипу всередині. Його потрібно буде залити в лоток для порошку, включити прання на режимі «бавовна» при температурі 90 ºС, тривалістю не менше, ніж година, а також без віджиму.
Також трубу можна прочистити й дешевшим, народним способом. Вам знадобиться 200 г лимонної кислоти. Її потрібно додати у відсік для порошку, включити прання на півтори години без віджиму.
Хімічний та народний спосіб допомагають розчинити накопичені відкладення, мильний наліт/накип, але якщо систему забруднили сторонні предмети, волосся й шерсть, то може знадобитися демонтаж та чищення вручну.
Механічна чистка зливного шланга
При демонтажі шланга можуть виникнути труднощі, оскільки він від’єднується всередині корпусу, при чому точне місце знаходження його буде різне в залежності від моделі пральної машини.
Для більшості моделей машинок основний принцип демонтажу такий:
- Спочатку треба вимкнути агрегат із розетки. Потім зніміть хомут та витягніть зливний шланг із каналізації.
- Підготуйте інструменти: плоскогубці, щоб знімати хомути, викрутки для болтів та різних кріплень, кевларовий трос для чищення стінок.
- Скористайтеся плоскою викруткою та зніміть панель, яка має бути в нижній частині або в днищі агрегату.
- Відкрутіть болти, що утримують фільтр, та зніміть його.
- Для зручності зробіть нахил корпусу набік та підкладіть м’яку тканину, щоб уникнути пошкоджень.
- Послабте хомут, який з’єднує шланг та помпу плоскогубцями, від’єднайте трубку.
- Вона може бути закріплена додатковими фіксувальними елементами, що знаходяться на зовнішній або внутрішній стороні корпусу. Їх потрібно теж відкрутити, щоб можна було вийняти трубку.
Далі можна проводити механічне чищення та промивання зливного шланга за допомогою кевларового тросика. Інструмент проштовхують спочатку з одного боку йоржиком вперед, а потім і з іншого боку процедуру повторюють до повного очищення. Потім трубку ретельно промивають теплою проточною водою під сильним тиском. Після цього трубку фіксують хомутом на місце, де він повинен з’єднуватися з помпою, зібрати всі елементи пральної машини у зворотному порядку й запустити швидке прання для перевірки правильності збірки.
8.Вхідний кран повинен бути закритим, а вся вода всередині машини злита.
Як усунути засмічення в зливній системі посудомийки
Забруднення в посудомийній машині можуть виникати у різних місцях: у впускному фільтрі, у кошиках, зливній помпі, форсунках розпилювачів, дренажному фільтрі, камері та каналізації. Усі ці елементи мають свій порядок виконання очищення, адже їх потрібно демонтувати та промивати. Зробити це можна за допомогою все того ж хімічного, народного та механічного методу, як у випадку з пральною машиною.
Однією з особливостей посудомийки є висока ймовірність виникнення засмічення у каналізаційній системі. Ви також можете довірити виконання цього неприємного завдання професіоналам із компанії МонтажТехСервіс або зробити все самостійно. Розберімо кілька варіантів, як прочистити зливну трубу, сифон та каналізацію в посудомийній машині:
- Прочистити тонким йоржиком або сантехнічним тросом. Для цього його запускають всередину системи й круговими рухами зішкрібають наліт, а також витягують на поверхню бруд та сміття, що накопичилося, до повного очищення. Потім варто добре промити злив усередині теплою водою.
- Демонтувати сифон. Більшість відходів збирається саме в цьому місці, тому можна зняти його, ретельно очистити від нальоту та застряглих предметів, а потім промити.
- Використовувати спеціальний засіб для чищення каналізації. Його потрібно засипати в злив, почекати час, вказаний в інструкції, потім промити все водою й скористатися вантузом для закріплення результату.
- Окремо прочистити шланг. Потрібно демонтувати його, прочистити йоржиком чи кевларовим тросиком та добре промити теплою водою від залишків бруду.
Також важливо знати, що причиною неполадок у роботі посудомийки може бути неправильне підключення зливного шланга або відсутність нормального напору води. Якщо пристрій засмічено, то на його дисплеї повинен висвітитися спеціальний код, значення якого зазвичай пишуть в інструкції.
Профілактика виникнення пробок у побутовій техніці
Ремонт побутової техніки – це завжди небажані грошові витрати, тому краще намагатися не допускати засмічення зливної труби, каналізації та важливих елементів. Якщо дотримуватися простих правил експлуатації та забезпечувати регулярну профілактику, то неприємних наслідків можна уникнути.
Правила та рекомендації для пральної машини:
- Уважно оглядайте речі перед пранням. Забирайте все з кишень, знімайте прикраси та брошки.
- Використовуйте чохли для прання речей з делікатних та ворсистих тканин.
- Застібайте ґудзики, блискавки перед завантаженням білизни в машину.
- Використовуйте хімічні засоби, які допомагають пом’якшувати жорстку воду або вибирайте спеціальні порошки/гелі з додаванням таких компонентів.
- Можна поставити додатковий фільтр на вхідний шланг, щоб засмічення з’являлися не так часто.
- Якщо в будинку є пухнасті улюбленці, то варто регулярно оглядати та очищати систему від накопичень вовни.
Для посудомийної машини також є кілька важливих рекомендацій, яких потрібно дотримуватись. Також, як і в пральній, можна встановити додатковий фільтр, використовувати засоби від накипу та перевіряти посуд перед завантаженням (викидати залишки їжі, серветки). Потрібно бути дуже акуратним при завантаженні крихкого посуду, щоб той не розбився, адже уламки тоді потраплять у злив. Ще бажано робити регулярні чищення від жиру та плісняви.
Якщо стежити за своєю побутовою технікою та забезпечувати їй регулярний догляд, то вона радуватиме вас безперебійною роботою довгі роки, а наводити чистоту та затишок у будинку стане набагато приємніше.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!