logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як прочистити каналізацію на кухні

Як прочистити каналізацію на кухні

26/06/2023

Як прочистити каналізацію на кухні

Каналізація на кухні завжди забруднюється найбільше. Щоб приготувати їжу, помити посуд потрібна кухонна мийка. Протягом дня вона може використовуватися дуже багато разів, особливо якщо у будинку мешкає велика родина. Про те, що потрапляє в трубу, ви можете знати точно або лише здогадуватися, адже найчастіше засмічення на кухні мають накопичувальний ефект і виникають поступово, а не відразу.

Стояча вода в раковині та неприємний запах не тільки викликають почуття дискомфорту, але й не дозволять повноцінно використовувати систему. Ви можете пробити засмічення самостійно за допомогою різних методів або викликати професіоналів для цього завдання. Якщо не знаєте куди можна звернутися, візьміть на замітку нашу приватну компанію Монтаж Тех Сервіс. Ми комплексно підходимо до чищення як каналізаційних, так і водопровідних труб, працюємо не лише у багатоквартирному, а й у приватному будинку.

Але в цій статті ми все ж таки розповімо, як прочистити каналізацію на кухні в домашніх умовах, якщо хочеться заощадити та впоратися самому.

Зміст:

  1. Які види засмічень бувають
  2. Що таке «жирберг» та чому він виникає у трубах кухонної мийки
  3. Які є способи чистки каналізації
  4. Промивання окропом: плюси та мінуси
  5. Використання домашньої хімії
  6. Використання покупної хімії
  7. Вантуз та трос – ефективні інструменти для механічного чищення
  8. Профілактика виникнення засмічень на кухні
  9. Підсумки

Які види засмічень бувають

Засмічення каналізації можуть виникати через певні причини, що визначає їх складність та подальший вибір методу прочищення. Розуміючи чому забивається труба, ви зможете скоригувати свою поведінку або вжити запобіжних заходів, щоб це траплялося набагато рідше в майбутньому.

Через причини також визначається тип засмічення, всього їх виділяють три:

  1. Експлуатаційний. Поступове забруднення системи, нашарування сміття, кулінарного жиру, мила, залишків їжі. Все це потрапляє в труби випадковим чином під час миття посуду, але затримується на стінках та з часом зменшує пропускну здатність трубопроводу.
  2. Механічний. Це потрапляння у трубу будь-яких сторонніх предметів, як органіки, так і неорганіки. Хтось робить це спеціально, з думкою: «Та якось проскочить», а хтось випадково кидає різні предмети в унітаз або зливний отвір раковини. У будь-якому випадку, сміття, засоби особистої гігієни, котячий наповнювач, залишки їжі потрібно утилізувати у відро для сміття, в не в каналізацію.
  3. Техногенний. Якщо у вас цей тип, то однозначно засмічення і якісь вічні проблеми з трубопроводом часто докучатимуть. В такому випадку пробки утворюються через помилки в монтуванні системи, неправильний ухил труби або інші нестикування. Вирішується це лише викликом хорошого майстра та повною перестановкою каналізації заново.

Що таке «жирберг» та чому він виникає у трубах кухонної мийки

Жирберг – це застигла маса кулінарного жиру та якихось твердих відходів, наприклад, залишків їжі або серветок. Це один із найнебезпечніших видів забруднень для труб, з яким вперше зіткнулися жителі Англії у 2010-х роках. Тоді у міській каналізації утворювалися гігантські засмічення, адже сама система була застаріла, а популяризація вологих серветок значно посилювала ситуацію.

Небезпечні жирберги тим, що з часом шар жиру поєднується зі сміттям, а потім кальцинується або твердне. Це призводить до того, що засмічення в трубах стає твердим, як бетон, і прочистити його можна буде лише за допомогою спеціального обладнання.

У кухонних раковинах труби поступово заростають жиром, адже там часто миють посуд після жирних страв або взагалі зливають залишки олії зі сковорідки чи фритюрниці. Для запобігання жировій пробці на кухні, встановіть жировловлювач – він збиратиме частинки жиру й не пропускатиме їх далі по трубі. Також, не варто виливати великі об’єми олії в каналізацію, краще зібрати її в місткість, а потім здати на утилізацію.

Що стосується матеріалу труб, то пластикові набагато менше піддаються утворенню жирбергів, адже цей матеріал має більш гладку поверхню, на відміну від старих чавунних систем.

Які є способи чистки каналізації

Коли засмічення виникає, його хочеться якнайшвидше позбутися, адже це максимально неприємна проблема. Проте, вона може бути у будь-кого, тому варто знати, як прочистити каналізацію на кухні швидко та легко.

Є такі способи для самостійного чищення:

  • Промивання гарячою водою або окропом.
  • Народні методи: чищення содою та оцтом.
  • Хімічні препарати для чищення.
  • Механічна чистка вантузом чи сантехнічним тросом.

Кожен спосіб має свої плюси й мінуси, причому при певних видах пробки деякі неефективні. При складних засміченнях необхідно викликати професійних майстрів, щоб не зробити гірше.

А тепер розберемо детальніше кожен із них, щоб ви могли визначитися, який більше підходить для вашої ситуації.

Промивання окропом: плюси та мінуси

Цьому способу вже багато років, тому безліч людей досі його використовує. Але тут є невеликий нюанс: раніше усі каналізаційні труби були чавунні чи металеві, а цей матеріал не боїться високих температур. Тобто, промивання окропом було і є ефективним рішенням для розчинення жиру, що скупчився в кухонній мийці, за умови, що трубопровід виготовлений не з пластику.

Проводиться процедура досить просто: потрібно залити літр окропу з чайника прямо в трубу невеликим струменем. Для пластикових систем термочистка виглядає трохи інакше – відкрийте кран із гарячою водою та залиште на 5-10 хвилин.

З плюсів цього способу – він досить простий і вам знадобиться тільки гаряча вода. Мінуси: окріп деформує пластик, а також термічна чистка ефективна тільки в парі з іншим видом чищення. При сильних забрудненнях труб вона не допоможе.

Використання домашньої хімії

В цьому випадку мається на увазі використання тих інгредієнтів, які можуть викликати бурхливу хімічну реакцію, але знайдуться на кожній кухні. Йдеться про соду та оцет. Це цілком безпечний вид чищення, його можна використовувати як у кухонній раковині, так і у ванній.

Для чищення цим способом потрібно:

  1. Взяти однакову кількість соди та оцту, вистачить по пів склянки кожного інгредієнта.
  2. Всипати спочатку соду, а потім додати оцет.
  3. Коли піде бурхлива реакція, варто закрити ганчіркою злив.
  4. Зачекайте 10-15 хвилин.
  5. Відкрийте злив та промийте великою кількістю гарячої води.

Даний спосіб допомагає розчиняти жир, органічні відкладення, якщо це нескладна пробка, що знаходиться недалеко. Перед його виконанням варто розібрати та прочистити сифон від сміття – може це і є причина засмічення.

Використання покупної хімії

Покупні хімічні препарати діють за тим же принципом, що й сода з оцтом, тобто розчиняють пробку. На відміну від попереднього способу, покупна хімія набагато сильніше діє, адже у її складі їдкі кислоти чи луги. З цієї причини варто обережно ставитися до застосування цього варіанту, адже він може пошкодити шкіру, слизові, а також деформувати труби (якщо перетримати препарат).

Для застосування необхідно одягнути рукавички та окуляри, відкрити найближче вікно для провітрювання. Потім засипати препарат у злив, додати склянку теплої води, почекати 10 хвилин та ретельно змити залишки з труб, включивши воду з крана.

Вантуз та трос – ефективні інструменти для механічного чищення

Одна з найефективніших і водночас безпечних чисток — механічна. Щоб самостійно прочистити засмічення середньої складності підходять такі інструменти, як вантуз та сантехнічний трос. Перший за допомогою вакууму створює гідравлічний удар, який розбиває пробку, а другий – проникає до осередку забруднення й дробить його на дрібні шматочки.

Щоб прочистити каналізацію вантузом, потрібно:

  1. Прикласти гумову насадку до отвору, притискаючи щільно по краях.
  2. Набрати воду так, щоб та покривала поверхню насадки (цей пункт можна опустити, але з водою, як правило, виходить ефективніше).
  3. Міцно тримаючись за ручку, не відриваючи насадку від отвору, зробити близько 20 рухів.
  4. Коли вода почне різко йти, тоді можна забрати інструмент від зливу та ретельно промити систему водою.

Якщо чищення вантузом не допомагає, тоді варто спробувати прочистити засмічення за допомогою сантехнічного троса. Робиться це складніше й вимагає розбору сифона, але може допомогти у випадках, коли засмічення знаходиться далеко.

Щоб прочистити каналізацію сантехнічним тросом, потрібно:

  1. Розібрати сифон, щоб було зручно завантажити пристрій.
  2. Трос вставити робочим кінцем у злив.
  3. Проштовхувати його всередину, прокручуючи за годинниковою стрілкою, поки не зіткнеться з перешкодою.
  4. Почати робити зворотно-поступальні рухи й продовжувати обертання, щоб не тільки пробити засмічення, а й прочистити стінки труби.
  5. Обережно витягніть пристрій та встановіть сифон.
  6. Відкрийте гарячу воду на максимум і перевіряйте результат – якщо вода йде лійкою, то все вийшло. При слабкому стоку необхідно повторно повторити процедуру.

Профілактика виникнення засмічень на кухні

Для того, щоб забиті труби вас менше турбували, варто робити профілактичні чищення хоча б раз на місяць. Відмінно підійдуть для профілактики промивання гарячою водою, чищення содою та оцтом, чищення вантузом, також їх поєднання.

Такі запобіжні заходи, як установка сітки на злив та жировловлювача під мийкою, допоможуть трубам забиватися набагато рідше.

Підсумки

Прочищення каналізації має бути якісним та ефективним, адже тоді можна буде довше зберегти результат. Завжди простіше не допустити виникнення засмічення, ніж потім розбиратися з його наслідками.

Якщо труби на кухні забилися, а жодний із вищезазначених методів не допоміг, варто звернутися до приватної фірми Монтаж Тех Сервіс. Наші фахівці знають свою справу, вони виконають чищення засмічення будь-якої складності абсолютно безпечно для труб. У тому числі ефективно вичистять жирові пробки, які можуть з’являтися на кухні.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

Що потрібно знати про каналізацію у багатоквартирному будинку

09.02.2023

Як прочистити зливну трубу

Як прочистити зливну трубу

16.06.2024