Як пробити каналізацію в приватному будинку
04/03/2024
При використанні каналізації зазвичай з’являються різні пробки, які перешкоджають нормальному руху води й можуть призводити навіть до аварій. Це стосується систем не лише у багатоквартирному будинку, а й у приватному. Складність в тому, що їхня будова трохи відрізняється, а за будь-яке засмічення доводиться відповідати самим мешканцям.
Локальні забруднення можна усунути самостійно за допомогою тих самих методів, що застосовуються й для квартири. А ось глибокі пробки, забитий стояк у туалеті чи замерзлу трубу доведеться чистити складнішими способами або викликати професіоналів. Майстри з МонтажТехСервіс застосовують цілий комплекс заходів, які допоможуть вирішити будь-яку з цих проблем досить ефективно.
У цій статті поговоримо про те, як пробити каналізацію в приватному будинку за допомогою домашніх методів, а також розберемо, як це роблять професійні сантехніки.
Зміст:
- Причини появи пробок у трубах
- Складні забруднення каналізації у приватному будинку
- Де знаходиться засмічення: визначаємо в домашніх умовах
- Методи для чищення локальних забруднень
- Розчинення органіки хімічним препаратом
- Просте чищення содою та оцтом
- Застосування вантуза та сантехнічного троса
- Професійні методи чищення каналізації
Причини появи пробок у трубах
Хоча симптоми засмічення завжди виглядають практично однаково, все ж таки причини його виникнення можуть бути зовсім різні. Ця проблема завжди супроводжується труднощами з експлуатацією системи, тому що вода починає змиватися набагато повільніше. У зливі та зовнішній поверхні сантехнічного приладу починають розмножуватися мікроби, з’являється неприємний запах.
Перерахуймо можливі причини появи засмічень у каналізації приватного будинку:
- Жир та залишки їжі. Найчастіше цей тип пробки трапляється в кухонних раковинах, але якщо змивати в унітаз залишки їжі та жир, то там утвориться жирова пробка. Жир має м’яку та липку консистенцію, добре прилипає до внутрішніх стінок, а поверх нього дрібна органіка та неорганіка. Згодом ця маса застигає й стає твердою, а також значно погіршує прохідність та ускладнює подальше чищення.
- Волосся та мильна вода. Під час звичайних гігієнічних процедур у зливі може залишатися волосся, шерсть тварин. Через те, що вони сплутуються в грудку, їх буває важко витягнути з труби й вони сильно перешкоджають руху рідини. Мильна вода, наприклад, після ручного прання може утворювати наліт усередині системи, на який налипає дрібне сміття.
- Сторонні предмети. Нерідко в раковині чи унітазі виявляються різні предмети, наприклад, дитячі іграшки, косметичні речі чи навіть прикраси. Потрібно намагатися не кидати нічого спеціально, а щоб уникнути неприємних випадковостей варто бути акуратнішим та пояснювати дітям елементарні правила експлуатації системи.
- Предмети гігієни. Трубопровід часто забиває саме туалетний папір, вологі серветки та інші предмети особистої гігієни. Краще мати у ванній кімнаті окрему місткість для таких відходів та кидати їх туди.
- Органічні продукти життєдіяльності людини. Іноді навіть м’які відходи можуть забити каналізацію або застрягти у вигині труби, через що унітаз може перестати змиватися.
- Низька якість води, відкладення мінеральних солей. Ця проблема може торкнутися не тільки каналізаційних, а й водопровідних труб, а також системи опалення. Занадто жорстка вода може з часом утворювати вапняний наліт та навіть сольові нарости всередині трубопроводу.
- Старі труби з іржею. Такі матеріали, як чавун чи метал раніше були дуже популярними, поки їх не замінив більш практичний та легкий в установці пластик. Однак у багатьох ще залишилися старі труби, які схильні до корозії. Вони можуть заростати іржею й погано пропускати воду через це.
- Несправності у системі. Можуть бути пов’язані з якимось зламом, порушенням функціональності каналізації, неякісним монтажем. Бувають майстри недобросовісні чи недосвідчені, які припускаються таких помилок в установці, як неправильний ухил труби, невідповідність діаметрів й т.д. У будь-якому випадку, якщо виявиться ця причина, варто зайнятися якісним ремонтом та заміною всієї системи.
Складні забруднення каналізації у приватному будинку
Найчастіше засмічення утворюються через ті причини, які ми навели вище, але буває й так, що труби забиваються через якісь зовнішні фактори. Мається на увазі промерзання або просідання ґрунту, потрапляння коріння дерев через стики у магістраль.
Кожен власник житлового будинку у приватному секторі зі своєю каналізацією має взяти всю відповідальність щодо очищення труб на себе. На жаль, з такими проблемами в домашніх умовах упоратися практично неможливо. Тому доведеться викликати майстрів із приватної компанії, щоб вони прочистили все спеціальним обладнанням.
Якщо випадок складний, то інколи навіть демонтують ділянку каналізації. Роблять це тому, що відкладення всередині стає твердим, як камінь, і його не можна пробити навіть сантехнічним тросом.
Спочатку від самого зливу до вигрібної ями/септика простукують для виявлення пробки. Як тільки проблемна ділянка знаходиться, то за допомогою спеціальних інструментів частину труби відрізають, очищають від засмічення й потім монтують все заново. Але все ж таки, краще не займатися таким самостійно в домашніх умовах, а довірити це професіоналам.
Де знаходиться засмічення: визначаємо в домашніх умовах
Існує спосіб зрозуміти, де утворилася пробка: у внутрішній каналізації будинку чи за його межами. Для цього потрібно зробити кілька нескладних дій:
- Відкріпити каналізаційну трубу на вході в будинок.
- Підставити місткість під неї.
- Вам знадобиться ключ при різьбовому з’єднанні для того, щоб відгвинтити трубу. Або можна спробувати обережно від’єднати їх одну від одної, прибравши ущільнювач.
- Воду із відра потрібно буде злити у вигрібну яму.
- Увімкніть теплу воду з крана в будинку й дивіться, чи виливається вона з від’єднаної труби.
- Якщо вода не йде або є слабкий напір, то засмічення напевно у внутрішній системі. А якщо рідина пішла добре, то доведеться чистити зовнішню каналізацію, що знаходиться поза домом.
Методи для чищення локальних забруднень
Якщо ви зіткнулися з неглибокою локальною пробкою, то для цього є ефективні та перевірені методи її усунення. Не всім видам забруднень підійдуть одні й самі способи чищення, тому треба враховувати свій тип засмічення та спектр дії обраного методу.
Розберімо, як пробити каналізацію в приватному будинку. Є кілька доступних варіантів для застосування в домашніх умовах:
- Хімічний. Розчиняє жир, волосся, органічні відходи, але не впливає на нерозчинні предмети, які могли опинитися в каналізації.
- Народний. Допомагає безпечно зняти жировий наліт та розчинити дрібні залишки їжі у трубі, усуває неприємний запах. Маленька ефективність, тому використовується для неглибоких та нескладних засмічень.
- Механічний. Передбачає застосування таких інструментів, як сантехнічний трос та вантуз. Перший може витягнути сторонній предмет із труби, розбити застарілі, глибокі пробки. Другий трохи слабший – допомагає проштовхнути по трубі чи виштовхнути назовні все, що в ній створювало перешкоду.
А далі ми розберемо докладніше кожен із цих способів. Ви можете вибрати той, який вам більше підходить. Якщо не допомагає один, можна спробувати інший, або навіть поєднати їх між собою.
Розчинення органіки хімічним препаратом
За допомогою хімічних засобів трохи розм’якшується чи розчиняється сміття, що дозволяє потім просто змити його з поверхні трубопроводу. Покупні препарати поділяються на два типи: луг (їдкий натр) та соляна кислота. Вони також випускаються у рідких, грануло-подібних або гелевих формах. Лужні засоби типу «Крот» краще діють на жир, а кислотні (Mr. Muscle) – прибирають залишки їжі, волосся, вапняний наліт.
Всі препарати є небезпечними для здоров’я людини, тому їх потрібно використовувати, попередньо надягаючи захисні рукавички, маску й окуляри.
Щоб засіб подіяв, його акуратно засипають на 10 хвилин у зливний отвір (сухий, без «стоячої» рідини), потім змивають великою кількістю води. Варто обов’язково після процедури провітрити приміщення.
Просте чищення содою та оцтом
Якщо ми говоримо про заміський будинок, то з хімічними реагентами треба бути дуже обережним. Потрібно враховувати ваш вид очисної споруди. Побутову хімію можна застосовувати тільки якщо стоки зливатимуться в бетонну місткість або вигрібну яму.
Але якщо використовувати звичайний домашній аналог хімічного методу, то ви не нашкодите ні собі, ні трубам, ні екології. Одним з найпопулярніших народних засобів вважається суміш соди та оцту в рівних пропорціях.
Як легко прочистити трубу содою та оцтом:
- 200 г соди засипають у слив, потім заливають 200 мл оцту.
- Почнеться хімічна реакція, але щоб посилити її дію, рекомендують заткнути злив пробкою.
- Зачекайте кілька годин.
- Відкрийте злив та увімкніть гарячу воду з крана.
- Промивайте трубопровід протягом 5 хвилин.
Застосування вантуза та сантехнічного троса
Досить швидкий та простий спосіб позбутися пробок у каналізації – застосувати вантуз або сантехнічний трос. Ці інструменти можуть очистити різні накопичення бруду, в тому числі й волосся, жиру, сміття та залишків їжі.
Для застосування вантуза в раковину/ванну наливають невелику кількість води, потім встановлюють гумовою чашею до зливного отвору. За допомогою поступальних та ритмічних рухів ручкою можна видалити засмічення менш ніж за хвилину.
Сантехнічний трос виглядає як сталевий джгут, де на одному кінці ручка, а на іншому – наконечник з йоржиком, спіраллю чи щіткою. Насадки бувають знімні й призначені для різних типів забруднень. За допомогою ручки пристрій вводять у трубу, прокручуючи постійно в один бік. Таким чином засмічення руйнують, або витягують застряглий предмет назовні (повністю чи частинами).
Професійні методи чищення каналізації
Професіонали пропонують кілька варіантів очищення труб, щоб це було якісно та безпечно. Для цього використовують спеціальне обладнання, управління яким потребує достатнього досвіду, знань та умінь. Установки зараз застосовують високотехнічні, зазвичай оснащені автоматичними помпами або апаратами високого тиску, що гарантує кращий результат.
Розберемо два професійні методи:
- Електромеханічна чистка. Це потужний аналог сантехнічного троса, зі спеціальним інструментом та насадкою на кінці. Він видалить будь-які відкладення на трубах, навіть тверді, як камінь. Підходить для застосування у будь-яку погоду, навіть у мороз.
- Гідродинамічна чистка. У трубу заводиться спеціальний шланг, який за допомогою помпи нагнітається вода під великим тиском. За допомогою форсунки на його кінці шланг просувається вперед, очищаючи всі забруднення. Спосіб не підходить для холодної пори року.
Окрім чищення засмічень, у приватному будинку також дуже важливо вчасно викачувати стоки із септика, оскільки там накопичуються продукти життєдіяльності людини.
Компанія МонтажТехСервіс виконує не тільки професійне очищення каналізаційних та водопровідних систем, але й робить якісну відеодіагностику, робить відкачування мулу, ремонтує різноманітні злами та інше.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!