Як прочистити каналізацію в туалеті
13/09/2024
Коли забивається каналізаційна система, це завжди супроводжується труднощами з її подальшим використанням. Особливо неприємно зустрітися з цією проблемою у туалеті. Засмічення унітаза проявляється тим, що вода починає погано змиватись або взагалі не йде, а також підіймається її рівень. Ситуація небезпечна затопленням, коли рідина разом із продуктами життєдіяльності вийде за краї сантехнічного приладу.
Якщо таке відбувається, потрібно терміново викликати аварійну службу водоканалу, щоб не затопити себе та сусідів. Звернутися можна до фахівців компанії «МонтажТехСервіс», щоб вони швидко та якісно ліквідували проблему.
У цій статті докладно розглянемо, як прочистити каналізацію в туалеті та що потрібно робити, щоб засмічення там утворювалися рідше.
Зміст:
- Як виходять засмічення у туалеті
- Діагностика складності засмічення
- Чим ефективно прочистити пробку
- Хімічний метод чищення каналізації
- Народні засоби для боротьби із засміченням
- Як прочистити туалет вантузом
- Пробиваємо пробку сантехнічним тросом
- Правила використання каналізації та профілактичні заходи
- Де замовити професійне чищення труб
Як виходять засмічення у туалеті
Каналізаційна система в туалеті постійно буде ризикувати засмітитися навіть через звичайне використання. Але ситуацію значно погіршують навмисна зневага до правил експлуатації та скидання відходів, які заборонено змивати в унітаз. Часто може здаватися, що отвір у ньому досить широкий, а потік води відмінно видаляє будь-який предмет, що потрапив туди. Але насправді, будова каналізаційних труб та самого сантехнічного приладу досить складна, тому сміття може застрягати не тільки в самому випуску, а й у поворотах, а також вужчих проходах трубопроводу.
Розберемо основні причини, чому забивається каналізація в туалеті:
- Експлуатаційні засмічення. Пробку можна спровокувати продуктами життєдіяльності людини, які потрапляють в унітаз при звичному використанні.
- Змивання різноманітних засобів гігієни. Найчастіше сюди відносять туалетний папір, а також сухі та вологі серветки, але це можуть бути інші засоби особистої гігієни, наприклад, ватні палички/диски, тампони/прокладки й т.д.
- Потрапляння сторонніх предметів. Мається на увазі не лише спеціально скинуте сміття, а й предмети, що випадково потрапили до системи (прикраси, косметика, дитячі іграшки та інше).
- Жирові пробки. Пропускну здатність труби також знижує наростальний шар жиру, який поєднується з іншими органічними та неорганічними відходами. Відбувається таке через зливання всередину системи залишків олії після смаження продуктів. Цього робити категорично не можна, адже маса застигає у холодній воді та на неї налипають забруднення.
- Утилізація будівельного сміття. Не таке рідкісне явище, коли каналізацію забивають відходи після ремонту. Тільки воно буває досить серйозним, що може доходити до аварійної ситуації.
- Змивання наповнювача для котячого туалету. Ця згубна звичка любителів тварин може стати фатальною для господарів. Наповнювач має такий склад, що він при контакті з водою може бетонуватися, тому дуже швидко й серйозно забиває труби.
- Викидання залишків їжі. Якщо дрібні харчові відходи накопичуються протягом якогось часу і ще можуть проскочити через випускний отвір унітаза, то великі цілком здатні спровокувати появу пробки одразу.
- Несправність/знос каналізації, помилки в проєктуванні системи. Це причина, через яку засмічення переслідуватимуть власників будинку практично постійно. Якщо система не може функціонувати правильно, а її будова не відповідає нормам та загальноприйнятим стандартам, то забруднення активніше накопичуватимуться та створюватимуть вам проблему. Для її розв’язання потрібно робити тільки повне перевстановлення каналізації у досвідчених та перевірених майстрів.
Усі ці відходи та сторонні предмети заборонено кидати не лише в унітаз, а й будь-який інший сантехнічний прилад, адже вони забивають каналізацію.
Діагностика складності засмічення
Варто звертати увагу на складність засмічення та його походження, щоб обрати оптимальний варіант чищення. Самостійно прочистити можна лише локальну пробку, що сталася в одному сантехнічному приладі.
Перед тим як вживати заходів, перевірте, чи не забився загальний каналізаційний стояк. На це явище вкаже погане функціонування зливу і на кухні, і в туалеті одночасно, що вимагатиме виклику професіоналів. Якщо перевірка проводиться у приватному будинку, це може означати засмічення у місці з’єднання міської та будинкової системи каналізації.
Чим ефективно прочистити пробку
Хоча процедури прочищення унітаза є неприємними, проте існують ефективні та перевірені методи, як прочистити каналізацію в туалеті в домашніх умовах:
- Використання народних засобів. Сюди відноситься як термічна обробка окропом, так і розчинення пробки простими хімічними реагентами, типу оцту та соди. Це дієво для видалення дрібної органіки або невеликого нальоту всередині труби.
- Хімічна чистка покупними препаратами. Побутова хімія значно швидше та ефективніше розчищає все органічне, що потрапило у каналізацію, але суттєвим мінусом є агресивний склад подібних засобів.
- Чищення вантузом. Простий спосіб пробити пробку швидко – зробити кілька рухів цим інструментом. Він створює необхідний тиск, щоб зруйнувати забруднення гідроударом.
- Механічний метод із застосуванням сантехнічного троса. Універсальний варіант, який підійде у тих випадках, якщо вищезазначене не допомагає. Тросиком можна чистити всі види засмічень, у тому числі складні, глибокі пробки в далеких частинах труби.
Деякі з цих способів чищення ефективно спрацюють у вашому випадку, а інші – будуть корисні як додатковий варіант або для профілактичних цілей. Також для отримання найкращого результату можна комбінувати їх.
Хімічний метод чищення каналізації
Пробки з органіки можна усунути хімічним препаратом досить швидко – зазвичай така чистка займає близько 15 хвилин. Для початку засіб купують у магазині: він може бути у вигляді гранул, гелю чи рідини. Способи застосування кожного окремого препарату залежать від складу та можуть відрізнятися, але в жодному разі не змішуйте хімію декількох виробників.
На пакуванні завжди пишуть інструкцію, в якій має бути вказана температура води (холодна або тепла) при використанні, а також скільки хвилин рекомендується тримати хімікат. Для чищення унітаза беріть саме ті варіанти, що працюють у холодній воді. Як правило, потрібно надягати гумові рукавички для захисту шкіри рук та маску, щоб не вдихати шкідливі пари. Після чищення варто добре провітрити приміщення.
Засіб акуратно додають в унітаз та залишають на вказаний час, а потім кілька разів змивають, щоб видалити його залишки. Не потрібно залишати хімію на ніч, адже це може закінчитись деформацією пластикових труб.
Народні засоби для боротьби із засміченням
За допомогою найпростіших інгредієнтів можна спробувати прочистити забитий унітаз. І хоча це вважається аналогом хімічного методу, все ж таки народні засоби набагато безпечніші для здоров’я та не вимагають додаткових грошових вкладень.
Є кілька варіантів чищення:
- Використовувати суміш соди та оцту. Додати спочатку 0,5 пачки соди, потім 0,5 склянки оцту та залишити суміш діяти на пів години. Промивання після процедури варто робити дозовано, доведеться кілька разів змивати воду з бачка.
- Просто влити в унітаз відро гарячої води (не вище 75 градусів). Робити це потрібно поступово, прогріваючи матеріал, щоб покриття фаянсу не тріснуло від різкої зміни температури.
- Використовуйте соду з гарячою водою. Варіант, схожий на попередній, лише перед застосуванням у відро води додають 0,5 пачки соди й добре розмішують.
Як прочистити туалет вантузом
Цей простий інструмент можна назвати також ручною помпою, адже він здатний впоратися з різними засміченнями, завдяки створенню гідроудару. Бувають різні види вантузів: звичайні та пневматичні. Також форма гумової чаші може відрізнятися залежно від призначення та сантехнічного приладу, який потрібно очистити.
Для унітаза потрібна спеціальна насадка, щоб чистка проходила з максимальною ефективністю. До нього приставляють вантуз та здійснюють поступальні рухи, поки скупчення відходів не проштовхнеться вперед. Після цього необхідно змити воду із бачка.
Пробиваємо пробку сантехнічним тросом
При складних засміченнях вище перераховані методи можуть показувати низьку результативність. У домашніх умовах існує лише один спосіб упоратися з такою ситуацією – застосувати сантехнічний трос. З його допомогою сміття або витягують назовні, або руйнують та проштовхують далі по каналізації.
Інструмент занурюють в унітаз та повертають в один бік до зіткнення з перешкодою. Далі здійснюють кілька повільних обертань в інший бік, щоб витягнути забруднення. Іноді пробку доводиться дробити й кілька разів вилучати із труби маленькими шматочками. Після процедури потрібно кілька разів спустити воду та промити сам трос.
Правила використання каналізації та профілактичні заходи
Для збереження нормального функціонування каналізації в туалеті варто дотримуватись таких рекомендацій:
- Не викидайте залишки їжі, олію зі сковорідок та жир з фритюрниці в унітаз.
- Не змивайте, а виловлюйте предмети, які випадково потрапили до приладу.
- Виділіть окреме відро для сміття для туалетного паперу й інших засобів особистої гігієни та розмістіть у ванній.
- Вчіть маленьких дітей не кидати нічого стороннього в унітаз.
- Щотижня ретельно очищайте сантехнічний прилад усередині та зовні.
- Слідкуйте за справністю труб, при необхідності викличте сантехніка, а старі труби змініть на нові, щоб запобігти утворенню іржі.
Де замовити професійне чищення труб
Якщо всі розглянуті методи не допоможуть розв’язати проблему, тоді варто довірити справу професіоналам із компанії «МонтажТехСервіс». Майстри застосовують новітнє обладнання для безпечного та ефективного чищення та не залишають бруду після процедури.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!