Як прочистити пластикові труби
14/05/2025

Сучасна каналізація із пластику хоч і має низку переваг, але також забруднюється та потребує регулярних чисток. До того ж такі системи мають свої особливості в експлуатації, а їх слабкі сторони необхідно враховувати, коли застосовуєте методи усунення засмічень.
Пластик дуже популярний зараз завдяки своїй зносостійкості та легкості монтажу, але він погано справляється з високими температурами, надто агресивними хімікатами та може давати тріщини. Можна боротися із забрудненнями в домашніх умовах, але це завжди має деякі ризики. Щоб мінімізувати погіршення ситуації та отримати найякісніший результат, варто звертатися за допомогою до компанії “МонтажТехСервіс”.
У цій статті ми розберемо, як прочистити пластикові труби максимально безпечно та ефективно без шкоди для цього матеріалу.
Зміст:
- Чому з’являються засмічення у пластикових трубах
- Чим можна прочистити каналізацію із пластику в домашніх умовах
- Правила застосування хімікатів
- Чищення народним методом
- Вантуз та сантехнічний трос для позбавлення від пробки
- Допомога професіоналів
Чому з’являються засмічення у пластикових трубах
Проблеми зі зливом води в каналізації можуть виникнути незалежно від того, який у вас матеріал труб. Гладка поверхня пластику дозволяє стокам легше рухатися, а ще він не піддається впливу корозії, але засмічення все ж таки виникають.
Відбувається це з таких причин:
- На стінках можуть поступово відкладатися шари жиру, бруду, мильного нальоту та дрібного сміття, якщо не проводити регулярні чищення з метою профілактики.
- Після гігієнічних процедур у ванній можуть збиратися волосся та шерсть. Вони забивають сифон, якщо не прибирати їх одразу.
- Залишки їжі та зіпсовані продукти, що потрапили у трубопровід, можуть створити серйозну пробку. Не можна навіть виливати кавову гущу та чайну заварку, адже вона досить швидко засмічує пластикову каналізаційну трубу.
- Забивати стік можуть також сторонні предмети та сміття, типу будівельних відходів, використаного котячого наповнювача, гігієнічних засобів тощо.
- Забруднення іноді виникає через технічні неполадки в системі, коли при монтажі була допущена помилка або існує несправність. У такому разі допоможе лише якісний ремонт від досвідчених та сертифікованих майстрів.
Якщо ви хочете менше стикатися із засміченнями труб, то варто звертати увагу на свої звички у використанні каналізації, стежити за тим, щоб туди не потрапляло стороннє сміття. Можете поставити спеціальні сітки-фільтри на зливні отвори, які допоможуть ефективніше контролювати цей процес. Ще рекомендується хоча б раз на тиждень робити профілактичні чищення в домашніх умовах, щоб змивати наліт, який неминуче накопичується навіть у охайних людей.
Чим можна прочистити каналізацію із пластику в домашніх умовах
Зіткнувшись з порушенням функціонування зливу кожен має вибір: впоратися самостійно або викликати професійних майстрів на допомогу. Не всі забруднення є такими серйозними, щоб для їх усунення знадобилося дороге обладнання. Тому ми розповімо, як прочистити пластикові труби самотужки за допомогою підручних або недорогих покупних засобів.
Є такі методи ефективного чищення труб від засмічення:
- Хімічний. Це застосування покупних препаратів на основі їдкого лугу чи кислоти. Діють швидко, але потребують особливої обережності.
- Народний. По суті, безпечніший аналог попереднього методу, тільки хімічна реакція досягається при змішуванні доступних інгредієнтів, що є на кожній кухні.
- Механічний. Очищає систему за допомогою впливу на засмічення, при використанні вантуза, сантехнічного троса або їх аналогів. Сюди можна віднести також ручну прочистку сифона від накопиченого сміття з демонтажем або без нього.
Якщо враховувати, що матеріал каналізації – це пластик, то всі три способи потрібно застосовувати з обережністю, дотримуючись правил. Далі розберемо кожен метод окремо та нюанси його безпечного застосування для пластикових систем.
Правила застосування хімікатів
Хімічні препарати типу «Кріт», дуже ефективні для розчинення дрібних та нескладних засмічень. Вони добре видаляють наліт із жиру та бруду, дрібні залишки їжі та мила, навіть можуть упоратися зі скупченням волосся у сифоні. Але їхній склад досить агресивний та шкідливий для екології, здоров’я людини, а також у деяких випадках може призвести до пошкодження пластикової труби.
Для проведення процедури краще вдягати гумові рукавички для захисту шкіри рук, а також вдягати маску, щоб не вдихати шкідливі випари. Засіб засипають у сухий зливний отвір (без «стоячої» води), додають склянку теплої води та залишають на 15 хвилин. Іноді радять залишити хімікат на ніч, але в такому разі він може почати руйнувати шар пластику. Тут важливо не перетримати засіб.
Після цього потрібно відкрити кран із гарячою водою та ретельно промити трубопровід від залишків засобу. Провітрюйте кімнату під час та після процедури.
Чищення народним методом
Існує старий перевірений спосіб почистити засмічення у домашніх умовах. Цей варіант значно безпечніший та коштує недорого, але його ефективність буде нижчою, ніж у покупного хімікату.
Для цього потрібно:
- взяти харчову соду та столовий оцет 9%;
- додати їх в однакових пропорціях (1:1) до зливу;
- залишити на годину-півтори;
- промити гарячою водою.
Термічна дія на забруднення також може давати результат, тому в народних рецептах часто фігурує окріп. Його заливають перед основною процедурою чищення або після неї. Якщо у вас пластикова система, то ви повинні пам’ятати, що пластик боїться надто високих температур. Для нього не можна використовувати воду, теплішу за 80 градусів за Цельсієм, інакше труба може тріскатися та деформуватися.
Вантуз та сантехнічний трос для позбавлення від пробки
Найбезпечнішим інструментом для чищення пластикових систем вважається вантуз. Він здатний у кілька рухів позбавити пробки, якщо вона знаходиться не надто глибоко. Для цього важливо спочатку намочити ганчірку та закрити нею переливний отвір, щоб отримати вакуумний ефект. Якщо немає стоячої води, потрібно відкрити кран та трохи набрати її, потім поставити чашу на злив максимально щільно й зробити кілька різких поступальних поштовхів.
Таким чином руйнується пробка та її шматочки можуть виходити назовні. Важливо виловити їх та викинути у відро для сміття, а не зливати назад у каналізацію. Після чищення вантузом потрібно промити водою трубопровід та повторити все при необхідності.
Якщо це не було так ефективно, варто спробувати чистку сантехнічним тросом, що трохи складніше. Даний інструмент здатний професійно пробити навіть складне забруднення, він активно використовується в арсеналі сантехніків. Розберемо принцип та правила роботи з ним:
- Для зручності варто демонтувати сифон – це звільнить доступ до стоку.
- Міцно тримайте трос за один кінець, щоб не впустити його в каналізацію.
- Інший кінець зі спеціальною насадкою обережно занурте усередину.
- Рухайте обертами в один бік, до зіткнення з перешкодою.
- Для руйнування засмічення потрібно зробити короткі ривки або повільно прокрутити трос в протилежний бік.
- Бажано пройти на всю доступну довжину інструменту, адже пробок може бути декілька.
- При виконанні процедури важливо не поспішати та намагатися робити все акуратно, щоб не подряпати пластикову трубу другим кінцем троса.
- Після чищення потрібно рясно промити систему водою, також можна застосувати повторно хімічний чи народний спосіб. Це допоможе прибрати неприємний запах.
- Не забудьте поставити сифон на місце та перевірте, щоб все було добре закручено.
- Трос після використання потрібно добре промити та загорнути у тканину для зберігання.
Допомога професіоналів
Іноді навіть застосування всіх перерахованих методів не дає бажаного результату й ваша каналізація не працює справно. У такому разі не варто тягнути із викликом професійної служби, адже ви ризикуєте погіршити ситуацію.
Ви можете викликати наших майстрів з компанії «МонтажТехСервіс», зберегти свій час та нерви. Ми працюємо з трубами не тільки каналізаційними, а й прочищаємо системи опалення як у квартирі, так і в приватних будинках, підприємствах. Ми маємо багато позитивних відгуків від клієнтів з різних міст.
Фахівці проводять діагностику та підбирають найефективніший метод прочистки індивідуально під ваш випадок. За допомогою обладнання можна безпечно очистити пластиковий трубопровід від будь-яких забруднень!
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!
