logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Як очистити каналізацію

Як очистити каналізацію

09/09/2023

Як очистити каналізацію

Усі хочуть справно працюючу каналізацію, але не всі розуміють, як це забезпечити. Нерідко власники приватних будинків чи квартир скаржаться на уповільнений стік води, неприємний запах зі зливного отвору. Все це ознаки засмічення в трубопроводі й кожен із них заважає комфортній експлуатації системи. Якщо не усувати вчасно цю проблему, то все може закінчитися аварією та затопленням майна.

Найчастіше засмічення вражає стару чавунну трубу, але навіть трубопровід із пластику знаходиться у зоні ризику. Саме тому буде корисно з’ясувати, як очистити каналізацію, які методи чищення використовувати та як знизити частоту забруднення труб. Усе це ми обговоримо у цій статті.

Зміст:

  1. Як і чому забивається каналізація
  2. Самостійне чищення труб у домашніх умовах
  3. Народні методи та наскільки вони ефективні
  4. Побутова хімія для чищення каналізаційних труб
  5. Механічна чистка каналізації від жиру та інших забруднень
  6. Як діють професіонали
  7. Трохи про профілактику
  8. Підсумки

Як і чому забивається каналізація

Власники каналізаційних систем частіше самі створюють причини для утворення пробки, тому що не дотримуються правил експлуатації або недостатньо доглядають за трубами. Незалежно від того, який саме сантехнічний прилад вразить засмічення, це дуже неприємне видовище і не кожному хочеться з ним взаємодіяти. В цьому випадку варто викликати на допомогу професіоналів з компанії Монтаж Тех Сервіс, адже вони спеціалізуються на якісному очищенні каналізації.

Засмічення утворюються завжди несподівано для господарів, й ті іноді навіть не знають причину уповільненого стоку води. Щоб зрозуміти її, варто знати про основні типи засмічень каналізації, їх особливості та чому вони виникають. Їх лише чотири:

  1. Механічний. Виникає через потрапляння сторонніх предметів до сантехнічних приладів. Це жорстке порушення експлуатаційних правил, яке може завдати найтяжчих наслідків аж до аварій. Іноді навіть «невинний» туалетний папір може забити систему так, що вона не пропускатиме воду.
  2. Експлуатаційний. Цей тип накопичувальний – він з’являється поступово, через прилипання шару жиру. Зверху на жир налипають інші предмети, органічне та неорганічне сміття, яке з часом значно знижує прохідність трубопроводу. Також це можуть бути відходи, які природно потрапляють у систему – волосся, дрібні шматочки їжі, шерсть тварин, мильний розчин.
  3. Техногенний. Виникає через неправильний монтаж конструкції, помилки при установці. Усувається проблема лише викликом надійного та досвідченого професіонала, який полагодить усі несправності. Це найнебезпечніший вид, з яким неможливо впоратися в домашніх умовах, до того ж якщо не усунути головне джерело пробки, то каналізація продовжуватиме забиватися.
  4. Біологічний. Цей вид може складатися з продуктів життєдіяльності людини або виникати через утилізацію органічних відходів. Зазвичай він виникає близько до сифона, тому насамперед його потрібно прочистити. Якщо засмічення трапляється в унітазі, то варто скористатися вантузом або сантехнічним тросом, щоб пробити пробку, що утворилася, а потім ретельно промити все з мийним засобом.

Всі ці типи засмічень однаково неприємні, але мають свої особливості. Тож до кожного необхідно підбирати ефективний метод боротьби. Які взагалі є методи, розглянемо далі.

Самостійне чищення труб у домашніх умовах

Найчастіше користуються популярними хімічними препаратами для чищення труб у домашніх умовах. Це швидко й здебільшого дає результат, до того ж не доводиться контактувати безпосередньо із засміченням. Але цей тип чищення підходить тільки для органічних пробок, які можна розчинити.

Народні методи – по суті, простий аналог хімічних препаратів, але довше діє й має меншу ефективність. Вони відмінно підходять для боротьби з експлуатаційними засміченнями, використовуються як профілактика та служать як додаткова дезінфекція для труб.

Для механічних засмічень, коли потрібно проштовхнути якийсь предмет, найбільше підходять механічні методи боротьби: вантуз та сантехнічний трос. Якщо ж нічого не допомагає й ситуація критична, то можна спробувати дієвий метод гідродинамічного прочищення – він допомагає за будь-якого типу та складності пробки.

Отже, є три поширені методи, які використовуються в домашніх умовах:

  • Народні методи.
  • Хімічні засоби.
  • Механічна чистка вантузом чи сантехнічним тросом.

Народні методи та наскільки вони ефективні

У народі вигадали кілька методів для боротьби із засміченням труб – всі вони абсолютно безпечні для навколишнього середовища, хоча і є аналогом хімічних препаратів. Найпопулярніший варіант – це суміш соди та оцту. В основі цього способу лежить поєднання простого лугу та кислоти, яка знайдеться в кожному будинку. При змішуванні вони створюють бурхливу хімічну реакцію, внаслідок чого очищаються й дезінфікуються каналізаційні труби.

Сода та оцет можуть допомогти пробити жирову пробку та інші органічні засмічення. Розглянемо, як очистити каналізацію народним методом покроково:

  1. Спочатку в зливний отвір засипають соду, її кількість повинна становити приблизно половину склянки.
  2. Влийте приблизно ту ж кількість оцту в злив.
  3. Заткніть отвір пробкою або ганчіркою, щоб піна звідти не виходила через верх.
  4. Зачекайте приблизно 2 години.
  5. Відкоркуйте зливний отвір і залийте в стік кілька літрів гарячої води.

Зверніть увагу, якщо цей спосіб не приніс результатів, варто звернутися до інших методів або викликати сантехніка додому.

Побутова хімія для чищення каналізаційних труб

Хімічні препарати впливають на засмічення, розм’якшуючи чи розчиняючи його. Для початку засіб потрібно купити у спеціалізованому відділі побутової хімії. Усього їх буває три види, залежно від консистенції:

  • Гранули чи порошок.
  • Гель.
  • Рідина.

Спочатку краще скористатися саме народним методом, й потім уже приступати до радикальнішої хімії. Річ у тім, що покупні засоби складаються з дуже агресивних компонентів, які є небезпечними для здоров’я людини й можуть шкодити навколишньому середовищу. Дуже важливо проводити чистку в гумових рукавичках та захисних окулярах, щоб надійно захистити слизові оболонки.

Хімічні засоби найчастіше справляються зі своїм завданням, але бувають і винятки. Перед початком використання необхідно прочитати інструкцію, оскільки у різних виробників можуть бути нюанси застосування. В основному, побутова хімія засипається/заливається в злив, залишається на 10-15 хвилин, а потім змивається великою кількістю води з потужним напором.

Зверніть увагу! Не варто змішувати різні препарати, адже їхній склад може нейтралізувати один одного. Також, не залишайте засіб на ніч, особливо, якщо це пластикові труби – вони можуть деформуватися.

Механічна чистка каналізації від жиру та інших забруднень

Каналізація може бути прочищена й за допомогою інструментів, спеціально розроблених для цього завдання: вантуза або сантехнічного троса. Якщо розглядати вантуз, цей варіант легший, інтуїтивно зрозумілий навіть для новачків. Впливає на засмічення за допомогою гідроудару. Розгляньмо, як прочищати пробку вантузом:

  1. Спочатку поставте інструмент чашею вниз на зливний отвір, притисніть його до поверхні ванни або раковини.
  2. Наберіть воду, щоб покривала половину гумової чаші.
  3. Візьміться за руків’я та натискайте на нього поступальними рухами. Потрібно зробити близько 15 натискань, а потім перевірити, чи вода йде, якщо підняти інструмент.
  4. Якщо вода пішла, це означає, що пробка подрібнилася, тепер її залишки потрібно змити в каналізацію великою кількістю води.
  5. При необхідності можна повторити процедуру або перейти до механічного чищення тросиком.

Другий прилад для пробивання засмічення – це сантехнічний трос. Він здатний пробити сміттєву пробку не тільки з органіки, але й витягнути/проштовхнути сторонні предмети (ганчірки, будівельне сміття, папір, предмети особистої гігієни й т.д.). Інструмент має спіральну фактуру, наконечник різної форми (підбирається під тип засмічення) й ручку для керування під час очисної роботи.

Щоб пробити пробку, трос обережно поміщають через зливний отвір у трубопровід і просувають по трубопроводу обертанням за годинниковою стрілкою. Завдяки гнучкості та довжині, він легко може рухатися каналізацією й дістати скупчення сміття. При зіткненні із засміченням, досить просто повільно обертати інструмент у протилежний бік. Періодично потрібно витягати його та промивати від сміття, повторювати процедуру до повного прочищення, а потім промити трубу гарячою водою із крана.

Як діють професіонали

Професіоналів викликають не тільки у разі тотальної катастрофи з трубами, а й просто, коли господарі хочуть зняти з себе неприємну роботу. У будь-якому випадку існує такий ефективний метод прочистки, як гідродинамічна промивка. Він підходить для всіх типів труб і навіть найскладніших засмічень різної класифікації, але зазвичай його використовують для пробивання пробок у зовнішній каналізації.

Суть методу полягає у дії спеціального пристрою – гідродинамічної машини, яка потужним струменем води очищає всі забруднення із внутрішньої поверхні труби. Це досить дорогий агрегат, яким ще потрібно правильно користуватися, тому послугу надають приватні компанії. Він має:

  • апарат, що нагнітає потрібний показник тиску;
  • шланг;
  • спеціальну насадку (форсунку), що прикріплюється до кінця шланга. Форсунки є перфорованим елементом, тобто оснащені отворами для струменів води.

Цей спосіб повністю безпечний для навколишнього середовища і має безліч переваг, але багатьох відлякує перспектива виклику приватної компанії додому. Ви, звичайно, можете використовувати будь-які інші методи чищення, але вони не завжди показують потрібну ефективність, а ліквідувати засмічення потрібно обов’язково. Компанія Монтаж Тех Сервіс надасть високоякісне обслуговування каналізаційних труб, тому звертайтесь та не пошкодуєте!

Трохи про профілактику

Для того, щоб запобігти появі такої неприємної проблеми, намагайтеся не кидати сторонні предмети в каналізацію навмисне. Утилізуйте тверді відходи правильно й пам’ятайте, що каналізація для них не призначена!

Щоб знизити експлуатаційні забруднення, ставте спеціальні сіточки на зливні отвори в раковинах, регулярно розбирайте й прочищайте сифон від сміття, а також влаштовуйте профілактичні чищення народними методами або вантузом.

Підсумки

Засмічену каналізацію не так складно очистити в домашніх умовах – для цього існують перевірені методи. Пам’ятайте, що перед чищенням потрібно спочатку зрозуміти природу виникнення забруднень у трубі, а вже потім обирати метод. І не соромтеся звертатися за професійною допомогою, якщо щось не виходить.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як прочистити труби в домашніх умовах

Як прочистити труби в домашніх умовах

25.06.2024

Зі святом святої Трійці!

Зі святом святої Трійці!

07.06.2020