Чим прочистити труби у ванній
09/08/2023
Каналізаційні труби у ванній забиваються досить часто, особливо якщо сім’я велика й має домашнього улюбленця. Найпоширенішим є засмічення, що складається з волосся та шерсті тварин, але це не єдина причина забруднення трубопроводу. Дуже важливо стежити за станом каналізації та вчасно її прочищати, щоб не доводилося страждати від затоплення чи пошкодження майна.
Відповідальні господарі зобов’язані знати, чим прочистити труби у ванній, щоб у разі пробки швидко впоратися з нею самостійно. Але бувають ситуації, коли краще довіритися професіоналам із приватної компанії, щоб вони усунули неполадки та відновили нормальний стік води. Прикладом такої компанії є Монтаж Тех Сервіс, фахівці якої працюють швидко та якісно, із застосуванням спеціальної техніки.
У цій статті йтиметься про найвідоміші та найпростіші методи чищення засмічення в домашніх умовах. Також ми розберемо причини їх виникнення, профілактичні заходи та правила експлуатації труб у ванній для приватного будинку та квартири.
Зміст:
- Чому забивається каналізація у ванній
- Правила експлуатації та профілактика виникнення пробок
- Методи чищення засмічення в каналізаційних трубах
- Чищення народним методом
- Використання побутової хімії для чищення каналізації
- Вантуз – простий інструмент для чистки в домашніх умовах
- Як чистити трубу сантехнічним тросом
- Професійна чистка каналізації
Чому забивається каналізація у ванній
Причин, через які забиваються труби у ванній кімнаті може бути декілька, найчастіше вони пов’язані з неправильною експлуатацією каналізації або відсутністю регулярних профілактичних чисток. Можуть бути й неочевидні причини, у яких вашої провини немає.
Тож розберімо, чому виникають засмічення в каналізації:
- Відкладення, які з’являються під час експлуатації. Це можуть бути шари жиру, дрібного сміття та бруду, залишків їжі. При цьому вони змішуються з предметами, що не розкладаються, утворюючи серйозну пробку, яка за консистенцією нагадує бетон і від неї буде важко позбутися. Подібні забруднення не можуть забивати трубопровід за день, це відбувається поступово, а складність залежить від наявності профілактичних заходів.
- Клубки шерсті та волосся. Найболючіша причина засмічення саме у ванній. Волосся і шерсть випадають природним чином під час миття, частину з них можна виловити до потрапляння в каналізаційну систему, але інші зливаються та скручуються в сифоні. Через це утворюється пробка, яка цілком може порушити нормальний стік води та викликати неприємний запах зі зливу.
- Сторонні предмети, які потрапили у трубопровід. Це різновид механічного засмічення, його ознакою часто є раптове уповільнення зливу. Якщо йдеться про ванну, то це можуть бути прикраси, іграшки, предмети особистої гігієни – все, що могло потрапити до каналізації випадково чи навмисно.
- Заростання вапняним нальотом або сольові відкладення. Така проблема найчастіше стосується старих комунікацій, особливо чавунних систем. Відбувається це через відсутність профілактичних чисток, а також якщо використовується вода низької якості, з високим рівнем жорсткості та вмістом сольових домішок.
- Мильні пробки. Виникають такі через часте ручне прання. Як правило, господарське мило для прання речей має властивість прилипати до поверхонь труб та застигати там. Особливо якщо все це робиться в прохолодній воді, то ймовірність виникнення засмічення значно зростає.
- Неправильний монтаж каналізаційної системи. Такі недоліки, як невідповідність діаметра, невідповідний ухил та інші помилки монтажу можуть зіграти з вами злий жарт. Якщо проблема в неякісній установці, господарів постійно мучитимуть засмічення. Жодна профілактика або чищення тут не допоможе, потрібно тільки робити повну заміну системи, щоб усунути проблему.
Правила експлуатації та профілактика виникнення пробок
Головне для чистої каналізації – пам’ятати, що вона призначена для утилізації рідких відходів. Не кидайте навмисне сторонні предмети в трубу, це стосується й будівельного сміття та залишків їжі, а також предметів гігієни. У жодному разі не викидайте в трубопровід наповнювач для котячого туалету – він має властивість розбухати від вологи, тому з високою ймовірністю заб’є систему.
Щоб каналізація якнайменше забивалася, існує профілактика. За допомогою неї можна контролювати внутрішню чистоту труб, систематично та на постійній основі.
У профілактичних цілях можна використовувати такі рекомендації:
- Встановіть сіточку на зливний отвір, щоб та відловлювала побутові відходи та не давала їм потрапити у трубопровід.
- Встановіть жировловлювач – це дозволить уберегти систему від жирного нальоту.
- Регулярно розбирайте та прочищайте сифон від сміття.
- Регулярно проводьте чищення внутрішніх поверхонь труб будь-яким методом.
- Використовуйте якісне мило та мийні засоби.
- Промивайте трубопровід гарячою водою.
Методи чищення засмічення в каналізаційних трубах
Завдяки перевіреним методам, які сьогодні існують, сучасні власники будинків та квартир завжди мають приблизне розуміння, чим прочистити труби у ванній. Розберімо найпопулярніші та найдієвіші, які допоможуть пробити засмічення в домашніх умовах:
- Чищення народними засобами та промивання окропом.
- Покупні засоби побутової хімії.
- Ручне чищення вантузом.
- Ручне чищення сантехнічним тросом.
Всі ці методи різні за складністю, вартістю, витратами часу, кількістю зусиль, а також очищають пробки з різною інтенсивністю. Деякі з них більше впливають на певний вид засмічення, тому підбирати метод потрібно виходячи зі своєї ситуації, адже це індивідуально.
Чищення народним методом
Народні методи давно зарекомендували себе як надійний та безпечний варіант очищення труб. Багатьом подобається їхня простота використання, а також дешевизна. Найчастіше всі необхідні інгредієнти знайдуться на кухні, адже це базові продукти, які дуже корисні в приготуванні їжі та господарстві. Йдеться про харчову соду та оцет столовий.
Щоб прочистити засмічення у ванній, візьміть обидва ці компоненти в рівній пропорції (вистачить половини склянки) та додайте по черзі до зливу. Спочатку необхідно засипати соду, а потім оцет. Скупчення бруду пробивається завдяки хімічній реакції, що активується при змішуванні компонентів. Зрозуміти, що все правильно йде, можна по бурхливому шипінню та появі білої піни.
Бажано чимось заткнути зливний отвір, щоб піна не виходила через верх – можна скористатися ганчіркою чи пробкою. Для результату необхідно почекати десь годину-півтори. Після цього можна відкрити злив та ретельно промити каналізацію водою. Промивання бажано окропом, але такий варіант не підходить для пластикової системи, тому можна просто включити гарячу воду з-під крана на 5-10 хвилин.
Використання побутової хімії для чищення каналізації
Народний метод хоч і є аналогом хімічного, але деяким він не підходить через тривалість дії та відносно низьку ефективність. Люди йдуть до магазину за хімічним препаратом, адже він значно потужніший і при цьому швидше дає результат.
Переваги хімічного методу:
- Не потрібно контактувати із засміченням.
- Простота використання, до кожного препарату йде інструкція.
- Діє лише за 10-15 хвилин.
- Широкий вибір засобів для різних уподобань.
- Добре розчиняє органічні пробки, жир, волосся, залишки їжі.
- Має дезінфекційний ефект.
- Ефективно видаляє неприємний запах.
Але є й мінуси, як, наприклад, те, що на більшість механічних пробок хімічний метод не подіє, адже він не зможе їх розчинити. Ще варто враховувати, що препарати для чищення труб, як і будь-які інші хімікати, мають агресивний склад. При роботі із засобом потрібно одягати гумові рукавички, захисні окуляри та провітрювати кімнату, щоб не нашкодити власному здоров’ю. Для прочищення препарат заливають у злив, чекають 10-15 хвилин, а потім промивають проточною водою трубопровід.
Вантуз – простий інструмент для чистки в домашніх умовах
Універсальний пристрій для чищення труб у ванній кімнаті й навіть у кухні – це вантуз. Цей простий інструмент складається з гумової насадки та дерев’яної ручки. Використовується він для різних засмічень, але навряд чи впорається, якщо пробка знаходиться надто далеко від сифона. Є кілька варіантів як можна його використовувати, але ми опишемо найефективніший і найпопулярніший:
- Поставте вантуз на висушену поверхню навколо зливного отвору, ніби закриваючи його.
- Щільно притисніть краї чаші, щоб вони не пропускали повітря.
- Увімкніть воду з крана й нехай вона наповнить ванну трохи вище за краї гумової насадки.
- Зробіть 10-20 разів активні рухи ручкою вгору-вниз, не відриваючи чашу від зливу.
- В ідеалі, після цих маніпуляцій вода повинна швидко піти – це ознака того, що пробка зруйнована.
- Якщо ні, варто повторити процедуру або перейти до іншого методу.
- Промийте систему проточною водою, щоб змити бруд зі стінок.
Як чистити трубу сантехнічним тросом
Якщо потрібно глибоке очищення в домашніх умовах, то для цього існує спеціальний пристрій – сантехнічний трос. Виглядає він, як пружинний дріт, з одного кінця ручка, а з іншого – наконечник для пробивання засмічень. Під час використання цього інструмента необхідно бути уважним та акуратним, оскільки він занурюється глибоко у трубу.
Спочатку знімається сифон, щоб забезпечити вільний доступ до трубопроводу, потім занурюється наконечник інструменту в злив. Щоб просувати трос, необхідно прокручувати ручкою у напрямку годинникової стрілки, доки він не зупиниться через перешкоду. Пробивається пробка інтенсивними ривками або прокручуванням в інший бік, але періодично потрібно витягувати інструмент нагору, щоб очистити наконечник від бруду. Після закінчення процедури потрібно промити гарячою водою трубопровід кілька хвилин.
Професійна чистка каналізації
Перепробували всі методи, але труба ніяк не пробивається? Саме час викликати спеціалістів компанії Монтаж Тех Сервіс! Ми комплексно підходимо до розв’язання вашої проблеми та ефективно прочищаємо навіть найскладніші засмічення. Після роботи з нашими майстрами ви отримуєте якісний результат у короткий термін, а також чистоту та порядок біля санвузлів.
Зверніть увагу, ми працюємо з трубами з різних матеріалів та дбайливо очищаємо їх, наші методи повністю екологічні та не шкодять системам, виготовленим із ПВХ. Для прочистки в місті Київ звертайтесь до нашої приватної компанії за телефоном або на сайті, ми оперативно приймемо замовлення та виїдемо на об’єкт у будь-який час дня та ночі!
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!