Як прочистити засмічення в трубі
22/09/2023
Засмічення у каналізації – явище, що нерідко зустрічається, воно може статися як з власником квартири, так і приватного будинку. Це досить делікатна проблема, особливо якщо справа стосується унітаза, тому всі шукають швидке рішення в домашніх умовах. Але варто пам’ятати, що якщо вода переливається через край, це вже серйозний привід подзвонити в аварійну службу. У подібних випадках можна звернутися до співробітників компанії МонтажТехСервіс – вони спеціалізуються на професійному очищенні каналізаційних труб від різноманітних забруднень.
У цій статті поговоримо, як прочистити засмічення в трубі самостійно підручними засобами, розберемо причини їхньої появи в сантехнічних приладах, правила експлуатації та профілактичні заходи, що допоможуть менше стикатися з проблемою.
Зміст:
- Види каналізаційного засмічення
- Правильна експлуатація та профілактика – запорука чистоти труб
- Методики прочищення каналізації в домашніх умовах
- Чистка содою та оцтом
- Як швидко почистити трубу хімічним засобом
- Прочищення вантузом
- Як пробити каналізацію сантехнічним тросом
- Гідродинамічна чистка – професійна допомога
Види каналізаційного засмічення
Коли забивається труба, з’являються дуже явні симптоми: уповільнений стік води, затхлий запах, застій рідини чи підвищення рівня, наприклад, в унітазі. Все це буквально не дає нормально скористатися сантехнічним приладом, тому потрібно думати, як це усунути.
Для ефективної роботи з прочищення потрібно спочатку розуміти, які ваші дії або фактори могли спровокувати пробку. Різновиди засмічення мають свої аспекти, які необхідно враховувати при виборі методики чищення. Розберімо які вони бувають та від чого виникають:
- Експлуатаційний. Виникає під час тривалого використання, поступово накопичується. Це можуть бути пробки з волосся/шерсті у ванній або жирові засмічення на кухні, що складаються з жиру та дрібного сміття. До цього типу можна віднести ще забруднення накипом, як у каналізаційній, так і у водопровідній системі.
- Механічний. Виходить внаслідок недотримання експлуатаційних правил, коли у зливну систему потрапляють різні сторонні предмети. Це може бути все, що завгодно – від серветок та туалетного паперу до дитячих іграшок та котячого наповнювача. Не варто наражати труби на такий ризик, адже все може закінчитися аварійною ситуацією й доведеться викликати фахівців.
- Техногенний. Причина цього виду у несправностях каналізаційної системи та вирішується лише її ремонтом. Можливо, невмілі майстри неправильно зробили монтаж, не врахували кут нахилу труби або підібрали неправильний діаметр. Це проблема, яку потрібно вирішувати якнайшвидше, адже в подібному стані каналізація набагато частіше забиватиметься різним сміттям.
- Біологічний. Може включати продукти життєдіяльності людини, органічні відходи. Пробки такого типу бажано пробивати механічним способом.
Правильна експлуатація та профілактика – запорука чистоти труб
Для того, щоб мати чисту каналізацію, необхідно дотримуватись правил експлуатації та регулярно вживати профілактичних заходів. Робиться це зовсім нескладно, але ваші труби зсередини будуть набагато чистішими, а засмічення перестануть вас турбувати.
Перше та найголовніше правило – не скидайте сторонні предмети в каналізаційну трубу. Система каналізації утилізує рідкі відходи самопливом, а також має складну будову з поворотами, де сміття може зачепитися та заважати нормальному стоку.
Для профілактичних заходів достатньо робити регулярні прочищення народними методами, промивати труби гарячою водою. Ще можна встановити спеціальні сітки на зливні отвори в раковині та ванній, щоб туди збирати дрібні відходи та викидати потім у відро для сміття.
Методики прочищення каналізації в домашніх умовах
Більшість людей намагаються використовувати підручні засоби або шукають, як прочистити засмічення в трубі ефективно. Потрібно розуміти, що для кожного типу забруднення підбирається свій метод, який дасть результат з урахуванням особливостей складу пробки та умов.
Наприклад, органіку найкраще розчиняють за допомогою соди та оцту або хімічних покупних засобів. А механічні пробки найкраще пробивати вантузом чи сантехнічним тросом.
Основні методи для прочищення в домашніх умовах:
- Народний (суміш соди та оцту).
- Хімічний (покупні препарати у формі рідини, гелю чи гранул).
- Механічний (використання спеціальних інструментів для прочищення каналізації – сантехнічного троса та вантуза).
А далі докладно обговоримо кожен окремий метод і як його правильно використовувати.
Чистка содою та оцтом
Домашні способи чищення каналізації завжди найбезпечніші, але їхня дія поширюється тільки на близькі до сифона пробки з органічного сміття та жиру. Все ж таки, часто допомагає навіть такий простий лайфхак з тих інгредієнтів, що є у кожного в будинку.
Для цього способу знадобиться приблизно половина пачки харчової соди та половина склянки 9% оцту. По черзі їх треба додати до зливу, дочекатися бурхливої реакції та заткнути чимось отвір. Зачекайте кілька годин, а потім промийте теплою водою. З цим методом можна позбутися неприємного запаху, який міг доноситися з каналізації.
Також для посилення результату можна заливати літр окропу – це розплавить жир і сміття зі стінок труб. Але будьте обережними, адже цю рекомендацію не можна використовувати для пластикової системи. Вона дуже чутлива до високих температур, тому можуть виникнути тріщини або інші деформації.
Робити такі чистки можна кілька разів на тиждень – вони працюватимуть як профілактика та запобігатимуть експлуатаційним засміченням. Також потрібно не забувати чистити зливний отвір від різноманітного сміття, у міру його забруднення.
Як швидко почистити трубу хімічним засобом
Хімічні засоби діють за тим же принципом, що і суміш соди з оцтом, але набагато сильніше. Покупна хімія дуже швидко дає результат, тому вона така популярна.
Як чистити хімічним засобом труби покроково:
- Перед використанням уважно прочитайте інструкцію. Деякі препарати діють тільки в холодній або гарячій воді. Також, залежно від форми купленого засобу можна долити склянку води на самому початку (щоб активувати гранули).
- Одягніть захисні рукавички, маску та окуляри. У складі препарату знаходяться агресивні компоненти, які у разі взаємодії зі шкірою/слизовими оболонками людини можуть залишити серйозний хімічний опік. Проводити процедуру чищення потрібно дуже обережно, щоб не нашкодити власному здоров’ю.
- Залийте засіб у зливний отвір. Важливо, щоб у цей момент у раковині чи ванній кімнаті не стояла вода. Намагайтеся заливати акуратно, щоб бризки не летіли на поверхню сантехнічного приладу.
- Зачекайте час, зазначений в інструкції виробником. Найчастіше це 10-15 хвилин. За цей проміжок препарат має подіяти.
- Відкрийте кран на повну потужність та промивайте трубу струменем проточної води. Робити це потрібно хвилин п’ять, щоб встигнути змити всі залишки засобу та бруду.
Не варто залишати хімічний засіб на ніч, особливо якщо труби виготовлені із пластику! Це може призвести до їх деформації та серйозних проблем.
Прочищення вантузом
Вантуз – дуже корисний інструмент для чищення зливної системи. Він складається з дерев’яної ручки та гумової насадки, дуже простий в освоєнні навіть новачками. Діє ефективно проти будь-яких типів пробок, які необхідно проштовхнути далі по трубі або роздробити на дрібніші шматочки й витягнути назовні. З повітря та води він швидко створює гідравлічний удар, який успішно може пробити різні забруднення, що заважають нормальному стоку води.
Щоб скористатися, потрібно приставити чашу інструменту до зливу, щоб вона щільно прилягала до поверхні сантехнічного приладу. Потім включити воду з крана та набрати по рівень, трохи вищий за саму чашу. Далі робляться поступальні рухи по вертикалі доти, доки вода різко не почне йти – це ознака того, що пробку успішно ліквідовано.
Аналогом вантуза може бути навіть звичайна пластикова пляшка. Просто потрібно зрізати у неї дно, потім повторити процедуру так, як описано вище.
Як пробити каналізацію сантехнічним тросом
Ще один не менш корисний інструмент для чищення каналізації – це сантехнічний трос, який використовується навіть професійними сантехніками. Виглядає, як пружний дріт з ручкою на одному кінці та гострою насадкою для чищення забруднень на іншому.
Процедура прочищення виглядає дещо складніше, ніж усі попередні методи, зате з її допомогою можна пробити навіть сильне засмічення в трубах. При покупці краще вибирати довші моделі, адже пробка може утворитися в тій частині каналізації, до якої складно дістати.
Як проводити чищення сантехнічним тросом покроково:
- Для початку необхідно зняти сифон, щоб відкрити доступ до труби.
- Далі гостру насадку акуратно занурюють усередину, потім весь інструмент.
- Трос просувається вглиб системи завдяки повільному обертанню убік за годинниковою стрілкою.
- Рухайте інструмент, доки він не зіткнеться з перешкодою – можливо це і буде пробка.
- Щоб перевірити, зробіть кілька коротких ривків уперед-назад.
- Руйнується засмічення прокручуванням у бік проти годинникової стрілки.
- Варто періодично витягувати трос та очищати від сміття, а потім повторювати процедуру до повної ліквідації пробки.
- Після завершення промити каналізацію великим об’ємом проточної води.
Гідродинамічна чистка – професійна допомога
Найдієвіший сучасний спосіб почистити труби від забруднень – це гідродинамічна чистка. Проводиться вона лише професіоналами, оскільки потрібна наявність спеціального обладнання. Крім того, треба вміти ним користуватися й робити чистку строго за правилами та нормами, щоб нічого не пошкодити.
Суть гідродинамічного методу в тому, що в трубу подається шланг з форсункою, під’єднаною до водяної помпи – він добре промиває все водою під високим тиском. Навіть складні застарілі відкладення можна ефективно пробити таким чином. Як результат, виходить ідеально чиста внутрішня поверхня трубопроводу. Чищення підходить до будь-якого типу або складності засмічення.
Компанія МонтажТехСервіс якісно прочищає каналізаційні та водопровідні труби за допомогою гідродинамічного методу. Звертайтесь та переконайтесь у цьому самі.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!