logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як пробити засмічення в трубі

Як пробити засмічення в трубі

08/01/2025

Як пробити засмічення в трубі

Часто перед мешканцями будинку чи квартири постає питання чищення каналізації від засмічення. Існує багато методів, за допомогою яких прочищаються більшість із них у домашніх умовах. Не завжди вдається досягти результату, пробки можуть посилюватися, а у запущених випадках призводять до аварії.

Щоб не боротися з такими неприємними наслідками, як затоплення свого та сусідського майна, краще вчасно звернутися за професійною допомогою. Швидко усунуть будь-які забруднення в каналізаційній системі наші фахівці компанії «МонтажТехСервіс».

У цій статті ми розберемо, як пробити засмічення в трубі різними підручними методами самостійно, а також поговоримо про ефективні заходи профілактики.

Зміст:

  1. Види засмічень та причини їх появи
  2. Правильний догляд за каналізацією
  3. Чим прочистити труби в будинку
  4. Хімічний метод
  5. Варіанти народних методів
  6. Механічна чистка
  7. Методики фахівців

Види засмічень та причини їх появи

При використанні каналізаційної або водопровідної системи завжди є ризик її засмічення. Усім домовласникам обов’язково варто знати елементарні правила експлуатації, які профілактичні заходи можна застосовувати, а також варіанти самостійного очищення різних видів засмічень.

Якщо в будь-якому сантехнічному приладі спостерігається ускладнене зливання води, а також її повернення й неприємний запах, то це явні ознаки засміченої системи. Причинами такого неприємного явища можуть бути не лише різні дії, що порушують правила експлуатації, а й накопичення якихось відходів, помилки при встановленні та інші.

Для того, щоб розуміти складність ситуації, бажано визначити спочатку який це вид засмічення. Їх ділять на три основні групи:

  • Експлуатаційний. Виникає від скупчення органічного сміття, що потрапляє у каналізацію природним шляхом. Наприклад, частинки жиру, мильної води, дрібних залишків їжі, волосся й шерсть, вапняний наліт та скупчення солей від жорсткої води. Існують профілактичні заходи, що дають змогу зменшити ймовірність засмічення, а за його наявності допоможе розчинення хімікатом або використання народних методів.
  • Механічний. Найчастіше вказує на порушення основного правила експлуатації – скидання сміття та сторонніх предметів у трубу. В каналізації може виявитися будь-що: від ганчірки або вологих серветок до дитячих іграшок та великих залишків їжі. Проштовхнути застряглий предмет можна вантузом, а якщо засмічення виявиться складним – то викликати сантехніка.
  • Техногенний. Цей вид пробки характеризується частими проблемами з функціонуванням каналізаційної системи. Відбувається це з кількох причин: помилки, допущені при встановленні, старі комунікації, що давно заросли іржею, промерзання або проростання коріння дерев усередину трубопроводу. Всі ці проблеми неможливо розв’язати без професійної допомоги, а часто все закінчується повною заміною труб.

Правильний догляд за каналізацією

Для того, щоб каналізаційна система радувала безперебійною роботою, потрібно забезпечувати регулярний профілактичний догляд. Не варто кидати всередину сторонні предмети та сміття, спеціально змивати в унітаз або раковину харчові відходи, жир, засоби особистої гігієни. Але оскільки разом із рідкими стоками туди все одно щось дрібне потрапляє, можна обмежити нашарування бруду та запобігти засміченню за допомогою профілактики.

Корисні пристосування для чистоти труб – це сітка-фільтр на зливний отвір, а також жировловлювач. Таким чином можна скоротити потрапляння волосся, дрібного сміття всередину трубопроводу, а також збирати частинки жиру для подальшої утилізації.

Варто регулярно робити промивку гарячою водою для пластикових систем, а для чавунних можна використовувати окріп. Також як профілактику застосовують народні, хімічні чистки для того, щоб змити шар нальоту бруду всередині.

Чим прочистити труби в будинку

Є різні способи позбутися надокучливої ​​пробки й для початку варто спробувати ті, що не вимагають виклику професіоналів.

В основному методи чищення каналізації в домашніх умовах ділять на такі категорії:

  1. Хімічний. Це швидке прочищення, що відбувається завдяки розчиненню пробки хімічними засобами.
  2. Народний. Більш тривалий, але простий та безпечний спосіб пробити труби вдома. Для нього знадобиться сода та оцет.
  3. Механічний. Ефективний варіант прочищення різних видів засмічень, але необхідно мати у своєму господарстві спеціальні інструменти: вантуз або сантехнічний трос.

Далі розберемо докладніше, як пробити засмічення в трубі самостійно за допомогою цих методів. Для більшої ефективності їх можна комбінувати між собою та тестувати отримання результатів.

Хімічний метод

Забруднення, що накопичилися, можна видалити хімічним препаратом буквально за 10 хвилин. Для цього достатньо купити його у спеціальному відділі побутової хімії в супермаркеті та додати у зливний отвір. Керуючись рекомендаціями з інструкції, витримайте засіб у трубі необхідний час, а потім ретельно промийте струменем води під великим тиском.

Найпопулярнішим вважається «Кріт», але є безліч його аналогів, що можуть мати відмінності у складі (в основі їх дії розчинення того, що можна розчинити). Даний спосіб не підійде, якщо потрібно прочистити трубу, наприклад, від великого застряглого предмета. Дуже важливо пам’ятати про агресивність компонентів будь-якого хімічного препарату та захищати шкіру рук під час чищення. При необережному поводженні є ризик отримати хімічний опік.

Також для захисту фаянсового покриття раковини/ванни варто засипати засіб в сухий зливний отвір, попередньо спустивши всю воду. Уникайте потрапляння на фаянс, щоб уберегти його від пошкоджень.

Варіанти народних методів

Погіршення роботи зливної системи не завжди вимагає радикальних заходів та іноді усувається простими народними методами. При цьому вам не знадобляться спеціальні інструменти, а лише деякі інгредієнти, які є в кожному будинку.

Цей варіант підійде тим, хто боїться небезпеки хімічних засобів, але хоче спробувати розчинити засмічення. Найбільше він знадобиться на кухні, для безпечного розчинення дрібних залишків їжі, сміття та жиру, що близько знаходяться до сифона.

Розберемо кілька простих методів прочищення труб:

  • Сода та окріп. Спочатку варто спробувати додати половину пачки соди в стік та почати вливати окріп із чайника рівномірним струменем. Цей спосіб чищення підійде чавунним або металевим трубам, але для пластикових може виявитися згубним та викликати деформації.
  • Сода та оцет. Візьміть пів пачки соди, додайте в отвір зливу, потім туди ж влийте пів склянки оцту. Почнеться хімічна реакція від взаємодії цих двох інгредієнтів, що здатна ефективно розчиняти жир, бруд та органіку. Залишати суміш потрібно на 20-30 хвилин, після чого довго промивати стік гарячою водою.

Цей метод може не спрацювати для сильних застарілих засмічень, тоді вам знадобиться вдатися до радикальних заходів або викликати на допомогу професіоналів.

Механічна чистка

Для швидкого очищення труби варто скористатися спеціальним інструментом із простим способом застосування. Вантуз допомагає прибрати засмічення менш ніж за хвилину, при цьому не потрібно докладати особливих зусиль. Бажано, щоб вода в сантехнічному приладі вже була та при чищенні покривала краї гумової насадки – це збільшить ефективність. Наберіть воду, поставте чашу на злив та здійсніть кілька поступальних рухів, поки пробка не зруйнується й рідина не почне швидко йти.

Іншим варіантом прочищення механічним методом є сантехнічний трос. Він застосовується як у професійних сантехніків, так і просто для самостійного усунення побутових засмічень. Існують троси різної довжини з різними насадками-наконечниками, що підходять для певних цілей. Цим способом можна витягнути застряглий предмет з труби або зруйнувати пробку для сміття.

Попри високу ефективність та ймовірність усунення навіть складних засмічень, багато хто побоюється чищення тросом. Але при належній акуратності та правильних діях, результату вдасться досягти в домашніх умовах навіть новачкові.

Ось деякі рекомендації щодо правильного застосування сантехнічного троса:

  1. Для початку необхідно відкрутити сифон, якщо до нього є доступ, і тільки потім занурювати пристрій наконечником усередину.
  2. Рухатися доведеться акуратно, обертаючи трос за годинниковою стрілкою.
  3. При зіткненні з перешкодою потрібно трохи повернутись назад, а потім спробувати з натиском пройти через неї, зруйнувавши забруднення.
  4. Іноді треба буде витягувати інструмент та очищати його від шматків сміття, промивати, й повторювати процедуру до повного звільнення від засмічень.
  5. Варто пройтися на всю довжину вашого троса, потім витягнути, зібрати назад сифон та ретельно промити трубу великою кількістю гарячої води.
  6. Сам пристрій потрібно також очистити, висушити й загорнути в тканину для зберігання, щоб уникнути можливої ​​корозії.
  7. Після такої процедури може залишатися неприємний запах, тому рекомендується зробити хімічне чищення або просто промити все зі спеціальним мийним засобом.

Методики професіоналів

Іноді всі методи та домашні засоби не допомагають прибрати набридлі симптоми забитого зливу. Це може вказувати на сильне забруднення або проблеми з трубами. Знайдіть відповідну компанію у вашому місті, щоб бригада оперативно приїхала на об’єкт та розв’язала ваш запит. Або ви можете звернутися за допомогою до фахівців у “МонтажТехСервіс”, щоб вони зробили якісну діагностику, а потім підібрали оптимальний спосіб гарантованого видалення будь-яких засмічень.

У своїй роботі наші майстри застосовують гідродинамічне промивання та електромеханічне чищення. Обидва ці методи вимагають наявності професійного обладнання, спеціальних знань, умінь та дотримання суворих правил. Вони дають 100% результат, ефективно та швидко допомагають прочистити засмічення як у каналізаційній, так і водопровідній трубі.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як прочистити забиту каналізацію

Як прочистити забиту каналізацію

10.08.2024

Як очистити зливну яму без викачування

Як очистити зливну яму без викачування

12.07.2023