logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити каналізацію тросом

Як прочистити каналізацію тросом

04/05/2023

Як прочистити каналізацію тросом

Каналізацію можна прочистити за допомогою різних методів, але не всі дають потрібний результат. Засмічення може утворитися на великій глибині, що ускладнює його прочищення. Ви можете викликати фахівців з компанії Монтаж Тех Сервіс, щоб вони пробили труби швидко та якісно.

Але буває так, що можливості викликати приватну службу немає, тому доводиться справлятися власними силами. Для цього існує такий пристрій для чищення в домашніх умовах, як сантехнічний трос.

У цій статті ми розберемо як прочистити каналізацію тросом, що це за пристрій, які його види бувають.

Зміст:

  1. Що таке сантехнічний трос
  2. Переваги даного методу чищення
  3. Які види тросів бувають
  4. Навіщо потрібні насадки та які є їх різновиди
  5. Як правильно чистити каналізацію тросом
  6. Що робити, якщо чистка не допомогла

Що таке сантехнічний трос

Цим пристроєм користуються не лише професійні сантехніки, а й звичайні люди, які хочуть прочистити каналізацію у квартирі чи приватному будинку. Це дуже корисний девайс, який потрібно завжди тримати під рукою у ящику з інструментами.

Сантехнічний трос – це пристрій для чищення пробок у каналізаційних трубах. Може бути у вигляді стрічки, пружини чи каната, довжиною від півтора метра до 60 метрів. На одному кінці розташовується ручка, щоб триматися за неї рукою, на іншому – гачок або йоржик, який дробить засмічення. Завдяки тому, що пристій досить пружний, він може легко проходити у вигинах труб, зберігаючи правильне положення.

Переваги даного методу чищення

Прочистити каналізацію можна хімічними засобами, реакцією від соди з оцтом, але найефективнішим є механічний метод чищення сантехнічним тросом.

Ось основні переваги:

  1. Завдяки міцності матеріалу, він не згинатиметься від зіткнень з перешкодами.
  2. Довжина цього інструменту дозволяє дістати до важкодоступних місць у каналізації.
  3. Цей девайс є пружним і гнучким, тому легко повертається у вихідну форму і проходить по вигинах труб.
  4. Він підходить для чищення будь-яких труб у ванній, на кухні, ним також можна прочистити унітаз.

Такий інструмент важко відтворити з підручних матеріалів у разі необхідності, тому варто заздалегідь придбати його в магазині сантехніки. Не варто чекати, коли заб’ється каналізація, адже це може статися будь-якої миті.

Які види тросів бувають

Перед покупкою треба знати, які бувають різновиди, щоб правильно підібрати його для себе. Загалом, можна умовно поділити пристрої на чотири різновиди – їх відмінності полягають у методі виготовлення основної частини та матеріалу:

  1. Канатні. Зроблені з крученого дроту, популярні для самостійного застосування через свою невелику вартість. Використовуються для чищення простих побутових засмічень. Довжина може сягати максимум трьох метрів.
  2. Пружинні. Більш професійний варіант, використовується у разі невдачі з попереднім видом. Виконаний з кручених пружин, досить жорсткий, довжиною до 25 метрів. Це базовий пристрій, який є у будь-якого сантехніка.
  3. Пружинно-навиті. Це гнучкі вали довжиною до 50 метрів, які виготовлені зі сплетення сталевого дроту, поверх якого розміщені металеві пружини. Цей інструмент призначений для боротьби з найскладнішими видами засмічення і не застосовується у побуті.
  4. Сантехнічні стрічки. Цей різновид потрібний для чищення пробок у широких і прямих трубах. Вони міцніші, тому страждає їх гнучкість.

Варто також сказати, що сантехнічний трос має різний діаметр та багато варіацій насадок. Є навіть електричні аналоги, але вони використовуються виключно професіоналами.

Щоб правильно вибрати діаметр інструменту, потрібно знати ширину труби, яку ви очищатимете. Вузькі варіанти підійдуть для чищення раковини або унітазу, але якщо знадобиться пробити ширшу трубу, то трос потрібно брати масивніший. Наприклад, для труб діаметром до 50 мм підходить товщина 6-8 мм.

Навіщо потрібні насадки та які є їх різновиди

Багато виробників пропонують знімні насадки, за допомогою яких можна покращити результат чищення. Кожна підбирається з урахуванням ступеня забруднення, а також залежить від різновиду пробки, що утворилася.

Класичний йоржик на тросі іноді не допомагає, тому були придумані ефективніші насадки:

  • Крюк. Допомагає зачепити і витягнути будь-яку ганчірку або мочалку, що застрягла в трубі.
  • Шнек. Використовується для видалення вапняного нальоту.
  • Піка. Найбільш підходяща насадка для руйнування жирової пробки.
  • Гарпун. Жорсткий інструмент для пробивання складних твердих пробок, наприклад, для наростів з мінеральних солей.
  • Скребок. Універсально для затверділого або в’язкого жирового засмічення.

Є й складніші типи насадок, які використовуються сантехніками під час професійного очищення. Серед них донна насадка, спіральний ніж, С-подібний ніж, а також насадка у формі розсувного ножа.

Завдяки правильному підбору сантехнічного троса та насадки для нього, можна швидше та якісніше розправитися із засміченням.

Як правильно чистити каналізацію тросом

Щоб прочистити труби та не пошкодити їх, потрібно знати, як прочистити каналізацію тросом правильно. Краще звичайно звертатися по професійну допомогу, щоб уникнути можливих проблем, але якщо ви вже прийняли рішення, то ось кілька порад:

  1. Не забудьте перевірити цілісність інструменту перед його зануренням, щоб потім не довелося демонтувати трубу в пошуках відірваної частини.
  2. Далі потрібно зняти та почистити сифон для того, щоб робоча частина пристрою проходила безперешкодно.
  3. Почніть вводити його у трубу, акуратно обертаючи його за годинниковою стрілкою, тримаючись за руків’я.
  4. Зберігайте рух в одному напрямку, щоб уникнути накручування засмічення на кінець інструменту. Якщо це станеться, він може застрягти в трубі.
  5. Як тільки пристрій досягне пробки, потрібно натиснути на неї та прискорити обертання. Це необхідно для того, щоб прочистити засмічення в каналізації.
  6. Переконайтеся, що всі засмічення зруйновані та не заважають руху інструменту.
  7. Обережно витягніть трос із системи.
  8. Встановіть всі елементи сифона на місце і переконайтеся, що каналізація справно працює.
  9. Промийте труби потужним струменем води від залишків бруду.
  10. Далі слід очистити девайс від забруднень за допомогою миючого засобу для посуду.
  11. Цей інструмент може заіржавіти, тому слід зберігати його загорнутим у папір чи тканину.
  12. Щоб не пошкодити пластикові труби, можна використовувати трос із спеціальним прогумованим покриттям.

Що робити, якщо чистка не допомогла

Каналізація може забиватися виключно у вашій квартирі, але можуть виникати і серйозні засмічення, які вражають систему будинку. У такому разі знадобиться допомога професійних сантехніків та спеціального обладнання.

Компанія Монтаж Тех Сервіс ефективно вирішить будь-які проблеми з каналізацією. Ми даємо тільки якісний результат, працюємо швидко, акуратно, безпечно для ваших труб та майна.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Чим прочистити каналізацію на кухні

Чим прочистити каналізацію на кухні

01.03.2023

З 8 березня, любі жінки!

З 8 березня, любі жінки!

06.03.2020