logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити забиту каналізацію

Як прочистити забиту каналізацію

10/08/2024

Як прочистити забиту каналізацію

Засмічення каналізаційних труб – поширене явище, що зустрічається у приватних, багатоквартирних будинках, офісах та громадських підприємствах. На нього вказують такі симптоми, як повільне зливання рідини в раковині, унітазі або ванній, а також поява характерного неприємного запаху зі зливного отвору.

Кожній людині потрібно знати, як прочистити забиту каналізацію, щоб справлятися з цією проблемою самостійно та в різних ситуаціях. Але якщо пробка серйозна, то можна звернутися до сантехніка, державної комунальної служби або приватної компанії «МонтажТехСервіс» за професійним прочищенням трубопроводу.

У цій статті ми розберемо методи чистки каналізаційної системи в домашніх умовах, якою має бути профілактика, і куди звернутися по професійну допомогу.

Зміст:

  1. Основні причини засмічення каналізації
  2. Чим чистити труби в домашніх умовах
  3. Народний метод прочищення
  4. Застосування хімічних препаратів
  5. Як пробити пробку вантузом
  6. Очищаємо глибоке засмічення сантехнічним тросом
  7. Профілактика каналізаційних засмічень
  8. Куди звертатися за допомогою

Основні причини засмічення каналізації

Провокувати забруднення в трубах може багато чого – від залишків їжі й різних відходів до сторонніх предметів, які випадково потрапили до системи. Щоб зручно розрізняти, що могло стати причиною пробки, комунальники виділили кілька типів засмічення. Розуміння причини допоможе легше впоратися із забрудненнями, правильно підібрати варіант чищення, розумно зважити свої сили чи наважитися на допомогу сантехніка. Забруднення в каналізації відрізняються характерними рисами, за якими можна поділити їх на три типи:

  • Експлуатаційний.
  • Механічний.
  • Техногенний.

Перший тип може бути пов’язаний із забрудненнями, що накопичуються під час природної експлуатації. Органічні відкладення, жир та мильна вода можуть створювати наліт усередині труб та поступово забивати їх. Волосся й шерсть також можна віднести сюди, оскільки вони накопичуються досить швидко на поверхні зливу, в сифоні та глибше, формуючи пробку.

Механічні засмічення здатні сильно забити каналізацію й навіть спричинити аварійну ситуацію. Будь-яке сміття або сторонні об’єкти, що зливаються в трубопровід, можуть застрягти в повороті або згині, перекриваючи потік води. Нашкодити здатні не тільки великі предмети, а й дрібні, як різні гігієнічні засоби, туалетний папір та наповнювач для котячого туалету. Вони можуть створювати накопичувальний ефект, а деякі збільшуються в розмірах або тверднуть від взаємодії з рідиною.

Часті пробки та проблеми з каналізацією можуть бути викликані помилками у проєктуванні системи, а це вже вважається техногенний тип засмічення. Також сюди відносять різні пошкодження, отримані від коріння дерев, вплив погодних умов (промерзання труб), надто старі комунікації, забиті іржею. У всіх цих ситуаціях потрібно викликати досвідчених майстрів, ремонтувати каналізацію або все замінювати.

Чим чистити труби в домашніх умовах

Завдяки існуванню різних методів чистки можна цілком ефективно прочистити каналізацію самостійно, не вдаючись до виклику сантехніка. Імовірність виникнення засмічення будь-якої миті досить висока, тому потрібно знати, як з ним справлятися різними способами.

Є кілька популярних та перевірених методів, як прочистити забиту каналізацію в домашніх умовах:

  • Народний. Використовувати підручні засоби, що знайдуться у кожного в будинку для розчинення пробки.
  • Хімічний. Купити спеціальний препарат для чищення засмічень у магазині.
  • Механічний. Виштовхнути забруднення назовні за допомогою вантуза або зруйнувати їх глибоко всередині сантехнічним тросом.

Також ключовим моментом у розв’язанні проблеми буде вміння аналізувати ситуацію, розуміти приблизну складність пробки та вміти визначати її тип. Наприклад, експлуатаційні засмічення типу жирового застиглого шару чи дрібної органіки у сифоні усуваються народним або хімічним способом. Механічні вимагають застосування спеціальних інструментів – сантехнічного троса чи вантуза. Який би метод ви не обрали, варто відповідально поставитися до процесу чистки і якщо він не дає результату, то викликати кваліфікованих майстрів.

Народний метод прочищення

Це найвигідніший та найпростіший спосіб пробити трубу, який навіть не вимагає походу в магазин. Зазвичай все, що знадобиться знайдеться у вас на кухні. Вже було придумано багато варіантів поєднання інгредієнтів для отримання простої хімічної реакції в домашніх умовах, але найпростіша суміш – сода та оцет. Ось як проходить процес чистки:

  1. Вони по черзі додаються до зливу в рівних пропорціях – спочатку склянку соди, потім склянку оцту.
  2. Повинна виникнути бурхлива реакція: шипляча піна, яка буде трохи підійматися, тому варто закрити пробкою злив для більшої ефективності.
  3. Для того, щоб все подіяло й дрібне органічне сміття розчинилося, потрібно залишити суміш на декілька годин.
  4. Потім відкрийте пробку, промийте трубопровід під струменем води 5 хвилин.

Якщо підозрюєте жирове засмічення, то можна влити чайник окропу, але цей варіант не підходить для труб з пластику, оскільки температура понад +85 градусів за Цельсієм може деформувати їх.

Спосіб не допоможе, якщо в каналізації застряг якийсь великий предмет або неорганічне сміття. Також його глибина дії обмежена – він більше підходить для чищення невеликих локальних засмічень або профілактики. Натомість народний метод є абсолютно безпечним для людини та екології. Він підходить свідомим сім’ям з дітьми чи домашніми улюбленцями.

Застосування хімічних препаратів

Покупна хімія виготовлена ​​на основі їдких лугів або кислот, тому може становити небезпеку для здоров’я, а іноді навіть шкодити матеріалу труб. Важливо дотримуватися суворих інструкцій щодо застосування таких препаратів, а також обов’язково вдягати гумові рукавички перед процедурою.

Засоби бувають рідкими, у вигляді гелю та порошку, тому їхній спосіб дії трохи відрізняється. Враховуйте рекомендації виробників на пакуванні. Хімію додають до зливу, чекають 10-15 хвилин, а потім змивають великою кількістю води. Вона ефективно розчинить органіку та діє значно швидше, ніж народний спосіб, але потребує обережності та невеликих фінансових вкладень.

 

Як пробити пробку вантузом

Сміття, що застрягло всередині каналізації, можна успішно проштовхнути спеціальним інструментом з гумовою насадкою та дерев’яною ручкою – вантузом. По суті він відтворює явище гідравлічного удару: за допомогою тиску повітря та води швидко позбавить забруднень всередині труб.

Розберемо етапи правильного чищення вантузом:

  • Обхопіть інструмент двома руками за ручку та поставте його гумовою чашею на злив.
  • Краще, якщо буде стояча вода, але якщо її немає, то увімкніть кран та дайте їй набратися до країв чаші.
  • Здійснюйте активні рухи інструментом, чергуючи натискання та відтягування на себе.
  • Перевірте результат, за потреби повторіть чистку.
  • Добре промийте трубу гарячою водою, потім сам вантуз всередині та зовні.

Результат чищення не завжди виходить успішним. Якщо пробка складна, доведеться поєднувати кілька методів у комплексі чи намагатися почистити каналізацію іншим інструментом, про який поговоримо далі.

Очищаємо глибоке засмічення сантехнічним тросом

Цей метод включає застосування професійного пристрою для чищення труб, проте його можна купити в магазині та використовувати в домашніх умовах. Головне знати, як правильно застосовувати трос, щоб не пошкодити труби та дістати навіть глибоку пробку самостійно. Цим інструментом чистять каналізацію сантехніки, тому варто мати такий у своєму господарстві.

Перед процедурою потрібно провести демонтаж сифона – це дозволить безперешкодно ввести трос у трубопровід. Пристрій повинен рухатися каналізацією за допомогою обертання в один бік. При зіткненні з перешкодою варто зробити кілька ривків уперед та назад для перевірки. Для руйнування пробки слід продовжувати обертання.

Для повного очищення труби може знадобитися кілька разів витягати інструмент назовні, очищати від сміття та повторювати процедуру. Також бажано здійснити занурення на всю довжину троса, адже засмічень може виявитися декілька на різній глибині. Після чистки його миють із мийним засобом, сушать та загортають у тканину для захисту від корозії. Злив також потрібно ретельно промити від залишків сміття.

Профілактика каналізаційних засмічень

Існують певні профілактичні заходи, за допомогою яких можна зменшити ймовірність появи засмічень:

  1. Поставити сітку-фільтр для зливного отвору. Вона збирає на себе дрібне сміття, яке може потрапляти в трубопровід під час використання раковини або ванни.
  2. Встановити жировловлювач. Цей пристрій не дає жиру накопичуватися на стінках труб, тому що затримує частинки жиру, коли ті зливаються з рідиною.
  3. Регулярно промивати гарячою водою. Один зі способів розчиняти жир та дрібну органіку, що встигла утворити шар усередині каналізації. Підходить для тих випадків, коли немає можливості поставити жировловлювач.
  4. Проводити профілактичні чищення. Можна застосовувати народний чи хімічний спосіб, не чекаючи явних ознак появи пробки. Бажано робити це 1-2 рази на тиждень.
  5. Не зливати та не викидати відходи, які можуть забити каналізацію. Це має стати вашим правилом, де б ви не знаходилися.
  6. Використовуйте відро для гігієнічних відходів. Краще викидати серветки та туалетний папір в окрему місткість, щоб потім утилізувати на звалище.

Ці хитрощі дозволяють не тільки вберегти труби від руйнівної дії, але й зберігати їхню відносну чистоту зсередини. Вони мають стати звичайною рутиною, як прибирання будинку, щоб відчувався постійний ефект. Але також профілактика не виключає цілком можливість виникнення будь-якого типу забруднень.

Куди звертатися за допомогою

Для якісного чищення професійним обладнанням можна звернутися за допомогою до фахівців компанії «МонтажТехСервіс». Ми багато років надаємо свої послуги чищення у таких містах України, як Київ та область, Одеса, Миколаїв та Львів, тому встигли заслужити багато позитивних відгуків.

Працюємо із засміченнями різної складності, використовуючи перевірені та безпечні методи. Не залишаємо після себе бруду, швидко та ефективно усуваємо проблеми з каналізаційними трубами.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як прочистити каналізацію в домашніх умовах

Як прочистити каналізацію в домашніх умовах

26.01.2024

Як прочистити зливну трубу

Як прочистити зливну трубу

16.06.2024