logoMontaz

Ваше місто:

logoMontaz

Ваше місто:

Працюємо 8:00 - 21:00
Прочистка каналізації»Чим прочистити каналізацію в домашніх умовах

Чим прочистити каналізацію в домашніх умовах

23/08/2023

Чим прочистити каналізацію в домашніх умовах

Засмічення в каналізаційних трубах є поширеною проблемою як серед мешканців квартир, так і приватних будинків. Про появу пробки сигналізує повільне зливання води в сантехнічних приладах та характерний неприємний запах. Усунути її ви можете самостійно за допомогою різних методів або викликати фахівців компанії МонтажТехСервіс, які прочистять каналізацію професійною технікою.

У цій статті докладно обговоримо, чим прочистити каналізацію в домашніх умовах, які методи існують та в яких ситуаціях вони найефективніші. Також з’ясуємо причини виникнення засмічень у трубах, і як ми можемо вплинути на те, щоб система забруднювалась набагато менше.

Зміст:

Види засмічень та профілактика їх виникнення

Труби каналізаційної системи можуть забиватися з різних причин, зокрема через порушення правил експлуатації або в процесі експлуатації. Різні забруднення можуть викликати пробки різної складності, для їх усунення знадобляться певні засоби або інструменти. Краще усувати проблему якомога раніше, бо складні багаторічні засмічення вже не піддаються чищенню в домашніх умовах й вимагають втручання сантехніка.

Засмічення каналізації класифікують за такими основними видами:

  • Експлуатаційний. Є найпоширенішим, адже він з’являється в процесі користування сантехнічними приладами. До цього типу відносять забруднення, які утворюються на стінках трубопроводу – жир, дрібні відходи, залишки їжі, бруд, мило, накип через жорстку воду, а також пробки з вовни тварин, волосся людини.
  • Механічний. З’являється через нехтування основним правилом експлуатації системи, яке говорить: «Не викидайте сторонні предмети в каналізацію!». Механічна пробка може складатися із засобів особистої гігієни (у тому числі туалетного паперу), серветок, ватних дисків, зіпсованих продуктів чи страв, наповнювача для котячого туалету, дитячих іграшок, будівельного сміття тощо. Все, що не було утилізовано правильно, залишає свої наслідки у вигляді засмічення каналізаційних труб.
  • Техногенний. Цей вид є найскладнішим і найнебезпечнішим для системи, оскільки полягає він у несправностях або неправильному монтажі окремих елементів (сюди ж можна віднести й знос каналізації). Ця проблема створює сприятливі умови для утворення пробки, тому труби часто засмічуються. Усунути техногенний вид засмічення не можна самостійно, для цього потрібно викликати професіоналів, які відремонтують усе та відновлять нормальну працездатність системи.

Для того, щоб проблеми з трубами вам не докучали, потрібно подбати про наявність профілактичних заходів. Візьміть за правило не викидати сміття в каналізацію, а для того, щоб воно випадково не потрапляло в трубопровід, встановіть сіточки на зливні отвори. Використовуйте якісні мийні засоби, які добре розчиняють жир, а також влаштовуйте промивання гарячою водою. Не забувайте регулярно чистити систему, щоб прочищати сміття, яке неминуче накопичується за певний період.

Вчимося визначати ступінь серйозності проблеми

Перший крок, який варто зробити перед переходом до чищення – це перевірити чистоту сифона, а також зливного отвору. Спочатку необхідно очистити все сміття зі зливу, якщо там стоїть сіточка, треба прочистити її теж. Потім рекомендується зняти сифон, вичистити його, добре промити з мийним засобом і встановити на місце.

Якщо після цих маніпуляцій ваша проблема не зникла, значить засмічення знаходиться глибше від сифону, й по тому, як спускається вода, можна визначити, де саме. Як правило, ознакою забитого сифона є повний застій води, коли вона абсолютно не спускається. У випадку, якщо вода спускається з перериваннями, повільно, то в каналізації глибше забруднення, яке чистять в домашніх умовах хімічними/механічними методами, або викликають професіоналів.

Для приблизного визначення складності засмічення необхідно включити воду в різних кімнатах одночасно. По тому, як стікає вода, можна зрозуміти вашу ситуацію:

  1. Повільний злив лише в одному сантехнічному приладі говорить про локальне засмічення, з яким можна впоратися самостійно. Тобто, воно стосується лише вашої квартири.
  2. Коли вода стікає однаково повільно у кількох вузлах одночасно, це вказує на те, що забився каналізаційний стояк. У такому разі варто викликати сантехніка.

Які методи прочищення бувають

Прочищати каналізацію можна за допомогою перевірених методів, які використовуються повсюди – робити це потрібно виходячи з вашої ситуації. Спосіб, який варто вибрати, залежить від складності засмічення, а також від його виду.

Розберімо, які бувають методи для чищення каналізаційних труб та в яких ситуаціях їх краще застосовувати:

  • Народний. Комплекс заходів для пробивання пробки в домашніх умовах з використанням підручних засобів, найчастіше соди та оцту. Підходить для чищення від жиру, органічних відкладень у трубопроводі, а також нескладних засмічень, що знаходяться недалеко від сифона.
  • Хімічний. Цей спосіб передбачає придбання побутової хімії для прочищення труб. Діє набагато потужніше, швидше за народний, але має деякі ризики при використанні через агресивний склад. Хімією добре чистяться волосяні пробки, жир, а також ефективно усувається неприємний запах.
  • Механічний. Використовується при складніших механічних засміченнях і тих, що знаходяться глибше в трубі. Цей метод універсальний для всіх забруднень, але для нього вам знадобиться взаємодіяти безпосередньо із засміченням та мати інструменти для чищення: вантуз чи сантехнічний трос.
  • Гідродинамічний. Чищення робиться спеціальним обладнанням та людьми, які добре знають свою справу. Суть методу полягає в тому, що вода під великим тиском подається через форсунку в трубу та все прочищає на своєму шляху. Цей метод також універсальний, але особливо добрий при найскладніших випадках, коли вже нічого не допомагає.

Щоб зрозуміти, чи підходить вам метод, рекомендуємо ознайомитись із детальною інформацією про кожного з них.

Як чистити труби домашніми засобами

Якщо постало питання: «чим прочистити каналізацію в домашніх умовах», то перше, що варто спробувати – це народний метод. З його допомогою можна ефективно почистити кухонну раковину та навіть ванну. Для цього знадобиться знайти у себе на кухні всього два інгредієнти: харчову соду та оцет столовий 9%.

Застосовувати цю суміш досить просто: потрібно додати рівні пропорції (половину склянки) кожного інгредієнта в злив, почекати кілька годин й змити все водою. Якщо труби виготовлені не із пластику, то можна пролити кілька літрів окропу – це посилить ефект від чищення. При змішуванні сода й оцет вступають у хімічну реакцію, суміш починає шипіти й бурхливо пінитися – в цей момент рекомендується чимось заткнути зливний отвір.

Такий домашній спосіб люблять за його дешевизну, практичність, простоту, а також безпеку для труб та здоров’я людини. Можна застосовувати народний метод як профілактику та чистити ним труби раз на тиждень.

Хімічна чистка каналізації

Покупні препарати діють швидко й ефективно, найчастіше вони потужніші за домашні засоби чищення. Але використовувати їх необхідно тільки в гумових рукавичках, тому що всі вони мають дуже агресивний склад й можуть зашкодити вашому здоров’ю. Випускаються хімічні засоби у різних формах (гель, сухі гранули та рідина), і внаслідок цього їх спосіб застосування може відрізнятися.

Як чистити труби покупною хімією покроково:

  1. Не забудьте очистити поверхню зливу від зайвого сміття, злийте воду – підготуйте її для заливання засобу.
  2. Уважно прочитайте інструкцію, де буде вказано точне використання для конкретного препарату.
  3. Надягніть рукавички, щоб захистити руки, і окуляри, щоб захистити очі.
  4. Додайте засіб прямо в зливний отвір (якщо він у гранулах, то долийте ще склянку теплої води).
  5. Зачекайте час, зазначений в інструкції виробником.
  6. Промийте труби проточною водою (холодною або гарячою, залежно від складу та інструкції конкретного препарату).

Зверніть увагу, що побутова хімія не здатна розчинити неорганічну пробку. Якщо природа засмічення відома, і вона не розчиняється, то краще перейдіть до інших методів.

Використання механічних інструментів для прочищення труб

Механічна прочистка завжди вважається найефективнішою для самостійного розв’язання проблеми із засміченнями. Необхідно озброїтися дуже корисними у господарстві інструментами: вантузом та сантехнічним тросом. З їх допомогою можна чистити будь-які сантехнічні прилади та досягати гарних результатів.

Вантуз складається з двох частин – конусоподібної гумової насадки та дерев’яної ручки. Діє він за принципом помпи, завдяки суміші води й повітря легко створює гідравлічний удар, який розбиває на частини утворене засмічення. Він ставиться на зливний отвір, щільно його закриваючи насадкою, далі набирають воду за рівень трохи вище насадки й роблять поступальні рухи ручкою. Якщо після них вода різко почне йти, значить засмічення успішно ліквідовано.

Сантехнічний трос виготовляють з крученого дроту, на кінці є наконечник для розбивання пробки, а верхня частина представлена ручкою. Користуватися ним трохи складніше, ніж вантузом, але й засмічення він може дістати глибші. Перед використанням необхідно підготувати місце для введення інструменту в трубу – знімається сифон. Чищення проводиться таким чином:

  • Трос акуратно заводиться в трубу робочим кінцем вниз.
  • Щоб він рухався, потрібно провертати ручку за годинниковою стрілкою.
  • Якщо зіткнетеся з перешкодою, перевірте її невеликими поштовхами, якщо інструмент не просувається далі, значить місце засмічення знайдено.
  • Щоб розбити пробку тросом, потрібно повільно провернути його в протилежному напрямку.
  • Періодично витягуйте тросик назовні та прочищайте його від бруду.
  • Після закінчення процедури слід добре промити трубу проточною водою, а потім встановити назад сифон.

Послуга гідродинамічного чищення – де замовити

Засмічення у каналізаційних трубах – вкрай неприємна проблема для власників квартир чи приватних будинків. Нерідко її рішення довіряють професіоналам із тих чи інших причин. Найефективнішим методом, який дає 100% результат і очищає стінки труб – це гідродинамічна промивка.

Компанія МонтажТехСервіс надає цю послугу як цілий комплекс дій – діагностика та аналіз, процес чищення, перевірка результату. Кожен клієнт отримує якісне обслуговування у найкоротші терміни та чистоту після проведення робіт. Для замовлення звертайтесь на сайт компанії в чат-бот або ж телефонуйте.

Якщо бажаєте замовити послугу, можете залишити заявку, і ми з радістю з Вами зв’яжемось!

Наступні новини

Як пробити каналізацію в приватному будинку

Як пробити каналізацію в приватному будинку

04.03.2024

Як очистити каналізаційну трубу

Як очистити каналізаційну трубу

14.04.2023