Як прочистити трубу у ванній
28/04/2023
Каналізаційні труби у ванній можуть забиватися навіть у найохайніших господарів. Недостатньо очищати ванну, раковину або унітаз зовні, адже всередині труб теж накопичується сміття та бруд, який згодом виростає у величезну проблему. Виникнення засмічення супроводжується ускладненим стоком води в систему і неприємним запахом, що доноситься з труб.
Коли з’являється подібна неприємність, є два варіанти дій: впоратися самостійно або покликати фахівців на допомогу. Існують приватні компанії, які швидко зреагують на ваш виклик та якісно усунуть проблему. У місті Київ ви можете звернутися до компанії Монтаж Тех Сервіс, де можна замовити різні послуги за прийнятними цінами.
У статті йтиметься про те, як прочистити трубу у ванній в домашніх умовах за допомогою найдоступніших засобів. Також розповімо про дієві методи профілактики виникнення засмічення.
Зміст:
- Різновиди засмічення та чим їх чистити
- Як усунути засмічення у домашніх умовах
- Чистимо трубу сантехнічним тросом
- Пробиваємо труби вантузом
- Чистка содою та оцтом
- Чищення хімічними засобами
- Методи профілактики виникнення засмічень
- Прочищення каналізації професійним обладнанням
Різновиди засмічення та чим їх чистити
Найперше і найголовніше, що необхідно з’ясувати – це складність ситуації. Якщо каналізація забита тільки у вашій квартирі, то можна якось впоратися самостійно, а якщо система засмічена у всьому будинку – доведеться викликати професіоналів.
Щоб визначити масштаби проблеми, можна скористатися простим лайфхаком:
- Відкрийте крани у різних місцях, щоб вони не були підлаштовані під одну зливну трубу. Це може бути кран у ванній та на кухонній раковині.
- Подивіться на швидкість відходу води в кожному з вузлів.
- Визначте складність засмічення. Якщо проблема зі стоком води тільки в одному місці, то засмічення локальне і його можна усунути самостійно. А якщо ні, то уражено загальний стояк будинку і тоді виклик фахівців обов’язковий.
Коли зі складністю все стане зрозуміло, варто переглянути свої попередні дії, які могли спричинити утворення пробки.
Засмічення умовно можна розділити на кілька класифікацій:
- Механічне. Це коли в каналізацію потрапляють різні сторонні предмети, сміття, засоби особистої гігієни, харчові відходи тощо. Тут для вирішення проблеми варто проштовхнути або витягнути сторонній предмет, що заважає нормальному функціонуванню системи. Варто також надалі припинити викидати в каналізацію те, що можна викинути у відро для сміття.
- Експлуатаційне. Утворюється з часом від постійної експлуатації. На труби налипає кулінарний жир, залишки шерсті тварин та людського волосся – те, що потрапляє у труби випадково та на постійній основі, під час звичайного використання. Тут може допомогти хімічне чищення або навіть промивання окропом, залежно від складності ситуації та матеріалу труб.
- Технологічне. Вважається найскладнішим, тому що утворюється внаслідок некоректної установки каналізаційної системи, недотримання правил та норм при монтажі. Так може вийти, якщо ви довірили справу недосвідченому майстру. Вирішується проблема лише за допомогою виклику спеціальних служб.
Як усунути засмічення в домашніх умовах
Якщо ви вирішили рятуватися своїми силами, існує кілька методів, як прочистити трубу у ванній:
- Розчинити пробку хімічними препаратами.
- Демонтувати зливний отвір та зробити механічне чищення тросом.
- Пробити пробку створенням тиску за допомогою вантуза.
- Використовувати соду та оцет.
Далі розберімо кожен з варіантів.
Чистимо трубу сантехнічним тросом
Даний метод допоможе ефективно впоратися із засміченням, що знаходиться глибоко. Сантехнічний трос виготовляється з оцинкованої сталі, а на кінці виробу знаходиться своєрідний гачок або йоржик. Його призначення в тому, щоб проникнути всередину труби, зачепити сміття, що утворює пробку, а потім витягнути або проштовхнути його в ширшу ділянку системи.
Щоб правильно вичистити труби від забруднень, потрібно діяти так:
- Охопити руків’я троса рукою та почати опускати його в отвір зливу.
- Обережно проштовхувати виріб усередину труби обертальними рухами доти, доки він не натрапить на перешкоду.
- Спробуйте різко проштовхнути засмічення, а потім потягніть трос до себе.
- Повільно та плавно витягніть трос.
- Промийте каналізацію гарячою водою з-під крана, щоб очистити її від залишків бруду.
Пробиваємо труби вантузом
Вантуз руйнує різні пробки, проштовхуючи їх за допомогою тиску повітря. Щоб отримати максимальний результат, необхідно забезпечити вакуумний простір. Для цього варто герметично закупорити пробкою верхній отвір у ванній або раковині.
Метод прочистки вантузом здійснюється як за участю води, так і без неї. Головна умова – щоб гумова насадка пристрою щільно прилягала до зливного отвору, не залишаючи щілин. Притримуючи за ручку, знадобиться зробити кілька поступальних рухів, щоб засмічення подрібнилося і пройшло далі трубою.
Хороший результат виконаної роботи – це коли вода почала безперешкодно йти після процедури. За допомогою вантуза можна очистити лише ті пробки, які знаходяться неподалік від зливного отвору.
Чистка содою та оцтом
Народні методи рятують багатьох господарів у таких екстрених ситуаціях, коли знадобилося термінове чищення, а потрібних пристроїв немає. Тішить те, що сода і оцет є практично на кожній кухні, тому можна використовувати просту хімічну реакцію на нашу користь.
Чистка содою й оцтом дешева та доступна, але потребує більше часу, а також не завжди показує потрібний результат. Також з явних переваг – це абсолютна безпека для труб та для вашого здоров’я. Чистити труби з будь-якого матеріалу таким методом можна навіть для профілактики, це їм зовсім не нашкодить.
Отже, щоб прочистити трубу народним методом, потрібно:
- Всипати в злив пів пачки соди, а також додати пів склянки оцту.
- В ідеалі закупорити чимось отвір зливу, щоб хімічна реакція зробила свою справу.
- Залишити все це на півтори-дві години.
- Коли пройде час, відкрийте злив і влийте туди літр окропу (якщо труби пластикові, то просто гарячу воду).
Чищення хімічними засобами
Хімічні препарати можна купити у магазині. В асортименті можна знайти багато різних сучасних засобів, що очистять забиту трубу. Цей метод популярний серед власників квартир та будинків, тому що не вимагає жодних фізичних втручань у стічну систему. Прочищення каналізації – справа не з приємних, тому альтернатива нічого не чіпати руками і ніде не колупатися здається привабливішою.
Мінус хімічних засобів у тому, що вони мають агресивний склад. Це означає, що пластикові труби небезпечно чистити даним методом, адже він може зашкодити. При використанні хімії потрібно бути дуже акуратним, щоб засіб не потрапив на змішувачі – компоненти препарату можуть деформувати хромовану поверхню.
В інструкції покупного засобу має бути зазначено, як правильно його застосовувати. В основному принцип там однаковий:
- Одягти гумові рукавички, щоб нічого не потрапило на руки.
- Акуратно засипати засіб в злив.
- Додати склянку гарячої води.
- Зачекати час, який вказано на упаковці.
- Відкрити кран із гарячою водою та промити систему від залишків препарату.
Приємний бонус до очищення труб – це їхня дезінфекція. Також прибирається неприємний запах, якщо він був присутній.
Методи профілактики виникнення засмічення
Завдяки деяким профілактичним заходам ви можете значно знизити частоту виникнення засмічення. Одна з найважливіших умов для коректної роботи системи – це дотримуватись експлуатаційного терміну. Якщо труби старі, то їх краще замінити, адже у старих моделях можуть утворюватися мікротріщини, через які швидше утворюються пробки. Також слід прочищати каналізацію, не чекаючи аварійного випадку. Хімічний і народний методи можна кілька разів на місяць застосовувати для профілактичного чищення труб від внутрішнього нальоту, бруду та прилиплих відходів.
Щоб труби менше забивалися під час експлуатації, варто встановити спеціальну сітку на зливний отвір. Все сміття, волосся, дрібні предмети й бруд залишаться на цій сіточці та не потраплять у злив. Потім відходи потрібно викидати у відро для сміття, а сіточку промивати під проточною водою.
Прочищення каналізації професійним обладнанням
Існують також і більш професійні методи чищення каналізації, як електромеханічна або гідродинамічна прочистка. Виконуються лише фахівцями, адже вони мають необхідні знання, вміння та обладнання.
Дані способи дозволяють ідеально очистити труби, при цьому не завдаючи їм жодної шкоди. Компанія Монтаж Тех Сервіс надає ці та інші послуги, працює якісно, швидко, цілодобово допомагає усунути будь-які аварійні ситуації.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!