Як пробити каналізацію
23/10/2023
Власники квартир та будинків часто скаржаться на таку проблему з каналізацією, як засмічення. Проявляється вона повільним зливом води, неприємним запахом зі зливного отвору та значно ускладнює експлуатацію системи. Невеликі відкладення сміття на трубах можна самостійно усунути домашніми методами, але для серйознішого випадку потрібно викликати професіоналів. Компанія Монтаж Тех Сервіс надасть ефективне рішення навіть для запущеної каналізації, це надійний та вигідний варіант для регулярного обслуговування, наприклад, офісного приміщення.
У статті розглянемо, як пробити каналізацію самотужки, перед тим, як звати сантехніка. Розберемо, звідки беруться засмічення, як зробити так, щоб вони з’являлися рідше і як правильно користуватися системою, щоб не забруднювати її.
Зміст:
- Причини виникнення засмічення в каналізаційній трубі
- Як самостійно оцінити інтенсивність забруднення
- Які способи чищення краще використовувати
- Народні методи
- Прочищення покупною хімією
- Як пробити каналізацію за допомогою вантуза
- Як правильно використовувати сантехнічний трос
- Чищення тросом (відео)
- Правила експлуатації системи та профілактика
- Чи варто викликати професіоналів
Причини виникнення засмічення в каналізаційній трубі
Каналізація забивається з багатьох причин, але існує певна класифікація засмічень, завдяки якій зрозуміло, чому вони виникли. Кожен із видів може сильно забруднити систему, аж до появи аварійної ситуації. А ще потрібно шукати підхід та вибирати метод чищення, спираючись на знання про види забруднення труб.
Тому розберемо їх детально:
- Механічний. Цей вид засмічення означає те, що в трубопровід потрапив якийсь сторонній предмет (або кілька) і забив його. Це можуть бути випадкові речі або залишки їжі, будівельне сміття та інші відходи, гігієнічні засоби, котячий наповнювач для туалету і т.д. Таку пробку доведеться пробивати чи витягувати назовні спеціальним інструментом, а народні способи чищення тут не завжди допомагають.
- Експлуатаційний. Найчастіший вид засмічення, який виходить саме у процесі використання сантехнічних приладів. Згодом на труби налипає не тільки бруд та відходи, а й шар жиру, а в сифоні може зібратися пробка з волосся або шерсті тварин. Під час експлуатації в труби часто потрапляє органіка, яку легко можна розчинити побутовою хімією.
- Техногенний. Виникає внаслідок неправильного монтажу каналізації, якщо були якісь прорахунки з розмірами, діаметрами труб або підібрали не той кут нахилу. Все це приносить значно більше проблем, тому що система постійно страждатиме від забруднень, користуватися нею буде дуже некомфортно. Усувається це лише нормальним, якісним ремонтом у досвідченого майстра.
- Біологічний. Сюди можна віднести різні відходи продуктів життєдіяльності людини, які можуть забивати трубопровід. Тут ефективні різні методи чищення – залежить тільки від того, наскільки глибоко утворилася пробка.
Як самостійно оцінити інтенсивність забруднення
Для того, щоб зрозуміти, який вид пробки у вас, потрібно уважно провести аналіз власних дій. Але для точного визначення необхідно робити спеціальну відеодіагностику професійним обладнанням.
Можна також спробувати дізнатися, наскільки серйозною є ваша проблема, для цього увімкніть воду в кухонній раковині й, наприклад, у душі. Якщо явні ознаки засмічення виявляються тільки в одному сантехнічному приладі, то ви можете впоратися в домашніх умовах. Одночасно «стояча вода» в обох місцях говорить про те, що забився загальний каналізаційний стояк або потрібно чистити центральну каналізацію, викликати спеціальні служби для цього.
Які способи чищення краще використовувати
Серед способів чищення не так складно вибрати – достатньо знати, який підходить для вашої ситуації. Наприклад, якщо ви знаєте, що труба забруднилася від експлуатації та дрібного органічного сміття, то можна використовувати домашні методи та покупну хімію.
Основні види чищення включають:
- Народні методи, чищення підручними засобами.
- Використання хімічних препаратів.
- Механічна дія на засмічення спеціальним інструментом: вантузом або сантехнічним тросом.
Все це можна зробити в домашніх умовах, не вдаючись до виклику професіоналів. Але є й дієвіші методи, які вже потребують спеціальної техніки, досвіду та знань.
Народні методи
А тепер розберемо, як пробити каналізацію за допомогою народних методів. Їх буває багато, в основному це поєднання соди з якимось інгредієнтом. Але також є такі, як, наприклад, використання таблеток Алка-Зельтцер та інші.
Найчастіше зустрічається саме суміш соди та оцту. Два цих компоненти при змішуванні починають бурхливо пінитися, починається хімічна реакція, яка може розчиняти дрібне органічне сміття, а також жир.
Для цього потрібно:
- Взяти десь пів склянки соди й пів склянки оцту.
- Засипати в злив спочатку соду, потім оцет.
- Закрити якоюсь пробкою отвір зливу, щоб піна не лізла через верх.
- Зачекати 20-30 хвилин.
- Відкрити злив та промити його гарячою проточною водою п’ять хвилин (якщо пластикові труби) або влити три літри окропу (якщо труби чавунні).
Сам собою цей метод може бути не таким ефективним, тому краще його поєднувати, наприклад, з механічною прочисткою. Він безпечний і добре дезінфікує каналізацію, прибирає неприємний запах.
Прочищення покупною хімією
Використання хімікатів є дієвим методом, який дає високу результативність, він якісно розчинить жирову пробку, залишки їжі, скупчення волосся та інші органічні забруднення. Ним можна почистити каналізацію як у приватному будинку, так і квартирі, причому досить просто й швидко.
Знайти потрібний препарат не складе у вас труднощів, вони продаються у відділі з побутовою хімією та їх виробництвом зараз активно займаються багато виробників. Випускаються вони у формі гелю, гранул та рідини, а також можуть відрізнятися за складом, але принцип їх використання дуже схожий на чищення народними засобами.
Головний мінус у тому, що всі покупні хімікати дуже токсичні – вони можуть серйозно пошкодити слизові оболонки та шкіру, тому застосовувати їх потрібно дуже акуратно. Обов’язково дотримуйтесь інструкцій та надягайте захисні рукавички на руки, щоб все пройшло безпечно.
Як пробити каналізацію за допомогою вантуза
Вантуз неодмінно потрібно купувати кожному домовласнику, адже це дуже корисний інструмент для швидкого чищення труб. Він допоможе пробити будь-який сантехнічний пристрій, навіть якщо каналізація забилася в туалеті. Діє вантуз внаслідок створення вакууму та гідроудару, тобто він може тиском проштовхнути забруднення в ширшу ділянку труби або підняти його назовні.
Як чистити каналізацію вантузом покроково:
- Увімкніть воду та дайте їй трохи набратися.
- Візьміть інструмент у руки й поставте чашею вниз на зливний отвір, надійно закриваючи його. Чаша має бути наполовину або повністю вкрита водою.
- Випустіть повітря, що залишилося.
- Почніть здійснювати поступальні рухи вантузом близько 20 секунд.
- Витягніть його, швидко зберіть сміття, яке могло піднятися з трубопроводу.
- Промийте трубу та інструмент зсередини гарячою водою.
Є й другий варіант використання даного пристосування. Для цього герметично затикаємо отвір верхнього зливу, ставимо чашу на нижній злив та починаємо різко відтягувати вантуз на себе. Таким чином викачується сміття та вода, які застрягли у трубі.
Як правильно використовувати сантехнічний трос
Інструмент складається з пружинної сталі, має ручку на одному кінці та спеціальний наконечник на іншому. Ним можна пробивати сильне засмічення, а також витягувати сторонні предмети з каналізації. Взагалі, це пристрій сантехніків, саме їм вони працюють, але процес це тривалий і копіткий, до того ж потрібно мати поняття про те, як це правильно робиться.
Зверніть увагу, що якщо труби старі й давно не змінювалися, то використовувати цей інструмент потрібно вкрай акуратно, тому що їх можна ненароком пошкодити. Щоб завести трос у трубу, рекомендується розібрати перед цим сифон. Наконечник та основна частина заводяться всередину поступово, не поспішаючи, обертаючи інструмент постійно в один бік та акуратно проштовхуючи далі. Потрібно іноді витягувати його назовні, очищати від сміття та продовжувати процес.
Готовність результату можна побачити, спускаючи воду – робити це потрібно поступово, збільшуючи натиск, в ідеалі вона має йти швидко. Трос після процедури чищення потрібно промити з мийним засобом, висушити та зберігати в сухому місці. Трубопровід можна після всього промити народним методом, щоб прибрати запах та продезінфікувати трубу.
Чищення тросом
Правила експлуатації системи та профілактика
Розберімо чотири основні правила, які допоможуть вам тримати ваші труби чистими довгий час:
- Не кидати залишки їжі та відходи з продуктів у зливний отвір. Багато продуктів можуть поглинати воду та збільшуватися в обсязі: наприклад, хлібні крихти, рис чи інші крупи. Все це краще відправляти у відро для сміття або на компост. Особливо це правило стосується жирних продуктів та жиру, їх краще утилізувати правильно – збирайте в тару, а потім здавайте на перероблення чи викидайте на смітник.
- Не змивайте різні відходи, сміття та сторонні предмети в унітаз. Його отвір призначений тільки для рідких відходів і невеликої кількості м’якої органіки, яка легко розкладається. У жодному разі не кидайте туди серветки, ганчірки, гігієнічні та косметичні засоби, а також будівельне сміття.
- Влаштовуйте регулярні профілактичні чищення. У кухонній раковині потрібно очищати зливний отвір від сміття, викидати його у відро. У ванній збирайте волосся, мильний наліт. А після цього використовуйте оцет та соду для чищення, або засипайте хімічний препарат.
- Встановіть на злив спеціальні сітки для збору сміття. Вони будуть уловлювати все дрібне сміття, яке могло потрапити у трубопровід. Очищати їх потрібно щодня.
Чи варто викликати професіоналів
Чисткою каналізації можна зайнятися самостійно, але це не завжди дає результат. Якщо нічого не допомагає, або вода ллється через край, потрібно викликати аварійну службу.
Можна звернутися до фахівців з компанії Монтаж Тех Сервіс, і вони швидко зреагують на виклик, з’ясують причину та розташування засмічення в каналізації, підберуть ефективний метод для його усунення спеціальним обладнанням. Наші майстри забезпечать 100% результат, не залишать після себе неприємного запаху та бруду.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!