Чим прочистити каналізаційні труби
15/10/2024
Каналізація у квартирі може вийти з ладу будь-якої миті. Імовірність появи засмічення стає вищою, якщо були якісь дії, що порушують правила експлуатації. Важливо вчасно зреагувати на проблему, щоб вона не переросла у повноцінну аварію. У найгіршому розвитку сценарію буває затоплення вашого житла, а також псування майна сусідів знизу.
Самостійно завдання можна вирішити за допомогою спеціальних методів чищення, але вони працюють не у всіх випадках. Іноді потрібно викликати майстрів, які застосовують професійне обладнання, роблять діагностику та ефективно очищають труби від будь-яких забруднень. Швидко та безпечно це роблять фахівці компанії «МонтажТехСервіс», до того ж їх можна викликати в будь-який час доби.
У статті йтиметься про те, чим прочистити каналізаційні труби в різних випадках, щоб це було дієво.
Зміст:
- Класифікація засмічень та звідки вони беруться
- Як провести чищення в домашніх умовах
- Застосування народних методів
- Хімічні препарати для прочищення каналізації
- Як чистити труби вантузом
- Застосування сантехнічного троса
- Як професіонали прочищають каналізаційні труби
Класифікація засмічень та звідки вони беруться
Навіть якщо постійно підтримувати чистоту труб, їх не вдасться на 100% уберегти від формування сміттєвих пробок. Проблеми з каналізацією виникають і за повного дотримання правил експлуатації. На внутрішніх стінках може накопичуватися чимало сміття та різних відходів. Цей шар нальоту з часом товщає й неминуче зменшує пропускну здатність, закриваючи просвіт трубопроводу.
На наявність пробки вказує повільний злив рідини, поява неприємного запаху, підняття рівня води в унітазі при змиванні, а також характерні звуки, що долинають із системи. Для ефективного усунення засмічень потрібно знати їхню класифікацію. Для зручності комунальники виділили кілька типів:
- Експлуатаційний. Мається на увазі весь бруд та сміття, яке накопичується в процесі використання каналізації й забиває її поступово. Це можуть бути дрібні шматочки їжі, жир, волосся та шерсть, мильна та жорстка вода. Все перераховане осідає в сифоні, прилипає до стінок системи, тому вимагає регулярних профілактичних чисток.
- Механічний. Сюди відносять сторонні предмети та все те, що не повинно бути в каналізаційних трубах. Даний тип засмічення включає різне: від речей, іграшок, прикрас, що випадково потрапили в стік до звичайного туалетного паперу, засобів особистої гігієни тощо. Ознаки того, що система забилася, виникають досить швидко, а також механічні забруднення мають високу ймовірність розвитку аварійної ситуації.
- Техногенний. Небезпека цього типу в тому, що він безпосередньо пов’язаний із несправністю каналізації. Це може вказувати не тільки на допущені помилки при монтажі, а також на необхідність заміни старих іржавих комунікацій на нові. Зрідка причиною виступають зовнішні чинники (промерзання, проростання коріння дерев тощо).
Як провести чищення в домашніх умовах
Забруднення всередині каналізації приносять масу незручностей, що максимально ускладнюють експлуатацію. Бажано якнайшвидше позбутися їх, як тільки виявили перші симптоми. Чим більше накопичилися та ущільнилися відкладення, тим складніше їх усунути в домашніх умовах. Перед будь-яким проведенням чищення перевірте стан стоку – можливо сміття скупчилося прямо біля входу та вистачить просто його прибрати.
Розберемо кілька ефективних варіантів, чим прочистити каналізаційні труби:
- Використовуйте народні методи.
- Проведіть чищення за допомогою хімічних препаратів.
- Спробуйте пробити засмічення вантузом чи сантехнічним тросом.
Всі ці методи використовуються для різних типів засмічення у всіх сантехнічних приладах. Результат буде набагато краще, якщо враховувати стан стоку, складність та тип пробки, що утворилася, коли обираєте чим її чистити.
Застосування народних методів
Першою допомогою у випадках з невеликими засміченнями труб є промивання гарячою водою. Термічний вплив розчиняє невеликий шар жиру або мильного нальоту, що часто спричиняє порушення стоку рідини. Чавунну систему не пошкодить окріп, а ось пластикові труби вимагають дотримання обережності – допускається лише використання води температурою не вище +85 градусів.
Коли промивання гарячою водою не дає потрібного результату, можна спровокувати просту хімічну реакцію в домашніх умовах. Для цього необхідно змішати два простих інгредієнти: соду та оцет. Половину пачки соди акуратно додають до зливу, а за нею слідує й склянка оцту. При змішуванні має з’явитись біла піна – вона почне шипіти та розчинить нескладну органічну пробку.
Для більшої ефективності злив затикають ганчіркою, дають суміші діяти десь півтори години. Потім відкривають отвір та промивають водою з крана. На цьому етапі буде видно, чи вдалося пробити забруднення, яке заважало нормальному зливу рідини. Даний спосіб не допоможе у запущених випадках, а також не розчинить предмети, які не можна розчинити.
Хімічні препарати для прочищення каналізації
Засмічення можна усунути побутовою хімією, якої повно на полицях у супермаркеті. Вам потрібно купити засіб, що підходить для чищення каналізаційних труб. Він продається у формі:
- Гелю;
- Гранул/порошку;
- Рідини.
Кожна з цих форм матиме невеликі відмінності у застосуванні. Усе вказується в інструкції, яку рекомендується прочитати та діяти так, як написано у ній. Застосування хімікатів – це процедура, що має певні ризики для здоров’я людей, а також може порушувати цілісність матеріалу трубопроводу. Безперечно перед хімічним чищенням варто захистити руки та дихальні шляхи, тобто надіти маску та щільні гумові рукавички.
Цей спосіб може ефективно та швидко очистити труби на кухні та у ванній від жиру, скупчення волосся, мила, бруду, дрібних залишків їжі. Засіб акуратно засипають в отвір зливу або унітаз, при необхідності додають склянку води (її температура має вказуватися в інструкції) й залишають на 10-15 хвилин. Після цього включають кран та ретельно промивають систему.
Як чистити труби вантузом
Механічний метод прочищення із застосуванням вантуза є найпопулярнішим серед власників квартир та приватних будинків. Пристрій досить простий у застосуванні, швидко позбавляє засмічення, до того ж абсолютно безпечний. Нормальний потік рідини відновлюється кілька рухів за допомогою сильного гідравлічного тиску.
Розберемо покрокове застосування вантуза:
- Розташуйте його на отворі зливу, щільно притискаючи.
- Занурюйте чашу під воду, щоб досягти максимального ефекту.
- Закрийте другий переливний отвір (за наявності) для отримання ефекту вакууму.
- Здійснюйте енергійні рухи, натискаючи руків’ям вантуза на злив – таким чином створюється необхідний тиск.
- Перевірте, чи почала швидше йти вода після цих маніпуляцій.
- Якщо потрібно, повторіть процедуру.
- При чищенні шматочки пробки та різного сміття можуть піднятися назовні – їх потрібно зібрати та викинути у відро для сміття, щоб уникнути повторного засмічення сантехнічного приладу.
- Промийте трубу з мийним засобом, щоб усунути запах та змити залишки бруду.
Застосування сантехнічного троса
Каналізаційним тросом можна пробити від забруднень навіть довгу трубу й глибоко утворені пробки, які важко дістати іншими методами. Довжина стандартного інструменту дозволяє ефективно усувати більшість локальних засмічень, іноді допомагає навіть у складних ситуаціях. Це ще один механічний метод, який набагато неприємніший та складніший за чищення вантузом, але при цьому має високу ефективність.
Безперечно варто витратитися та купити трос у будівельному магазині, нехай лежить у ящику з інструментами на випадок необхідності. Якщо ніякий метод не допомагає, цей пристрій може виявитися рятівним рішенням. Для нього існують різні насадки, які застосовуються за певних типів засмічень та підвищують ефективність чищення. В основному досить звичайного троса зі стандартною насадкою у формі йоржа, адже вона видалить більшу частину нальоту.
Сам по собі інструмент складається із гнучкого сталевого дроту, руків’я та наконечника. Його потрібно рухати трубою, акуратно обертаючи руків’ям в один бік. Бажано пройтися на всю його довжину, щоб прочистити всі забруднення, що трапляються на шляху. Після чищення потрібно зробити промивання гарячою водою з мийним засобом, а також очистити сам пристрій від бруду та обернути тканиною, щоб уникнути корозії.
Як професіонали прочищають каналізаційні труби
При серйозних забрудненнях, коли жоден метод не працює, якнайшвидше звертайтеся до спеціальних служб. Професіонали застосовують новітні та ефективні технології у своїй роботі, які 100% дають результат:
- Відеодіагностика. Дозволяє майстрам точно побачити розташування засмічення в каналізації, а також перевірити якість виконаного чищення.
- Гідродинамічна чистка. Проводиться за допомогою потужного тиску води, що розпорошується струменями через спеціальний гнучкий шланг із наконечником.
- Електромеханічне чищення. Найчастіше використовується для широких труб та каналізаційних стояків. Сама процедура здійснюється спеціальним апаратом та шлангом з насадками під певний тип пробки, а наліт видаляється швидким обертанням.
Всі вони безпечні для будь-яких матеріалів труб, не шкодять екології та здоров’ю. Компанія «МонтажТехСервіс» активно застосовує ці методики, комплексно підходить до розв’язання вашої проблеми. Щоб гарантувати цілісність свого майна та комфортні умови для проживання, потрібно вчасно викликати наших майстрів додому. Вони швидко та якісно впораються з будь-якими засміченнями, а також не залишать бруду після себе.
Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!