logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Чим прочистити труби

Чим прочистити труби

10/06/2023

Чим прочистити труби

Каналізаційні труби засмічуються навіть у тих, хто регулярно прибирає в будинку. Чистота санвузлів важлива, але не варто забувати про те, що труби можуть накопичувати бруд, сміття, різні осади всередині себе та їх необхідно чистити.

Щоб зрозуміти, що труба забилася, досить побачити зміни у швидкості зливу. Якщо виникають затримки, це знак, що час займатися прочисткою. Як правило, ситуація супроводжується появою неприємного затхлого запаху, а користуватися системою стає дедалі важче.

Якщо у вас не йде вода, є два варіанти: зробити чистку самостійно або викликати професійних сантехніків. Куди швидше звернутися до приватної фірми у вашому місті, як, наприклад, Монтаж Тех Сервіс – так ви заощадите дорогоцінний час й отримаєте якісне обслуговування.

У більшості випадків усі намагаються заощадити гроші, тому шукають чим прочистити труби в домашніх умовах. У цій статті розповімо кілька дієвих способів, які можна застосувати для чистки каналізації. Якщо нічого не допомагає, тоді краще викликайте спеціалістів.

Зміст:

  1. Види засмічень труб
  2. Профілактика забруднень
  3. Домашнє чищення: список методів
  4. Хімічний спосіб: переваги та недоліки
  5. Народний аналог хімічного способу
  6. Як чистити труби окропом
  7. Механічна чистка
  8. Куди звернутися за професійною допомогою

Види засмічення труб

Каналізація працює справно, поки її правильно використовують та проводять профілактику виникнення засмічень. У жодному разі не викидайте в систему великі предмети, сміття, будівельні матеріали, наповнювач для тварин, залишки їжі та предмети особистої гігієни!

Є лише кілька видів засмічень каналізаційних труб й від цього залежить вибір ефективного методу чищення.

Засмічення в трубах бувають:

  • Експлуатаційні. Це коли система забруднюється поступово від природної експлуатації. Наприклад, у душовій кабіні або ванній накопичується шерсть тварин або клубки людського волосся, які випадають під час миття й намотуються на зливний отвір. На кухні може накопичуватися жир, мило – вони застигають, до них липне дрібне сміття й таким чином поступово знижується пропускна спроможність трубопроводу.
  • Механічні. Виходять через скидання побутового сміття до стічної системи, що може закінчитися аварійною ситуацією. Багато хто викидає відходи в унітаз, тому що сподіваються, що там все вільно пройде, але, як показує практика, це може додати вам серйозних проблем.
  • Техногенні. Найскладніший вид засмічення, який потребує професійного втручання. Виходить він через помилки в монтажі, недотримання норм та правил установки, наприклад, неправильний кут нахилу. При частому засміченні каналізації може бути цей варіант, оскільки несправності трубопроводу ведуть до постійних складнощів з його використанням.

Профілактика забруднень

Щоб засмічення вас якнайменше турбували, потрібно в першу чергу навчитися правильної експлуатації системи. Не використовуйте зливну трубу як альтернативу відру для сміття. Утилізуйте великі предмети, будівельне сміття та предмети гігієни правильно.

Також сюди належить і утилізація жиру. Не можна зливати в систему залишки олії із фритюрниці або зі сковорідки після смаження. Якщо вже ви робите це, то встановіть під мийкою жировловлювач, який збиратиме жир й не пропускатиме його далі по трубах.

Також хороший метод профілактики – це встановлення спеціальних сіток на зливний отвір. Вони збирають волосся, великі й дрібні відходи, які потім можна легко викинути у відро для сміття.

Крім всіх запобіжних дій, можна робити профілактичні чистки раз на кілька місяців, щоб очистити трубопровід зсередини.

Домашнє чищення: список методів

Якщо забилася каналізація у квартирі чи приватному будинку, то спробуйте спочатку самостійно розв’язати проблему. Ми розберемо популярні способи та розповімо, чим прочистити труби, щоб це було просто, недорого та ефективно.

Отже, чищення можна зробити за допомогою:

  1. Хімічних покупних препаратів.
  2. Народних методів.
  3. Термічного впливу.
  4. Механічного методу (вантуз чи сантехнічний трос).

Хімічний спосіб: переваги та недоліки

Для чищення хімічним способом необхідно спочатку купити ці препарати. Випускаються вони у трьох формах: рідкій, гелевій та порошкоподібній. Сучасні виробники пропонують широкий вибір побутової хімії для чищення каналізаційної системи.

Перед використанням слід уважно прочитати інструкцію, щоб дотримуватися рекомендацій конкретного засобу. Також потрібно одягнути гумові рукавички й захисні окуляри, щоб не пошкодити шкіру та очі. Всі препарати виготовляються на основі лугу чи кислоти, що робить їх склад небезпечним для людини.

Для чищення досить просто влити засіб у злив та почекати близько 10 хвилин (у різних виробників свій заявлений час в інструкції). Потім відкрити кран з водою і залишити на 5 хвилин для того, щоб змити залишки препарату та бруду. Таким методом можна очистити як каналізаційні труби, так і водопровідні.

Серед переваг хімічного способу – простота використання, висока ефективність, усунення неприємного запаху. Головний недолік – це токсичність усіх хімічних препаратів, при неправильному поводженні з ними можна отримати опік. Також варто враховувати принцип дії побутової хімії: вона розчиняє органічні забруднення, але якщо пробка нерозчинна, цей спосіб не допоможе повернути нормальну пропускну здатність трубопроводу.

Народний аналог хімічного способу

Народні методи, на відміну від хімічного, повністю безпечні як для людини, так і для трубопроводу в цілому. Але все ж таки вони можуть поступатися в ефективності. Викликати хімічну реакцію за допомогою підручних засобів неважко. Є кілька варіацій, як, наприклад, сода і сіль, сода і окріп, але ми з вами розглянемо найпопулярнішу, де буде потрібна сода й оцет.

Порядок дій такий:

  1. Взяти рівну кількість соди та оцту, наприклад, по половині чашки того й того.
  2. Спочатку всипати соду в зливний отвір, а потім влити оцет.
  3. Коли піде реакція, почне виникати піна, тому потрібно засунути ганчірку в отвір від переливу, а пробкою закрити злив.
  4. Зачекати хвилин десять.
  5. Відкрити отвори й промити все водою.

Даний спосіб використовують для прочистки засмічення в раковині, щоб розчинити жир та дрібне сміття, а також у профілактичних цілях.

Як чистити труби окропом

Є ще один альтернативний спосіб домашнього чищення, в якому радять використовувати окріп. Беруть літр окропу й суцільним струменем заливають у злив, щоб розчинити засмічення.

З’явився він досить давно: задовго до того, як почали робити пластикові труби. Цей спосіб допоможе очистити чавунну трубу від жирових та інших відкладень, але для пластикової системи не підходить, оскільки може пошкодити її. Під впливом високої температури пластик може тріскатися або деформуватися.

Але не варто недооцінювати силу термічного способу, адже ви можете просто включити гарячу воду в крані та залишити так на десять хвилин, щоб промити труби (навіть пластикові).

Механічна чистка

Найбільш ефективною з усіх перерахованих способів є механічна чистка. Її перевага в універсальності, тому що вона підходить для всіх типів труб та засмічень. Провести механічне чищення можна двома способами:

  1. Вантуз. Простий пристрій з гумовою чашею, який, напевно, знайдеться у вас у будинку. З його допомогою можна очистити каналізацію в туалеті, ванній, кухні та раковині. Просто помістіть чашу на злив, щільно притискаючи по краях, наберіть трохи води, а потім зробіть близько 15 вертикальних рухів.
  2. Сантехнічний трос. Пристрій являє собою довгу металеву пружину у вигляді троса з ручкою на одному кінці й насадкою на іншому. Він поміщається в трубу обертальними рухами, поки не доторкнеться до пробки, а потім дробить її, проштовхуючи шматки всередині труби або витягуючи їх назовні за допомогою насадки. Трос може досягати засмічень, що знаходяться на великій глибині, а завдяки своїй гнучкості він легко проходить по вигинах труб.

Куди звернутися за професійною допомогою

Буває так, що ніякий метод домашнього чищення не допомагає, але в такому разі не треба впадати у відчай, адже завжди можна викликати професіоналів. Навіть якщо аварійної ситуації немає, то все одно варто довірити прочищення сантехніку, адже тоді вам не доведеться витрачати власні нерви та зусилля, а труби будуть ідеально чистими.

Фахівці приватних фірм чистять каналізаційну систему гідродинамічним способом, в якому потрібне професійне та дороге обладнання. Потужний струмінь води подається в трубу через форсунку, очищаючи всі забруднення на своєму шляху. Це дуже ефективно допомагає позбутися засмічень будь-якої складності.

Компанія Монтаж Тех Сервіс пропонує послуги з чищення каналізаційних, водопровідних труб, септика, викачування вигрібних ям у місті Київ. Якщо ви хочете отримати якісне та швидке обслуговування за лояльною ціною, то звертайтеся. Ми із задоволенням допоможемо із розв’язанням проблеми, яка у вас виникла, максимально оперативно виїдемо на об’єкт, виконаємо роботу чисто та акуратно.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Зі святом святої Трійці!

Зі святом святої Трійці!

07.06.2020

Як викликати аварійну службу водоканалу

Як викликати аварійну службу водоканалу

20.04.2023