logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Чим прочистити труби від жиру

Чим прочистити труби від жиру

13/02/2025

Чим прочистити труби від жиру

Кухонна раковина має властивість забиватися від скупчення органічних відходів та жиру. Коли це відбувається, використовувати сантехнічний прилад за призначенням стає важко. Вода погано зливається, зі зливного отвору чути неприємний запах – все це сприяє розмноженню бактерій та говорить про появу жирової пробки.

Навіть за дотримання чистоти в будинку можуть виникати засмічення каналізації. Тому її потрібно прочищати від нальоту та бруду всередині регулярно, а також знати, чим прочистити труби від жиру. Для цього існують спеціальні служби, наприклад, “МонтажТехСервіс”, що можуть легко розв’язати проблему та відновити нормальний стік води.

Перед викликом професіоналів можна спробувати пробити пробку самостійно. Декілька дієвих методів ми розберемо в цій статті.

Зміст:

  1. Як виникає жирове засмічення й чим воно небезпечне
  2. Методи прочищення в домашніх умовах
  3. Як чистити труби хімічним способом
  4. Застосування підручних засобів боротьби з жиром
  5. Варіанти механічного чищення
  6. Профілактичні заходи
  7. Ефективні методики професіоналів

Як виникає жирове засмічення й чим воно небезпечне

Функціонування каналізації забезпечується гарною пропускною здатністю труб, коли зливанню рідини нічого не перешкоджає. Однак згодом, після активної експлуатації на внутрішніх стінках системи накопичується наліт жиру, бруду та органіки, також може застрягати різне сміття та сторонні предмети. Все це вимагає своєчасного та регулярного очищення, доки ситуація не погіршилася.

Жирове засмічення виходить найчастіше саме на кухні, в трубах, що з’єднані з кухонною мийкою. Туди непомітно потрапляють дрібні крихти та залишки їжі під час миття посуду та готування, але також у раковині з’являється кулінарний жир, що може мати неприємні наслідки.

Ось як це відбувається:

  • Спочатку частинки олії, залишки жирної їжі та жиру зі сковорідок осідають на стінках каналізації, створюючи тонку плівку.
  • Потім на липку поверхню налипає органічне та неорганічне сміття, змішується з жиром та застигає.
  • З часом пробка потовщується, твердне, перетворюється на темну липку масу – субстанцію, що дає характерний неприємний запах.
  • Зменшується пропускна здатність труб, порушується їхнє нормальне функціонування й це може призводити до частих засмічень.

Більш небезпечними є ті випадки, коли викидають олію з фритюрниці або велику кількість жиру в унітаз, а потім змивають холодною водою. Це набагато сильніше й швидше забиває систему, хоч і не одразу, але може навіть призвести до аварійної ситуації.

Методи прочищення в домашніх умовах

Коли з’являються симптоми засмічення, то хочеться скоріше їх позбутися. Тому люди навчилися чистити каналізаційну систему самотужки за допомогою різних методів. Для деяких з них навіть не знадобиться спеціальний інвентар, тому можна пробити жирову пробку навіть у домашніх умовах.

При підборі методу потрібно враховувати стан труб, їх матеріал, складність та приблизну глибину забруднення, а також спиратися на переваги. Іноді може знадобитися повторне чищення або комбінування різних способів, щоб досягти потрібного результату. А ще бувають занедбані застарілі засмічення – боротьбу з ними краще довірити професійним сантехнікам.

Усі методи для чищення каналізації можна розділити на такі основні категорії:

  1. Хімічний. Потрібна купівля спеціальних препаратів, на основі їдких лугів або кислот. Вони ефективно розчиняють органіку у трубах, швидко очищають їх від бруду.
  2. Народний. Мається на увазі застосування різних підручних засобів, які діють за аналогією до хімічного методу. Реагентами виступають такі прості інгредієнти, як сода, лимонна кислота, столовий оцет, окріп та інші, які при змішуванні дають просту хімічну реакцію та розчиняють засмічення.
  3. Механічний. Чищення за допомогою спеціальних пристроїв – вантуза та сантехнічного троса. Здійснюється вручну, вимагає хоча б мінімальних знань про те, як правильно проводити процедуру, а також акуратності та терпіння.

Як чистити труби хімічним способом

Досить часто люди, яких цікавить, чим прочистити труби від жиру, опиняються у відділі побутової хімії в супермаркеті. І це не дивно, адже різні виробники пропонують свої ефективні засоби на різний смак та бюджет, обіцяючи швидко позбавити каналізацію від засмічення.

Покупні препарати можуть бути у вигляді гелю, порошку, гранул чи рідини. Зазвичай вони допомагають розчинити органічне засмічення, якщо те не дуже складне.

Засіб потрібно використовувати за інструкцією, але принцип приблизно однаковий: його додають до зливу, залишають на якийсь час (в середньому 15 хвилин), а потім змивають великою кількістю теплої води. Також важливо проводити процедуру в рукавичках та дуже акуратно. Така техніка безпеки захистить шкіру рук від хімічного опіку. Після чищення кімнату добре провітрюють, щоб нейтралізувати шкідливі випари.

Застосування підручних засобів для боротьби з жиром

Засмічення в каналізації, які знаходяться недалеко від зливного отвору, можна прочистити звичайною сумішшю соди та оцту. Це найпростіший та найдешевший спосіб чищення, адже інгредієнти для нього є на кожній кухні. Плюсом також є його безпечність – він не завдає шкоди для здоров’я й не порушує цілісність матеріалу труб.

Є багато варіантів чищення від жиру в домашніх умовах, але розберемо найпопулярніші поєднання:

  • Сода + оцет. Додайте половину склянки соди в злив, а потім залийте стільки ж оцту. Закрийте зливний та переливний отвір, дочекайтеся закінчення хімічної реакції й потім добре все промийте проточною водою.
  • Сода + лимонна кислота. Для приготування розчину візьміть літр гарячої води, додайте туди пів склянки соди та 100 г лимонної кислоти. Ретельно перемішайте та влийте в злив. Через кілька годин промийте труби великою кількістю води.
  • Сода + окріп. Спочатку в стік всипають пів склянки соди, а потім потрібно рівномірним тонким струменем влити туди кілька літрів окропу з чайника. Зауважте, що занадто високі температури можуть пошкодити труби з пластику. Застосовуйте альтернативні методи для цього типу матеріалу або не користуйтеся водою, температура якої сягає понад +80 градусів.

Варіанти механічного чищення

При засміченні каналізації жиром можна спробувати зруйнувати чи проштовхнути пробку спеціальними інструментами – вантузом чи сантехнічним тросом. Під час чищення використовуйте саме гарячу воду, щоб розчиняти та змивати залишки бруду із внутрішніх стінок труби.

Чистка вантузом дуже проста й швидко дає результат, якщо це скупчення сміття, яке необхідно розбити. Поставте чашу на злив та увімкніть воду, щоб вона набралася трохи вище за краї чаші. Далі зробіть кілька активних поступальних рухів ручкою та різко підніміть пристрій. Якщо вода швидко почне йти, то у вас вийшло пробити засмічення.

Сантехнічний трос вимагає більшої обережності, а чищення з його допомогою більш копітке й складне. Зате він може пробивати глибокі пробки, до яких вантуз та інші методи не дістануть.

Демонтуйте сифон та занурюйте робочу частину троса всередину системи. Обережно прокручуйте в один бік, доки не дійдете до місця засмічення. У разі зіткнення з перешкодою поверніться трохи назад, а потім продовжуйте обертання, тільки з натиском. Після прочищення промийте труби, зберіть назад сифон та не забудьте очистити інструмент від бруду.

Профілактичні заходи

Для того, щоб труби менше забивалися, варто дотримуватися простих правил використання каналізаційної системи та вживати профілактичних заходів. Ось кілька хитрощів, що допоможуть довше зберігати чистоту ваших труб:

  1. Не зливайте зайву олію після приготування зі сковорідок або фритюрниці в каналізацію.
  2. Не викидайте залишки їжі та сторонні предмети до системи.
  3. Мийте жирний посуд у гарячій воді, а також використовуйте якісні мийні засоби для ефективного розщеплення жирових частинок.
  4. Встановіть жировловлювач, щоб весь жир після миття посуду збирався туди, а при заповненні викликайте фахівців для правильної утилізації.
  5. Робіть регулярні промивання гарячою водою в кухонній раковині.
  6. Вибирайте зручний спосіб чищення з перелічених у статті та використовуйте для профілактики кожні кілька тижнів або хоча б раз на місяць.

Ефективні методики професіоналів

Через тривалу відсутність догляду за трубами та постійне порушення правил експлуатації утворюються засмічення, які не так просто пробити самотужки. Товсті жирові нарости можуть викликати багато труднощів у прочистці, навіть якщо застосовувати перелічені методи.

Тоді варто звертатися до компанії “МонтажТехСервіс” за допомогою. Наші фахівці зроблять відеодіагностику, визначать ступінь та складність забруднення, підберуть оптимальний тип чищення, а потім за допомогою професійного обладнання усунуть засмічення. В арсеналі майстрів гідродинамічна та електромеханічна прочистка, при цьому обидва варіанти дають 100% якісний результат та ефективно видаляють усі забруднення.

 

Навіть за дотримання чистоти в будинку можуть виникати засмічення каналізації. Тому її потрібно прочищати від нальоту та бруду всередині регулярно, а також знати, чим прочистити труби від жиру. Для цього існують спеціальні служби, що можуть легко розв’язати проблему та відновити нормальний стік води.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як прочистити каналізацію на кухні та у ванній

Як прочистити каналізацію на кухні та у ванній

27.03.2020

З Днем Державного прапора!

З Днем Державного прапора!

23.08.2021