logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як очистити зливну яму без викачування

Як очистити зливну яму без викачування

12/07/2023

Як очистити зливну яму без викачування

Зливна яма потрібна для того, щоб збирати та утилізувати стічні води у приватному будинку, котеджі або на дачі, якщо вони обладнані автономною системою каналізації. Але її також потрібно систематично чистити, у міру наповнення, від мулу та різних нечистот.

Найкраще робити це професіоналам, адже вони мають необхідні знання та техніку, щоб процес пройшов правильно й ефективно. Компанія Монтаж Тех Сервіс надає послуги з викачування зливних ям, тому жителям міста Київ можна звернутися сюди. До того ж можна укласти договір на тривалий термін, щоб кваліфіковані фахівці періодично відкачували нечистотний резервуар, а також виправляли різні збої в роботі системи.

У цій статті ми обговоримо як очистити зливну яму без викачування, тобто, власними силами, розберемо переваги та недоліки кожного способу.

Зміст:

  1. Навіщо потрібне чищення нечистотного резервуара
  2. Коли роблять чищення та з якою періодичністю
  3. Які існують способи чищення без викачування
  4. Хімічний метод
  5. Біологічний метод
  6. У чому переваги викачування зливної ями асенізатором

Навіщо потрібне чищення нечистотного резервуару

Система каналізації у приватному будинку потребує відповідальності від господаря. Певні зобов’язання, як-от чистка вигрібної ями, лягають на плечі мешканців цього будинку. Щоб усе справно працювало роками та не турбувало, необхідно проводити регулярні чищення. Тому що якщо ігнорувати це просте правило, то можуть виникнути такі проблеми:

  • скупчення нечистот;
  • налипання жирного нальоту на поверхні стін;
  • на дні септика накопичується багато мулу;
  • вигрібна яма може переповнюватись, а її неприємний вміст виливається назовні;
  • від системи починає йти смердючий, різкий запах.

Можна впевнено сказати, що нікому не захочеться відчути на собі такі наслідки. А ось уникнути їх допоможе регулярне та правильне чищення нечистотного резервуара.

Коли роблять чищення та з якою періодичністю

Вважається, що коли над вигрібною ямою літають мошки і є неприємний запах, то це явний сигнал до того, що настав час прочистити установку. Якщо не займатися своєчасним чищенням, то на дні накопичуватиметься мул, а вся система швидше засмічуватиметься.

Очищати зливну яму потрібно з точною періодичністю, не рідше одного разу на рік, але для нормального функціонування процедуру чищення без відкачування проводять раз на три-чотири місяці з метою профілактики.

Якщо ж справа стосується відкачування, то це можна робити самостійно (а це досить небезпечний і трудомісткий процес) або вдатися до виклику асенізатора. Відкачування ями проводиться тоді, коли вона наповнена приблизно на 2/3 всього обсягу.

Які існують способи чищення без викачування

Чистка зливних ям вимагає фінансових вкладень, незалежно від того, викликаєте ви асенізаторську машину або беретеся за справу самі. Як правило, якщо економити на викачуванні й все одно робити його, то здійснюється цей процес відром і мотузкою, або ж звичайною фекальною помпою. Вигрібна яма виділяє отруйний газ – метан, тому потрібно надягати спеціальний захисний костюм й тримати поряд людину, яка, якщо що, допоможе при втраті свідомості.

Є щонайменше кілька причин, чому люди шукають, як очистити зливну яму без викачування. Але, на щастя, існує два варіанта, які допоможуть уникнути такого неприємного процесу:

  1. Очищення хімічними засобами.
  2. Очищення біопрепаратами.

Далі розберемо кожен спосіб окремо.

Хімічний спосіб

Для того, щоб зменшити обсяг стоків у ямі, використовують хімічні препарати. Їх мінус у тому, що вони небезпечні як для людини, так і для екології в цілому, тому важливо дотримуватися суворих запобіжних заходів. Зазвичай для видалення відходів використовують три види хімікатів:

  • Формальдегіди;
  • Сіль амонію;
  • Окислювачі нітратного типу.

Формальдегід застосовується найрідше, адже він дуже токсичний і може викликати рак. Але головна його перевага у дешевизні. Він безбарвний, має різкий запах, розчиняється у воді та розріджує тверді відкладення у резервуарі.

Амонієві сполуки потрібно застосовувати також обережно і перед цим уважно прочитати інструкцію. Принцип роботи цього хімікату теж полягає у розкладанні твердих відходів, а також він відмінно усуває запах. Єдине, що варто врахувати – сіль амонію набагато гірше працює, якщо у стоках є хлор, але неприємний запах у будь-якому разі зникне.мулу та жиру. Перетворюється це все на рідину, яку можна використовувати потім у господарстві, як компост.

Нітратні окислювачі є найбільш популярним варіантом, тому що відрізняються кращими характеристиками. Склад цих хімікатів схожий на добрива, які виготовлені на їх основі. Правильне дозування робить засіб безпечним і водночас ефективним. Препарати на основі нітратних окислювачів коштують значно дорожче, але ціна цілком виправдана.

Вибирайте метод, з особливостей конкретної ситуації. Наприклад, якщо вам потрібно очистити зливну яму, яка знаходиться під туалетом, вибирайте засоби, що ефективно розщеплюють туалетний папір.

Біологічний спосіб

Для очищення септику чи вигрібної ями, можна також скористатися біологічними препаратами. Щоб достеменно зрозуміти, скільки потрібно використовувати засобів для вашого об’єму зливної ями, рекомендується проконсультуватися з фахівцем.

Біопрепарати складаються з мікроорганізмів, вирощених у штучних умовах. Ці бактерії ефективно допомагають у розкладанні різних нечистот, твердих відкладень, фекалій, Біологічні засоби можна знайти у трьох формах: порошку, рідини чи таблеток. При виборі цих препаратів варто враховувати їх особливості:

  • Вони абсолютно нешкідливі як для людини, так і навколишнього середовища.
  • Не впливають на матеріали, з яких виготовлена зливна яма або септик, тобто не деформують бетон, пластик, шлакоблок або цеглу.
  • Їх потрібно використовувати тільки за температури від +4 до +30 градусів за Цельсієм – все, що виходить за рамки цього режиму, максимально знижує ефективність. Це значить, що взимку біологічний спосіб очищення використовувати не можна.
  • Після засипання до ями препарати починають працювати через 2 години, а вже через 4 години повністю зникає неприємний запах.
  • Під час очищення відбувається дезінфекція та водночас обсяг відходів значно скорочується.
  • Більшість хімікатів шкідливі для бактерій, тому якщо у стоках багато побутової хімії, це створює агресивне середовище. Бактерії в ньому просто гинуть, і все чищення виявиться неефективним.
  • Біологічні препарати можуть очищати тільки органіку, а все неорганічне сміття, побутові відходи вони не переробляють.
  • Перед застосуванням засобів слід ознайомитися з інструкцією. Адже залежно від форми, у них трохи відрізнятиметься спосіб використання. Наприклад, рідкі препарати можна відразу влити у готовому вигляді, а гранули необхідно розчиняти у воді та додавати у вигляді розчину.

У чому переваги викачування зливної ями асенізатором

Виклик асенізаторської машини – це найбільш правильний спосіб, який гарантує високу якість та гарний результат. Величезним плюсом у цьому питанні є те, що вам не доведеться контактувати зі стоками, адже це вкрай неприємне й навіть небезпечне завдання. Професіонали приїжджають зі спеціальним обладнанням, працюють швидко та ефективно. З вашого боку потрібно докласти мінімум зусиль:

  • Звільнити вільний шлях для заїзду та виїзду машини безпосередньо до стічної ями.
  • Важливо, щоб поряд не було жодних сторонніх об’єктів, адже вони заважатимуть техніці.
  • Глибина зливної ями не повинна перевищувати 3 метри, бо фахівці використовують шланг для відкачування, і він може не дістати до дна.

Викачування в такий спосіб допоможе позбутися стоків, що накопичилися, а також розв’язати проблему із замулюванням. Для замовлення послуги можна звернутися до компанії Монтаж Тех Сервіс, і ми з радістю допоможемо очистити зливну яму.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Чим прочистити каналізаційні труби

Чим прочистити каналізаційні труби

15.10.2024

Як очистити каналізаційну трубу

Як очистити каналізаційну трубу

14.04.2023